Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Klor Tankları

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında zuhall tarafından paylaşıldı.

1. zuhall

zuhall CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,

İçi boş gaz klor tankları için atık kodu belirlemem lazım ama tam bilemedim. Tehlikeli maddeler ile kontamine olmuş ambalaj atığı mı demem gerekiyor acaba? Yardımlarınızı bekliyorum.

İyi çalışmalar

2. bence aynen dediğiniz gibi
    gayet mantıklı

3. zuhall

zuhall CMNet Üyesi

Yanlız klor tankları basınçlı kaplara da giriyor o yüzden sıradan kontamineden farklı diye tahmin ediyorum. bir de aslına bakarsanız bu tanklar ambalaj olarak değerlendirilemez de.. Bakalım firmaya sordum bir cevap gelirse paylaşırım

Klor Tankları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. mazot tankları depolama standartları

Bir tesisimizde mazot depolama tankı var. Ancak standartlara uygun mu değil mi emin olamadım. Standartları nelerdir, biraz araştırdım ama "akarkayıt istasyonları emniyet kuralları tebliği"nde bişeyler yazıyor, onu uygulayabilirmiyiz, yoksa bu sadece akaryakıt istasyonları için mi geçerli.
  2. Yardımmm Atıksuda Sülfür, Serbest Klor ve KOİ arıtımı

Arkadaşlar merhaba ben yeni mezun bir muhendisim işe yeni başladım atıksuyumuzda Sülfür, KOİ ve serbest klor konsantrayonu yüksek çıktı nasıl bir arıtma yapabiliriz lütfen yardımlarınızı esirmeyin :( ve bu suları arıtıp ikinciye kullanmak mümkün mü su tasarrufu açısından iyi olur diye düşünüyorum. Az maliyetle çok arıtım yapabilirmiyiz tecrubelerinizden yararlanmak istiyorumm Şimdiden...
  3. Akaryakıt tankları temizliği ve testleri yapan şirketler

Akaryakıt tanklarının tüm kontrolleri (katodik koruma, korozyon tespiti vs.) ve temizliği ile ilgilenen firma ilgililerinin tarafıma ulaşmasını rica ederim. İyi çalışmalar
  4. Serbest klor analiz yöntemi [iski]

1.0. AMAÇ VE KAPSAM Bu belge 959 demirbaş nolu dozimat ile SKKM laboratuvarında su örneklerinde serbest klor tayin yöntemini açıklamaktadır. 2.0. YÖNTEM 2.1. YÖNTEMİN ESASI VE PRENSİBİ DPD ve FAS titrimetrik metodu; N, N- dietil- P- fenilindiamin (DPD), demir alüminyum sülfat (FAS) ile titrimetri prosüdürü içinde kullanılan bir indikatör olup serbest klor veya toplam klor tayinlerinde...