Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kentsel biyolojik arıtma tesisi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Süleyman Turan tarafından paylaşıldı.

1. Süleyman Turan

Süleyman Turan CMNet Üyesi

Arkadaşlar kentsel biyolojik arıtma tesisinde işe başladığım zaman ilk ay içerisinde yapmam gerekenler nelerdir ? Bilgi verebilirmisiniz ??

Kentsel biyolojik arıtma tesisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  2. Biyolojik arıtma tesisi örnek tasarım projesi

Bir biyolojik arıtma tesisi tüm hesaplamaları ve tasarımı
  3. İleri biyolojik evsel atıksu arıtma tesisi fosfor giderimi

Merhabalar arkadaşlar; İleri biyolojik evsel atıksu arıtma tesisinde fosfor giderimi için FeCl3 dozlaması oranı neye göre belirlerinir? Teşekkürler..
  4. Paket biyolojik atıksu arıtma tesisi işletilmesi

Merhaba. Şantiyemiz içerisinde 150 kişilik ve 500 kişilik olmak üzere iki adet evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi var. bunların işletilmesi ile ilgili tecrübeleri olanlar varmıdır? Bir çevre müh. olarak çalıştığım yerde atıksu arıtma tesisinde sorun olması sinirlerimi bozuyor. ayrıca arıtma tesisini kuran firma deşarj izni almamış o yüzden deşarj limitlerini tutturmam lazım. ancak şimdilik...
  5. Biyolojik arıtma tesisi boyutlandırma

[FONT=arial black]Ben bir proje ödevi aldım biyolojik arıtma tesisi boyutlandırma konum bana yardımcı olabilirmisiniz