Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kimyasal karışmış su ?

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Nuri Ünal tarafından paylaşıldı.

1. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar

Yeni kurulacak bir bölümde çıkartma yapıştırma şeklinde bir işlem yapılacak lavabolar etrafında tahminimce azda olsa kimyasal karışacak suya şimdi bu bölümden çıkacak olan sularda arıtma işlemi nasıl olacak ve ben hangi analizleri yaptırmam gerekecek değerler düşükse ne yapmam gerekir

biraz karışık oldu ama k.bakmayın

Kimyasal karışmış su ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kimyasal Veri Girişi

Merhaba arkadaşlar, işe yeni başladım ve direk önüme kimyasal veri girişi firma kaydı ve sonrası bildirimler geldi, benim sizden istediğim yardım ben firmanın OTİM, SEVESO, Ömrünü Tamamlamış Araçlar, Kimyasal Madde Envanter ve Güvenlik Bildirim Sistemine dahil olup olmadığını nasıl anlayacağım, sistemleri ilk defa gördüğümden dolayı yabancılık çekiyorum ve klavuzlara baktığım zamanda pek...
  2. Kimyasal depolama

kimyasalların tesis içinde nasıl depolanıcağı,uayrı yazıları ,uyarı işaretleri gibi konularda elinde döküman olan var mı? bulundugumun tesis üretimde kimyasal madde kullanmaktadır,özellikle arıtma tesisine ait kimyasallar bulunmaktadır.bu kımyasalları(ozellikle sodyum sülfür,polielektrolit,hidroklorik asit,sodyum hidroksit gibi )bazıları yüksek oranlarda kullanıldıgından kolaylık olması...
  3. Kimyasal Arıtma

Merhaba arkadaşlar, Kimyasal arıtmada taşmalar oluyor, büyütmek ya da yeni bir tank yapmamız gerekiyor. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
  4. Kimyasal Arıtma

kimyasal arıtma tasarımı yaparken tankların bekleme süreleri aralıkları nelerdir. araştırıyorum ama bulamadım acil yardım edebilen olursa çok sevinirim.
  5. Kimyasal arıtma

karışık endüstrili atıksularda kimyasal arıtım metodları nelerdir? [COLOR=#333333] [COLOR=#333333]KOI:4000 , AKM:1850, BOI:1700, TOPLAM FOSFOR: 20 TOPLAM AZOT: 70 mg/ lt giderimi için neler yapılmalıdır? en modern teknolojiler nelerdir?