Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kömür cürufu

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Elif Cihan tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Elif Cihan

Elif Cihan CMNet Üyesi

kömür kazanından çıkan kömür curuflar ne yapılmalı. bunlar için analiz yaptırılmalı mı yaptırılacaksa hangi analiz(ek3 mü ek 2 mi) ? ruhsatlı harfiyat alanlarına verilmesi doğru mudur?

2. İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN YAZILI GÖRÜŞ İSTEYİN NET BİLGİLİYİ ORDAN ÖĞRENEBİLİRZSİNİZ.

Fatih Közen bunu beğendi.
  3. Serpil Yumrukaya

Serpil Yumrukaya CMNet Üyesi

analiz yaptıracaksınız

4. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Akredite olmuş bir laboratuvara analiz yaptıracaksınız.Eğer 1. sınıf veya 2. sınıf çıkarsa 1 ve 2. sınıfları kabul eden düzenli depolama alanlarına sevk edebilirsiniz.3. sınıf çıkarsa o zaman işler değişiyor.

5. ceren123

ceren123 CMNet Üyesi

Arkadaşlar kömür cürufunun kodu nedir acaba?

6. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

10.01.01 (10.01.04'ün altındaki kazan tozu hariç) dip külü, cüruf ve kazan tozu

ceren123 bunu beğendi.
  7. hüseyinakbiyik

hüseyinakbiyik CMNet Üyesi

eğer bu kömür cürufu tehlikeli maddeler içeriyorsa kodu nedir?

8. cilgincevreci

ne gibi tehlikeli maddeler mesala

9. hüseyinakbiyik

örneğin ağır metaller, TOC vs. . Ben bütün listeyi inceledim bulamadım. il çevreye sordum onlarda bulamadı. Bence görüş istenip sektör kodu altında bulunan ve sonu 99 la biten kodla adlandırılması gerekiyor ama bunu anlatamadım il çevreye.

10. cilgincevreci

her külde ağır metal vardır. önemli olan miktarı. bence yine aynı kodla yazmanızda fayda var. kömürün türü nedir

11. hüseyinakbiyik

Kömürü analiz ettirdik tehlikeli çıktı. Sıkıntı şu uygun kod yok. Tesis toplama ayırma ve geri dönüşüm tesisi. Ben 10 ve 19 ile başlayan kodlarda degerlendirmeye çalıştım ama uygun kod bulamadım.

12. cilgincevreci

hım o zaman bilemeyecim külünüz linyit olsaydı yardımcı olabilirdim yalnız yanlış bir şey söyleyerek sizi yanıltmak istemem

13. ondesduygu

ondesduygu CMNet Üyesi

Merhabalar,
    Çevre izni denetimi esnasında buhar kazanında yakıt olarak kullanıdığımız kömürün cürfunu gördüler. Bunu lisanslı bir firmaya vermemizi istediler. Bu cürufa da atık kodu olarak 10 01 01 diyebilir miyiz ?

14. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Evet, doğru kod... bu kod ile iliniz atık depolama sahasına da gönderebilirsiniz.

15. İpekszksn

İpekszksn CMNet Üyesi

Sadece kömür cürufu ise Belediyenin KAtı Atık Birimi ile görüşerek Katı Atık Deponi Alanına da gönderebilirsiniz. Dilekçe ile başvurmanız yeterli olacaktır. Ton fiyatı 41tl gibi birşey, maliyet açısından daha uygun olacaktır..

16. cilgincevreci

Ama yanılmıyorsam ilk önce atığınıza analiz yaptırmanız gerekiyor. 3. sınıf depolama alanına uygun mudur diye atığınız. Başvurdunuz depo sahası galiba bunu sizden isteyecektir.

Gülfem Polat bunu beğendi.
  17. İpekszksn

İpekszksn CMNet Üyesi

Mesela ben telefonda ilk görüştüğümde analiz olması gerekiyor dediler. Daha sonra Belediyeye gidip görüşünce sadece kömür mü yakılıyor kazanda diye soruldu, analiz istenmedi. Kabul yazım çıktı...
    Tabi analiz istemeleri en doğrusu ama durum budur...

18. Gülfem Polat

Gülfem Polat CMNet Üyesi

bizden analiz istediler ve analiz sonucunda kömür curufum tehlikeli atık çıktı. ve atığımı 19 01 11 atık koduyla alıyorlar.

cilgincevreci bunu beğendi.
  19. Orhan Şeker

Orhan Şeker CMNet Üyesi

merhaba arkadaslar kömür curufu için hangi analizi yaptırmamız gerekli bi standardı varmı. birde belediyeler bedavayamı alıyor

20. hande88

hande88 CMNet Üyesi

arkadaşlar be cürufu hangi yönetmeliğe göre bertaraf edicez atık yönetimi.. yönetmeliğine göre mi?

Kömür cürufu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kömür çeşitleri

TÜVENAN KÖMÜR: Tüvenan kömür, bir kömür ocağından çıkarılıp hiçbir işleme tabi tutulmayan ham kömürdür. KRİBLE KÖMÜR: Krible kömür, ayıklama ve eleme işlemine tabi tutulmuş tüvenan kömürdür. ELENMİŞ KÖMÜR: Elenmiş kömür, belli delik aralıklı eleklerden elenmiş ve belli boyut sınırları arasında sınıflandırılmış kömürdür. TEMİZLENMİŞ KÖMÜR: Temizlenmiş kömür, yaş veya kuru bir sistemle...
  2. "Kömür çözüm değil"

Aliağa'da yapılması planlanan termik santrale karşı tepkiler büyüyor.. Kimya Mühendisleri Odası Aliağa’da yapılmak istenen termik santrallerin yalnızca Aliağa için değil, İzmir ve Kuzey Ege kıyıları, hatta bölgenin tamamında büyük bir çevresel felaket yaratacağı uyarısında bulundu. EGEÇEP, İMECE Derneği, EDP ve TEMA Vakfı temsilcilerinin de destek verdiği açıklamada, Şube Başkanı İrfan...
  3. Linyit kömür madeni

Arkadaşlar danışmanlığını yaptığım - Kömür madeninde 163 kişi çalışmakta - Sıvı atıklarını köy kanalizasyona vermekteler. - Ocaktan çıkan suların dinlendirmesi için iki gözlü havuz yapılmış - Araç ve makinelerin bakım ve onarımını servislerde yaptırıyorlar - İki tane jeneratörleri var - Kömürleri tesiste paketliyorlar . - İl müdürlüğü tesise 2007 yılında emisyondan muaf olduklarına dair yazı...
  4. Kömür Cürufları

Arkadaşlar kömür cürufları asfaltlarda dolgu maddesi olarak kullanılabiliyormuş bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilirler mi?