Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kok üretim tesisi verileri

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Lonicera tarafından paylaşıldı.

1. Lonicera

Lonicera CMNet Üyesi

İyi Günler
    Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliğinde okumaktayım. Hava Kirliliği Kontrolü dersimizde bir proje ödevi verildi. Yalnız ödevimiz için gerekli verileri bulamamaktayım. Kok üretim tesisi gaz atıkları ile ilgili bazı bilgilere ihtiyacımız var. Örneği çıkış gaz debileri, Çıkan atık gazın karakteristiği, Partikül dağılımları gibi..
    Bu konuda bana yardımcı olabilirsiniz?

Kok üretim tesisi verileri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sakız üretim tesisi

Arkadaşlar, sakız üretiminin nasıl olduğuna dair geniş kapsamlı bir rapor hazırlamam gerekiyor. En çok da sakız üretimiyle alakalı çevre yönetim planı için üretim aşamaları gerekli. yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.
  2. Arıtma çamuru kurutma ve kompost üretim tesisi

arıtma çamuru kurutma ve kompost üretim tesisi çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hakkında yönetmeliğin ek 1 veya ek 2 den hangisine girmektedir.
  3. Asfalt Üretim Tesisi Emisyon ve İmisyon Ölçümü Hk.

Arkadaşlar danışmanlığını yaptığımız asfalt plent tesisi için emisyon ölçümleri yaptıracağız. Ölçüm yapılacak parametreler arasında; SO2 TAYİNİ NO,NO2,NOX TAYİNİ CO,O2,CO2 TAYİNİ HIZ VE DEBİ TAYİNİ İZOKİNETİK NUMUNE ALMA VE PARTİKÜL MADDE TAYİNİ NEM TAYİNİ iSLİLİK (SIVI YAKITLI SICAK SU KAZANI İÇİN) UÇUCU ORGANİK BİLEŞİK (VOC) bulunmakta olup bunun dışında stok alanları için Çökebilen toz vb....
  4. Süt endüstrisi atık suyu arıtma verileri lazım yardımcı olur musunuz? :)

Çevre mühendisliği tasarım dersim için herhangi bir süt endüstrisinin arıtma verilerine ihtiyacım var. Atık suyunun debisi,koi'si vs. yardımcı olursanız sevinirim.
  5. Kaplama tesisi ön arıtma tesisi kurulumu

Merhabalar; yaklaşık günde 1000 m3/gün atıksuyu oluşan çinko,krom,nikelaj kaplama yapan tesise ön arıtma kurdurmak istiyoruz.Bununla ilgili tesise yapılması planlanan ön arıtma ya da paket arıtma tesisi için ne gibi önerileriniz olabilir ?