Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kör nokta testi

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Sağ gözünüzü elinizle kapatın ve siyah yıldıza bakarak monitöre yavaş yavaş yaklaşın, kör noktanıza geldiğinizde kırmızı yıldız kaybolacak.

12.jpg

23 cm den sonra görmüyorum.

2. Serap Töre Çelik

Serap Töre Çelik CMNet Üyesi

Ben yapamadım galiba :) kafam ekrana değecek ama görüyorum renkli yıldızı :)

Çiğdem Aksoy bunu beğendi.
  3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

baştan alalım şöyle bir yaslanın koltuğa sağ gözünüzü kapatın ve yavaş yavaş yaklaşın.

4. Serap Töre Çelik

:D becereksizim ya da herkes de olmayadabilir :)

yaklaşık 8 veya 10 cm den sonra görmüyorum :)baya bi yapıştım ekrana test için :)

5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

körlük bana has demekki

6. Serap Töre Çelik

estağfurullah :) biz lisede o kör nokta testini iki elimizde ayrı ayrı tuttuğumuz iki kalemle yapmıştık. Sol ve sağ kolumuz tam önümüzde kendi uzunluğunca gergin, kalemler elimizde, sonra yavaş yavaş sağ kolumuzu gergince sağ tarafa doğru getiriyoruz bir yerden sonra göremiyorduk :) biyoloji hocamız göstermişti :) siz bunu bi deneyin bakalım ne olacak,

7. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

90 derece sağa gittiğinde seçemiyorum artık :)

8. Serap Töre Çelik

bingo :) birde bu deneyde asıl amaç tamamen nerede göremediğimiz değilde önce rengini farkedememek sonra boyutu sonra şekli gibi bir şeyler vardı ama hatırlayamadım tam farklı sırada da olabilir :)

alix bunu beğendi.
Kör nokta testi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. AB'nin nükleer santralleri testi

AB’deki tüm nükleer santraller ortak bir girişimle dayanıklılık testinden geçirilecek. AB Komisyonu’nun Enerjiden Sorumlu Üyesi Oettinger, testlerin 1 Haziran tarihinde başlatılacağını duyurdu. Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre, Enerji komiseri Günther Oettinger son haftalarda yoğun eleştirilere uğradı. Avrupa Birliği sınırları içindeki 143 nükleer santralin hangi tehlikelere...
  2. Basınçlı Su Testi Risk Analizi

Basınçlı Su Testi Risk Analizi adlı çalışmaya ekten ulaşabilirsiniz.
  3. IQ Testi

15 dk. yı geçmeyin.
  4. Isim testi

İSİM TESTİ : Aşağıdaki isim testiyle, karşınızdaki kişi hakkında fikir sahibi olabileceğiniz söyleniyor. İsimdeki harflerin anlamlarını bir araya getirerek anlamlı sonuç çıkarmaya çalışacaksınız, kolay gelsin! Örnek : İsim: 'TUĞBA' Aağıdaki listeden T-U-Ğ-B-A harflerinin yanında yazanları bulup, alt alta dizeceksiniz; T: Oldukça ketumdur. Duygularını karşısındakine açmakta zorlanır....
  5. Hafıza testi

http://www.bbc.co.uk/science/humanbody/sleep/tmt/instructions_1.shtml Yukarıdaki linkte bir hafıza testi mevcut yapmanız gerekenler aşağıda: Birinci parti (12 ad) fotoğrafa dikkatle bakın… 5 dk. bekleyin.. Sonra ikinci parti (12 adet) fotoğrafa bakın… 5 dk daha bekleyin Son aşamada bu iki parti fotoğraflara ait veya hiç gösterilmeyen 48 tane fotoğraf gösterilecek ve bunlardan; 1. Birinci...