• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Kimler kpss sınavına giriyor?

@EnviEn
cidden iyi puan bende gireceğim ama pek zaman ayıramıyorum malasef. 87 nasıl atanmaz ya sıralamanız kaçtı cidden yazık

@Gülay Kudret Birdal
Gülay hanım konsantre çalışma nasıl oluyor :) ben bir ay oldu başlayalı ama çok geç kalmışım gibi geliyor da

Benim ilk sıralamam 61 idi. Şuan güncel sıralamam 16. Ama açıktan alımla kim kaçla gitti bilemiyorum çünkü açıktan atananlar puanları yanmadığı için merkezi alımda yerleştiler tekrar.(Sıranın bana gelmemesinin bir nedeni de bu)
Şimdi haklarını yemeyelim Hakkari Şırnak yazsam atanıyordum ama oralara da gidemem.

Alımların durumu belli ama bu sizi yıldırmasın tabi eğer hedefiniz bu ise ve 10 kişi alacaklarsa ilk 10'a girin. İmkansız değil sadece çalışmak ve şans gerek :)

@EnviEn
Dediğiniz gibi nasip kısmet işi birazda. Peki son 3 ay kaldı nasıl çalışmalı konuları bitirdikten sonra tekrar olayı nasıl yapılmalı o beni zorlayacak gibi. Bu senede girecek misin ?

@fatih fikret

Bu sınava girmeyi düşünmüyorum, herhangi bir hazırlığım da yok zaten.
Ben hazırlandığım dönemde nisan ayına kadar rölantide çalıştım zaten işten geldikten sonra yorgun oluyordum ama yine de dershaneden verilen soruları çözüyordum ve dershaneye düzenli devam ediyordum. Nisan ayında işi bıraktım ve evde çalışmaya başladım bu 3 ayın 2 ayında güzel çalıştım ama son ay insan artık sıkılıyor ve herşeyi unutmuş gibi geliyor :) Bu süreçte tarih tekrarı ve deneme çözdüm. Tarihe o kadar çalıştım ama boşa gitti bildiğiniz gibi o sene tarih soruları konu dışı ve faciaydı :)

Tekrar söylüyorum eğer hedefiniz buysa kesinlikle üzerine düşün sonra pişman olursunuz. Ben 2012 sınavı için de dershaneye yazıldım ama bir süre sonra bıraktım ve çalışmadım. Çünkü yüksek puanı yapamam diye düşünmüştüm. Keşke öyle yapmasaydım o dönem 250. kişiler atandı, puanlar 84'e düştü. Bu sene evet alımlar kötüydü ama seneye ne olacağı belli olmaz pişman olmayın.

Ülkenin her yerini yazacaklar için evet ama , tek Bursa yazacağımı düşünürsek benim için kumar gibi ...

@EnviEn
Anladım o halde elimizden geldiğince çalışalım bende sizin gibi işten sonra çalışmaya çalışıyorum hayırlısı olsun artık. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

@Gülay Kudret Birdal evet en evrensel metot bu sanırım :) Duyuyoruz bazen 2 ayda 3 ayda şu kadar puan aldım filan diye. dedim belki bu arkadaşlardan biri de @Gülay Kudret Birdal olacaktır. Bizde yararlanalım diye ama yanılmışım :)

@Gülin Ç.
Haklısınız Gülin Hanım böyle bir kısıtlamanız var ise biraz zor ama olsun umudunuzu kaybetmeyin denemekte fayda vardır :)

ben bir devlet üniversitesinde tekniker kadrosunda çalışıyorum. aynı zamanda da aynı üniversitede 2. öğretim çevre mühendisliği okuyorum ve son sınıftayım. bu sene bende tekrardan mühendislik için kpss sınavına gireceğim. kpss ye pek çalışamadım ama yinede şansımı deneyeceğim.