Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kompostlaştırma prosesleri

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Ünsal Yanık tarafından paylaşıldı.

 1. Ünsal Yanık

  Ünsal Yanık CMNet Üyesi

  Merhabalar Katı Atık dersinde hoca bana ödev olarak Kompostlaştırma Proseslerinin kıyaslanması,avantajları ve dezavantajları ve son yıllarda ne gibi çalışmalar yapılmış konusunu verdi.Yardım ederseniz çok sevinirim...
   
 2. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Eklediğim dosyaları incelemenizi tavsiye ederim.
  İyi çalışmalar
   

  Ekli Dosyalar:

  Ünsal Yanık bunu beğendi.
Kompostlaştırma prosesleri konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Kompostlaştırma Tekniği

  Nihai olarak deponiye gidecek çöp miktarını azaltmak, çöün bileşimi içinde bulunan biyokimyasal olarak ayrışıp organik gübreye yani komposta dönüşebilecek maddelerin komposta dönüştürülmesini sağlamak. Bunaları da toprak ıslah edicisi olarak kullanmak. Prof.Dr. Ertuğrul Erdin tarafından hazırlanan dökümanın tamamına ekten ulaşabilirsiniz.
 2. Acil yardım ileir biyolojik arıtma prosesleri

  Arkadaşlar merhaba,atıksuların arıtılması dersi kapsamında hazırlamaya çalıştığım projeyle ilgili olarak ileri biyolojik arıtma ünitesi koymak istiorum,evsel atıksu arıtımı yapıyorum,bardenpho prosesini yada A2O prosesini düşünüyorum ancak tasarımını yapmak için hesaplamalara ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim..
 3. kompostlaştırma prosesinin biyokimyası

  bu konu hakkında elinde doküman sunum veya yararlanabileceğim kaynak önerebilecek var mı
 4. Konvansiyonel aktif çamur prosesleri

  Nüfusu 100000 üzerinde olan görece büyük kentlerin kentsel atık suyu arıtımında hangi prosesin daha verimli ve ekonomik düzeyde olacağına ve tasarımına ait bilgi edinebileceğim herhangi bi kayna önerebilir misiniz ? bitirme tasarımında oldukça yardımı olacak bir konu teşekkürler şimdiden.
 5. Dezenfeksiyon prosesleri

  Merhaba arkadaşlar, Elinde su ve atıksu arıtımında dezenfeksiyon proseslerinin uygulanması ile ilgili örnek bir çalışması olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim...