Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kompost gübre yeşil alan uygulamaları

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında R. Aydın tarafından paylaşıldı.

 1. R. Aydın

  R. Aydın CMNet Üyesi

  Arkadaşlar kompost gübrenin yeşil alanda ( park ve bahçelerde) kullanılması halinde, %10 ila %15 lik bir yeşil alan sulama konusunda su tasarrufu ettiğini okudum bir araştırmada. Bu konuda bir çalışma yapan arkadaşımız varmı? gerçekden bu değerler %10 luk bir su tasarrufu sağlanabilinir mi?
   
 2. Kağan

  Kağan CMNet Üyesi

  Organik madde, uygulandığı yerde toprağa süngerimsi bir yapı kazandıracağından, toprağın su tutma kapasitesinin artmasını sağlar. Dolayısıyla sulama konusunda su tasarrufu sağlanabilir.
   
 3. R. Aydın

  R. Aydın CMNet Üyesi

  teşekkürler kağan bey, son bi sorum daha olacak:) koku problemine neden olacağı idda edenlerde var, sonuçda kompost oluştukdan sonra içinde kokuya neden olan mikroorganizmaların tamamen yok olmayacağı, sulandığı takdirde zamanla koku oluşacağını okudum bu gerçek olabilirmi? kağan bey bu konuda bi tecrübeniz oldumu?
   
 4. Kağan

  Kağan CMNet Üyesi

  bu konuda bir tecrübem yok, fakat sulandığı takdirde zamanla koku oluşuyor ya da oluşacaksa bu da sulamanın aşırı yapıldığına işarettir.
   
Kompost gübre yeşil alan uygulamaları konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Yüksek Kaliteli Kompost

  Dökümanın tamamına ekten ulaşabilirsiniz.
 2. Kompost Tesisleri

  Merhaba arkadaslar ; sitenizi bir arkadasim tavsiye etti, basarilar diliyorum öncelikle.. Bi sorum olacaktı sizlere..Türkiye'deki kompost tesislerinin yerlerini öğrenmem bildiklerinizi paylaşırsanız cok sevınırım.. kolay gelsın..
 3. kompost tesisi ekipmanları

  merhaba arkadaşlar; bana kompost tesisi ekipmanları lazım yani hangi makinaları ben nerden bulabılırım nerden satın alabılırım bır fırma yada sıte adı onerebılır mısınız ben oradan bakım? acil lazım teşekkür ederim şimdiden..
 4. Tavuk çiftlikleri gübre berterafı

  arkadaşlar merhaba, tavuk çiftliklerinden oluşan gübrenin bertafı konusunda bilgisi olan arkadaşlarımız var mı? (biyogaz ve gübre susuzlaştırma tesisleri dışında)
 5. Gübre değeri olan kompost malzemesini(fertilizer)

  Merhaba arkadaşlar tesisimizin sonucu çıkan gübreyi değerlendirmek istiyoruz, tamamen steril hale gelmiş ve 50 kg paketler şekilde paketlenmektedir,bu gübreyi satın alacak bi yer biliyormusunuz? Acil bir konu olduğu için araştırmadan yazıyorum.