Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karbon ayak izi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Mine Bulut tarafından paylaşıldı.

1. Mine Bulut

Mine Bulut CMNet Üyesi

Slm arkadaşlar nku cevre mühendisliği 3.sinif öğrencisiyim seneye bitirme Çalışmami karbon ayak izinde n mi almalym herkes onu önerdi szce ??

2. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Güzel bir konu. Sana yol göstermesi için yardımcı bir site: www.karbonayakizi.com

iyi çalışmalar

3. Mine Bulut

Mine Bulut CMNet Üyesi

Teşekkür ederim. .

4. İpekszksn

İpekszksn CMNet Üyesi

Ben yüksek lisans tezimi doğal kaynakların karbon envanteri üzerine yapmaktayım.. Aslında sanayi kaynaklı çalışmak istemiştim ama verilerini paylaşacak firma bulmak gerçekten imkansız gibi..
    Çok kolay bir konu değil, şimdiden kolay gelsin :srnsml:

5. Gözde Yaşar

Gözde Yaşar CMNet Üyesi

Verilerini paylaşacak tabi öncelikle bu verileri çıkarabilen bir firma bulabilirsen konu çok güzel. Ancak gönüllü olarak bildirim yapan şirketler bile pek çok değeri hesaplayamadan bildiriyor. Ayrıntısı ve geçmişe yönelik değerlendirilmesi gereken veriler çok fazla.

Karbon ayak izi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sürdürülebilir bir gelecek için karbon ayak izimizi siliyoruz

Sürdürülebilir bir gelecek için karbon ayak izimizi siliyoruz
  2. Su Ayak İzi

Günümüzde insanlar içme, yemek pişirme, yıkama ve temizlik için, ve daha fazla olarak yemek, kağıt, pamuklu giyecekleri üretmek için çok fazla miktarda su tüketmektedir. Su Ayak İzi tüketici ve üreticilerin doğrudan ve dolaylı olarak su sarfiyatını birlikte değerlendiren su tüketimi için bir göstergedir. Bir bireyin, toplumun veya iş kolunun su ayak izi; bireyin veya toplumun tükettiği...
  3. Karbon Ayak İzi Hesabı Uygulama Eğitimi

Sayın Yetkili; UENCO A.Ş. Sürdürülebilirlik Eğitimleri kapsamında; 26-27 Mart 2012 tarihlerinde; Titanic Hotel/ Kartal'da ISO 14064-KISIM 1. SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE KARBON AYAKİZİ HESABI UYGULAMALI EĞİTİMİ düzenlenecektir. Eğitim kapsamında ilk gün teorik eğitim verilecek olup; 2.gün bir örnek üzerinden gidilerek kaynakların belirlenmesi, algoritmenın oluşturulması ve hesaplama ve...
  4. Dünyanın en hafif ayak koruyucusu

Tiger Grip Ayak Koruyucu Ziyaretçiler ve kısa süreli kullanımlar için özel olarak dizayn edilmiş, çelikten % 50 daha hafif ve çelik kadar üstün koruma sunan ALÜMİNYUM/TİTANYUM alaşımlı burun koruyucuya sahip bir üründür. CE EN 12568 uyarınca 200 Joule basınca ve max 1.500 daN yüke karşı dayanıklıdır.
  5. Karbon ayak izi tezi

Merhaba tekrar, Bitirme tezim için seçtiğim "Karbon Ayak İzi" çalışmam için takıldığım noktalar var. Sera gazı hesaplaması için kullanılan çeşitli standartlar mevcut anladığım kadarıyla. Bunlar ; GHG Protocol, IPCC Rehberleri ve ISO 14067-1 gibi standartlar. Aramama rağmen bunlardan hiçbirine ulaşamıyorum. Yani ayrıntılı bir şekilde adım adım yapılması gerekenleri içeren bir...