Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KOÇ’tan öğrencilere çevre bilgilendirmesi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  KOÇ’tan öğrencilere çevre bilgilendirmesi
  14.11.2009

  Koç Holding, 2006 yılında başlattığı ‘Ülkem İçin Projesi’ kapsamında 2009 yılı uygulaması olarak 81 ilde çocuklara yönelik çevre eğitimleri veriyor. Ülkem İçin Elçileri olan Koç Topluluğu bayileri tarafından yürütülen proje kapsamında verilen eğitim Çorum’da dün Mustafa Kemal YİBO’da gerçekleşti.
  Koç Holding tarafından 2006 yılında başlatılan ve üç yılda toplam 389 yerel ve ulusal projenin hayata geçmesine vesile olan ‘Ülkem İçin Projesi’ dördüncü yılı uygulamalarında, öğrencilere çevre bilinciyle ilgili eğitimler veriliyor.
  Türkiye’nin geneline yayılacak bir çevre eğitimi ve bilinçlendirme çalışmasından oluşan ‘Ülkem İçin’ 2009 yılı uygulaması çerçevesinde Mustafa Kemal YİBO’da öğrencilere eğitim verildi.
  Her ilde Koç Topluluğu bayilerinin ‘Ülkem İçin Elçisi’ olarak destek verdiği eğitim programı Çorum’da büyük bir ilgi ile karşılandı. İlköğretim öğrencilerinin büyük bir dikkatle takip ettiği eğitim, Ülkem İçin Elçisi ve Arçelik Bayii Mustafa İstanbulluoğlu tarafından organize edildi.

  ÇOCUKLARDAN ÇEVREYİ KORUYALIM MESAJI GELDİ

  Koç Holding’in genç nesillerde çevre bilincini oluşturmak amacıyla destek verdiği ve TEMA yetkilileri tarafından verilen çevre eğitimi Çorumlu çocuklar tarafından büyük ilgi ile karşılandı. İnteraktif bir şekilde gerçekleşen eğitimde çevre korumada önemli faktörler, doğanın tahribatını önlemek için alınacak önlemler üzerinde duruldu.

  81 İLDE ÇEVRE TEMALI EĞİTİM

  2006 yılından bu yana Koç Topluluğu şirketleri, çalışanları, tedarikçileri ve bayilerinin desteğiyle yürütülen Ülkem İçin Projesi’nde daha geniş bir etki sağlamak amacıyla 2008 yılında tek bir konuya odaklanılarak, çevre bilincinin artırılmasına yönelik çalışmalar başlatılmıştı. Bu çerçevede Koç Holding, Çevre ve Orman Bakanlığı ve TEMA işbirliğiyle Türkiye’nin 7 bölgesinde 1750 futbol sahası büyüklüğünde bir alanı kapsayacak olan 700 bin fidan dikimi için kaynak yaratıldı. Ağaç dikimine paralel olarak çevre ve bilinçlendirme eğitimlerini pilot olarak belirlediği 10 ilde gerçekleştiren Koç Holding, 2009 yılında ise bu eğitimlerin Türkiye çapına yayılmasını sağladı.
   
KOÇ’tan öğrencilere çevre bilgilendirmesi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Acil Durum Yönetiminide Kamu Bilgilendirmesi - Basın ve Halkla İlişkiler

  Acil Durum Yönetiminide Kamu Bilgilendirmesi - Basın ve Halkla İlişkiler konulu sunuma ekten ulaşabilirsiniz.
 2. E-Çevre İzinleri Destek Hattı Hk. (Danışmanlık Firmaları, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Görevlisi)

  Arkadaşlar E-Çevre izinleri ile ilgili tüm sorunlarınız için yeni iletişim bilgileri; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri Destek Hattı Tel: 0312.586.35.81 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri E-Posta : izinlisans2@csb.gov.tr Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Bilgi Sistemi E-Posta: cevre.bilgi@csb.gov.tr Not: Daha önce destek verdiğimiz...
 3. Çevre görevlisi `değil` çevre mühendisi`!!!

  http://www.cmo.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=88683&tipi=17&sube=0 Bazı üniversitelerin adını listede göremedim!!! Biz aşağıda imzası olan Çevre Mühendisliği Bölümleri, Çevre Mühendisi Öğretim Üye ve Görevlileri, 03/12/2012 Tarihinde taslak halinde yayımlanan "Çevre Görevlisi ve Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik" ile ilgili olarak mezunlarımızın mesleki hakları...