Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kazan Üretim ve Çelik Konstrüksiyon çevre izindeki yerleri...

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Orhan Şeker tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Şeker

Orhan Şeker CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi bazı süt kazanı üreten (paslanmaz) ve çelik konstrüksiyon inşaat ile uğraşan büyük çaplı bir kaç firma ile danışmanlık hizmeti konusunda görüşmek istiyorum.

Ben çevre izinleri kapsamında yerlerini araştırdım fakat tam belirgin olarak şudur diyemedim.

Tesislere süt kazanı üretimi yapan şirket ek.2 3.20 girebilir diye tahmin ediyorum.

çelik konstrüksiyon ise ek.2 3.23 fakat bundan tam emin değilim ..

görüşlerinizi yazarsanız sevinirim arkadaşlar şimdiden çok teşekkürler.

2. cevreci_gokhan

cevreci_gokhan CMNet Üyesi

Kazan dediğiniz gibi 3.20.1
    çelik konstrüksiyon 3.23 olmayabilir orda püskürtmeli maddelerle muamele edildiği diyor.

3. Doğan Çevik

Doğan Çevik CMNet Üyesi

arkadaşlar malzemeye kesim, büküm ve argon v.b kaynakla birleştirme işlemi yapılıyorsa, kimyasal işlem söz konusu değilse ek-2 3.20. (1,2,3) danışmanlığını yaptığım tesis demir ve paslanmaz çelikten konveyör, tank, kazan, elevatör üretimi yapmakta ve emisyon uygunluk yazımda söylediğim madde kapsamında değerlendirildim. umarım bilgi yararlı olur.

4. Orhan Şeker

Orhan Şeker CMNet Üyesi

merhaba doğan bey tamda dedıgınız gıbı bır işletme benım dedıgı. fakat ızın konusunda ne ıznı alacanız o fırmaya atık su deşarj dan muaf gurultu az emısyon yok ?

5. Orhan Şeker

Orhan Şeker CMNet Üyesi

eve
    evet bende o yuzden emın degılım puskurtme demiş fakat baska bır maddeye gırıyormu bılemedım arastırıyorum

6. Doğan Çevik

Doğan Çevik CMNet Üyesi

Emisyon olmadığını siz düşünüyosunuz, ortam havalandırma vardır yada şöyle diyeyim olması gerekir yoksada denetimde kurdururlar şimdiden söylim :) diğerlerine gelince atıksudan muaf alırsınız iskiden veya osb ise osb müdürlügünden, gürültüye gelincee osb içi bir tesis mi ?

7. Orhan Şeker

Orhan Şeker CMNet Üyesi

evet osb içi tesis. emisyon dedıgınız gibi sorun yaratabılır havalandırma yuzunden. atık su muhtemelen muhaf olur

8. Doğan Çevik

Doğan Çevik CMNet Üyesi

o zaman size müjdeee sadece emisyon başınızı ağrıtırsa ağrıtır gürültüdende muafsınız :)

9. Orhan Şeker

Orhan Şeker CMNet Üyesi

yok gürültüde olsa ıyı olurdu daha kolay ıkna olurdu fırma sahıbı . şımdı bıde tutturacak benım emısyonum nekı ızın alayım fılan :)

10. Doğan Çevik

Doğan Çevik CMNet Üyesi

cm_orhan sanayici hep aynı çevre yatırımı yapmak istemiyo, sen hiç yüz göz olma sadece uyar denetime nasıl olsa gelecekler, geldiğinde tutanakta görür zaten olmadı yazılı dönerler seve seve yapar o zaman :)

Kazan Üretim ve Çelik Konstrüksiyon çevre izindeki yerleri... konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çelik döküm tesisinde çevre ve iş güvenliği

Arkadaşlar yeni kurulacak olan çelik döküm tesisinin hem çevre hem de iş güvenliği açısından ilk olarak önemli yapılması gerekenler hakkında bana yardımcı olabilecek misiniz? Örnek çevre ile ilgili yasal izinler nasıl bir yol izlemeliyim. Daha yeni inşaası bitmek üzere olan bir tesis böle düşünerek cevaplarsanız sevinirim. Deneyimli yorumları, yardımları bekliyorum iyi çalışmalar herkese....
  2. Paletlerin çevre izindeki yeri.

Merhaba arkadaşlar palet atıkları hakkında bir kaç sorum olacakrı. Firmamız palet leri yakarak kullanıyor fakat buna denetcıler karsı cıktı. Paletlerı ambalaj olarakmı degerlendırmemız gerekıyor yakma olarak kullanamazmıyız arkadaşlar.