Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kompost ve Kompostlaştırma Hakkında Özlü Bilgiler

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Kompost biyokimyasal olarak ayrışabilir çok çeşitli organik maddelerin organizmalar tarafından stabilize edilmiş, mineralize olmuş ürünlerdir. Kompostlaştırma, mikroorganizma adı verilen ve çoğunluğu gözle görülmeyen canlıların, ortamın oksijenini kullanarak çöp içerisindeki organik maddeleri biyokimyasal yollarla ayrıştırmasıdır. Bu olayın gerçekleşebilmesi için çöp kütlesindeki su içeriğinin % 45-60 dolaylarında olması gerekmektedir.

Prof.Dr. Ertuğrul Erdin tarafından hazırlanan dökümanın tamamına ekten ulaşabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

Kompost ve Kompostlaştırma Hakkında Özlü Bilgiler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kompostlaştırma Tekniği

Nihai olarak deponiye gidecek çöp miktarını azaltmak, çöün bileşimi içinde bulunan biyokimyasal olarak ayrışıp organik gübreye yani komposta dönüşebilecek maddelerin komposta dönüştürülmesini sağlamak. Bunaları da toprak ıslah edicisi olarak kullanmak. Prof.Dr. Ertuğrul Erdin tarafından hazırlanan dökümanın tamamına ekten ulaşabilirsiniz.
  2. Kirlenmiş alanların kompostlaştırma teknigi ile bioremediasyonu

Kirlenmiş alanların kompostlaştırma teknigi ile bioremediasyonu konusunda bana yardımcı olurmusunuz!!! pek bi bilgi bulamadım pazartesi ise odevim var :(
  3. kompostlaştırma prosesinin biyokimyası

bu konu hakkında elinde doküman sunum veya yararlanabileceğim kaynak önerebilecek var mı
  4. Kompostlaştırma prosesleri

Merhabalar Katı Atık dersinde hoca bana ödev olarak Kompostlaştırma Proseslerinin kıyaslanması,avantajları ve dezavantajları ve son yıllarda ne gibi çalışmalar yapılmış konusunu verdi.Yardım ederseniz çok sevinirim...
  5. Bitirme ödevi çamur kompostlaştırma

ben mühendis adayıyım. Arıtma çamuru kompostlama üzerine tezimi vermek istiyorum. Okulum uzamış durumda. arıtma çamurunu kompostlayan bi arıtma tesisi bulamadım. Fabrika/Belediye yardımcı olurmusunuz? Ankara ili için.