Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kapasite raporu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Habibe Gözde Karayel tarafından paylaşıldı.

1. Habibe Gözde Karayel

Habibe Gözde Karayel CMNet Üyesi

plastik geri dönüşüm lisansı alacağız. bunun için firmanın kapasite raporuna ihtiyacım var. daha önceden alınmamış. nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

SMMi olan bir makina mühendisi ile irtibata gecebilirsiniz. Eğer bu zor olacaksa bulunduğunuz ildeki Makina mühendisleri odasını arayıp bu konuda yardım alabilirsiniz. Sizi yönlendireceklerdir. Anlaşma sağlarsanız TSO onayı alındıktan sonra raporu size bitmiş halde teslim ederler.

3. Habibe Gözde Karayel

kendimiz hazırlayıp TSO'na sunamıyor muyuz? yani yetkimiz yok mu?

4. gülay

gülay CMNet Üyesi

Ticaret odası bakmıyor mu bu işe!

diienayzed bunu beğendi.
  5. Habibe Gözde Karayel

sanırım bir form doldurup TSO'ya iletmemiz gerekiyor. kendim hazırlayıp yollayamaz mıyım?

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Bazı illerde TSO mühendislerden sadece kayıt alıyor. Bazı illerde de kendi müracatını alıyor. Ama her şekilde sizi yönlendirirler.

7. gülay

gülay CMNet Üyesi

8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Gülay hanım bu işi biliyor :)

9. gülay

gülay CMNet Üyesi

Ben de başvuruda bulundum ondandır yoksa nerden bileyim :D

10. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

TSO üzerinden yapılan başvurular biraz ''Tuzlu'' oluyor. Ne kadar ödemiştiniz siz?

11. gülay

gülay CMNet Üyesi

695 tl hepsi

12. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

İyimiş ucuza kapatmışsınız :D

13. gülay

gülay CMNet Üyesi

Bütün illerde ücret aynıdır ki :D

14. Habibe Gözde Karayel

2 farklı hesaba para yatırıyoruz demi? siz ne zaman almıştınız?

15. gülay

gülay CMNet Üyesi

1 ay oluyor alalı 1 hesaba 250 tl sanırım ticaret ve sanayi bakanlığının hesabıydı, 495 tl yi de ticaret odası veznesine kapasite raporunu teslim etmeden önce yatırmıştım.Ama ücretten emin olun belki mebla farklıdır arayın sorun.

16. Habibe Gözde Karayel

evet farklı tanzim harcı olarak 296tl kapasite raporu düzenleme harcı olarak geçiyor. bir de banka hesabına 270tl yatırılacak olarak belirtmişler.

17. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Siz öyle diyorsanız öyledir efenim :D 270 TL standart ama kalan kısım yapılacak iş, yol ücreti, eksper sayısı ... vs diye değişiyor diye biliyorum.

18. gülay

gülay CMNet Üyesi

banka hesabı 270 yatırmıştım ben de 250 geldi aklıma 296 tl çok iyi ben çok daha pahalıya aldım.

Gözde Hanım'ın bulunduğu ildeki kapasite raporu düzenleme harcı daha düşükmüş ben çok pahalıya almışım değişiyormuş meğerse

19. Habibe Gözde Karayel

hangi makinaları işlediniz Gülay hanım rapor başvurusuna

20. gülay

gülay CMNet Üyesi

ne kadar ekipman varsa yazdım
    pres
    ayırma bandı
    yükleme konveyörü
    kantar...
    ne olur ne olmaz diye araçları da yazdım
    vinç
    araç kasası
    yangın söndürme ekipmanı...

Kapasite raporu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kapasite Raporu

İyi günler, Kapasite raporunun hazırlanabilmesi için, öncelikle yapılması gereken aşamalar nelerdir arkadaşlar_? yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim. kolay gelsin iyi çalışmalar.
  2. Kapasite Raporu

Merhaba, Kapasite raporu ile ilgili iki sorum olacaktı.Yardımcı olabilirseniz sevinirim. 1- Tesis 2 sene önce hazırlattığı kapasite raporunda çalışma şeklini 8 saat olarak göstermiş ve o şekilde çalışıyormuş. Şu anda aynı sayıda personel ile 24 saat - 3 vardiya çalışıyor. Kapasitesinde herhangi bir değişim olması ve ya olmaması halinde kapasite raporunu yeniletmek gerekir mi? 24 çalışmak...
  3. Ön Kapasite Raporu

Arkadaşlar, ön kapasite raporları bildiğim kadarıyla 1 yıl geçerli. Bu ön kapasite raporları ile geçici faaliyet belgesi başvurusunda bulunabilirmiyiz??
  4. Kapasite raporu hakkında

Danışmanlığını yaptığımız firmanın vekalet ile kapasite raporunu temin etmemiz mümkün mü arkadaşlar?
  5. Kapasite raporu

Merhaba arkadaşlar, Tat lisanslı tesıste kapasıte raporu 1/3 oranında artıs olursa lısans yenılemesı yapılır yazmaktadır. Lisans yenıleme ıslemınde belge askıya mı alınır yanı faalıyetıne devam edemez mı? Bu şekilde bır calısması olan varsa acıl yardım lazım bana:( kafam karıstı