Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kırma-eleme tesisi ve taş ocağı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Merve Kazan tarafından paylaşıldı.

1. Merve Kazan

Merve Kazan CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba;

İzin Lisans portalında kırma-eleme tesisi ve taş ocağı için uygun olan ana faaliyet alanı ve faaliyet dalı nedir ?

2. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

2.18 Üretim kapasitesi 200 ton/gün ve üzeri olan ve 4/6/1985 tarihli ve 3213 sayılı Maden Kanununun I.Grup b, II.Grup (kireçtaşı dahil), IV.Grup, V.Grup’larında yer alan madenlerin çıkartıldığı ocaklar.

2.19 Üretim kapasitesi 200 ton/gün ve üzeri olan ve Maden Kanununun I.Grup b, II.Grup (kireçtaşı dahil), IV.Grup, V.Grup’larında yer alan madenlerin ve cüruf ve molozların kırılması, öğütülmesi, elenmesi için kurulan tesisler.

Arzu Doğan ve Şeyma Huyut Eyigün bunu beğendi.
  3. Merve Kazan

Merve Kazan CMNet Üyesi

Teşekkür ederim. İzin lisans portalında 14. maddeddeki faaliyet konusunu seçerken sıkıntı yaşadım. Oradaki başlığı nedir peki ?

4. Şeyma Huyut Eyigün

Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

eğer patlatma ile çıkarım yapıyorsanız;

Burak bey'in yazmış olduğu eklere,
    ' 2.17 Patlayıcı veya alev püskürtücü kullanılan taş ocakları.' nı da eklemelisiniz.

Onu da nace kodunu yazarak seçiyorsunuz.

Didem Girgin ve Arzu Doğan bunu beğendi.
  5. 14. madde ????

6. Şeyma Huyut Eyigün

14. adımdan söz ediyor Merve hanım diye tahmin ediyorum. firmanın faaliyet kodu; ki bu da nace kodu oluyor. Nace kodunu yazınca faaliyet konusu zaten otomatik olarak çıkıyor.

Nace Kodu: firmanın vergi levhasında geçen firma faaliyet kodu.

Doğru mudur Yasemin hanım ( pirim ) ?

7. tatlım ya bende 14 adım hiç olmadı, nace kodu başvuru sayfasında 11. madde

8. Şeyma Huyut Eyigün

Sıralamaları bilmiyorum ki :) ancak sorunun içeriğine göre tahmin yürüttüm :)

9. aynen tatlım bende soru içeriğine göre baktım kafam karıştı merve hanımda yok ortalarda bize bir açıklama yapması gerekiyor :p

Şeyma Huyut Eyigün bunu beğendi.
  10. Dejavu

Dejavu CMNet Üyesi

ilave olarak
    9.11 200 ton/gün ve üzerinde kuru durumda iken tozuma yapabilen yığma maddelerin, damperli araçlar veya devirmeli depolar, kepçeler veya teknik araç ve gereçlerle doldurulup boşaltıldığı açık veya tam kapalı olmayan depolama, eleme ve paketleme tesisleri. (200 ton/gün veya üzerinde madde aktarılan tesisler dahil olup, hafriyat çalışmaları hariçtir).

Arzu Doğan bunu beğendi.
  11. Özgür Anaç

Özgür Anaç CMNet Üyesi

Arkadaşlar yalnızca taş ocağı işletmeciliğinde 9.11 maddesi kapsam içerisinde midir?

12. Rıfat Yıldırım

Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

Tam olarak anlamadım ama anladığım kadarıyla cevap vereyim.
    Ocağınız çıkardığı madeni saha içerisinde 200 ton/gün miktarında biriktirme yapıyorsa tesisiniz, 2.18 (patlatmasız ocaklar için) ve 9.11 maddelerine tabii oluyor

13. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

nace kodunu soruyorsanız kapasite raporundaki meslek grup no

14. Özgür Anaç

Özgür Anaç CMNet Üyesi

Yani sadece patlatma yapılıp, malzeme alınıp, farklı bir firmaya ait kırma-eleme tesisine gönderiliyor..

15. Rıfat Yıldırım

Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

o zaman sadece Ek-2 2.17 maddesine tabii firmanız.

16. Dejavu

Dejavu CMNet Üyesi

ocağınızdaki malzeme 9.11 maddesindeki şartlara uyuyorsa 9.11 maddesine de tâbi olursunuz.

17. Ramazan Eroğlu

Ramazan Eroğlu CMNet Üyesi

mrb arkadaşlar izin lisans portalında atıksu deşarjı için muaf yazısı mı alınıyor taş ocağı ve kırma eleme tesisi

18. Ramazan Eroğlu

çevre izni için bu yılın sonu son tarih mi ?

19. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

İl Müdürlüğü Uygunluk Yazınızda atık su muafiyeti belirtilmiş ise, uygunluk yazınızı sisteme yükleyebilirsiniz.

20. Ramazan Eroğlu

uygunluk yazısını almadık daha da sistemde istiyor

Kırma-eleme tesisi ve taş ocağı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ocak sahalarında ve kırma-eleme tesislerindeki atıklar

ocak sahasının ve kırma-eleme tesisinin danışmalığını gerçekleştiren arkadaşlar yardımlarını bekliyorum. tehlikesiz atık beyanını gerçekleştireceğim de ne yazılabilir posa(ocak sahasından çıkan) atıklarından başka?? kırma-eleme de neler çıkabilir?
  2. Kırma-eleme tesislerinin üstünün kapatılması

arkadaşlar merhaba...kırma eleme tesislerinde bantların, kırıcıların, ve stok maddelerin üzerilerinin kapatılması gerekiyor...danışmanı olduğum tesis üst kapatma yaptıracak..bununla ilgili birkaç fotoğrafa ihtiyacım var tesis yetkililerine örnek olarak sunmak istiyorum...özellikle kırıcılarla ilgili fotoğrafı olan varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim..teşekkürler
  3. Kırma Eleme Tesisi için Gerekli belgeler

Arkadaşlar, Kırma eleme tesisi ( patlatmalı ve patlatmasız olmak üzere ayrı ayrı ) ve asfalt plentleri, çevre izinleri kapsamında ne gibi izinler almamız gerekiyor. Hangi işlemler için izin gerekli? Farklı bir dalda mühendis olmama rağmen bu konuda bilgi almam gerekti. Yardımcı olursanız memnun olurum. Hepinize kolay gelsin
  4. Kırma elemetesisi ve asfalt plent tesisi proses akım şeması

Merhaba arkadaşlar, Kırma eleme tesisi ve asfatl plent tesisi ile ilgili izin alanınız var mı bana proses akım şeması lazım. Yardımcı olabilecek varsa sevinrim. İyi çalışmalar.
  5. Taş ocağı

Arkadaşlar merhaba; Bir proje bünyesinde taş ocağı kurulumu yapılmak isteniyor. Daha önce taş ocağı ile ilgili bir çalışma yapmamıştım açılış ve izinler gibi konularda bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.. Proje Çed'ten muaf ama ocak kamulaştırma alanı dışında