Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kpss-2013/4 ve 5 başvuruları başlıyor

Konu, 'KPSS Forumu' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

1.jpg
    DUYURU

(17 Aralık 2013)

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Çevre ve ŞehircilikBakanlığının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Tercih işlemleri 20 Aralık 2013 tarihinde başlayacak, 26 Aralık 2013 tarihinde sona erecektir. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2013/5 Tercih Kılavuzunda lisans düzeyinde tercih yapılabilecek sözleşmeli pozisyonlar yer almaktadır. Kılavuz, 20 Aralık 2013 tarihinden itibaren ÖSYM'ninhttp://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Adayların, Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapabilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılmış olan 2012-KPSS Lisans'a girmiş ve KPSSP3 puanı hesaplanmış olması gerekmektedir.

Adaylar tercihlerini kılavuzda yer alan kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. KPSS-2013/5 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Tercih işlemleri 20 Aralık 2013 tarihinde başlayacak, 26 Aralık 2013 tarihinde sona erecektir. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2013/4 Tercih Kılavuzunda lisans düzeyinde tercih yapılabilecek sözleşmeli pozisyonlar yer almaktadır. Kılavuz, 20 Aralık 2013 tarihinden itibaren ÖSYM'ninhttp://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Adayların, Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapabilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılmış olan 2012-KPSS Lisans'a girmiş ve KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olması gerekmektedir.

Adaylar tercihlerini kılavuzda yer alan kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. KPSS-2013/4 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

http://osym.gov.tr/belge/1-20490/cevre-ve-sehircilik-bakanliginin-sozlesmeli-pozisyonlar-.html
    http://osym.gov.tr/belge/1-20491/gida-tarim-ve-hayvancilik-bakanliginin-sozlesmeli-pozis-.html

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Şansımız düşük ama olsun umut fakirin ekmeğidir derler :)

3. Aybike Sarıçiçek

Aybike Sarıçiçek CMNet Üyesi

hakkımızda hayırlısı...:hasta:

4. Ramazan Eroğlu

Ramazan Eroğlu CMNet Üyesi

arkadaşlar çevre mühendisi alımı kaç tane

5. gülay

gülay CMNet Üyesi

Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı da çevre mühendisi alacak mı?

6. sanmıyorum :(

7. gülay

gülay CMNet Üyesi

sağlık olsun, sevinecektim az daha sayı artacak diye

8. Sena ÇETİNKAYA

Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

Aynen katılıyorum :D

9. Keziban Gümüş

Keziban Gümüş CMNet Üyesi

çsb; 48 çevre mühendisi

10. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

Kadrolu yerleşen memurlar da bu sözleşmeli için tercih yapabiliyor mu? Örneğim, doğuda görev yapan bir memurun puanı yüksektir, batı illerine sözleşmeli gelmek isteyebilir..Fikri olan var mı?

11. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

12. Aybike Sarıçiçek

Aybike Sarıçiçek CMNet Üyesi

azminize hayranım :hhhhhh:

13. Sena ÇETİNKAYA

Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

Bende 70 puan ile gümbür gümbür geliyorum :D Nasip işi bu işler hiç belli olmaz sonuçta :p

14. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

Kılavuzun ya da tercih robotunun linkini atana çok hayır duası yapacağım:)

15. İrem Bengisu Erol

İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

16. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

teşekkür ederim irem hanım. Allah sizi iki dünyada bahtiyar eylesin:)

17. Elif Uyanık

Elif Uyanık CMNet Üyesi

arkadaşlar sözleşmeli mühendis maaşları hakkında bilgisi olan varmı ? birde tayin hakkı yok diye bi duyum aldım bilgisi olan paylaşabilirmi

Abdulkerim Doğam bunu beğendi.
  18. zeynp

zeynp CMNet Üyesi

Hepimizin hakkında hayırlısı. daha çok alsalardı çok daha iyi olurdu tabi ki.

Aybike Sarıçiçek bunu beğendi.
  19. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

Kimsenin bu konuda bilgisi yok, ben de tayin olayını merak ediyorum..

20. Adem Taş

Adem Taş CMNet Üyesi

4b'lilerde tayin yok çakılı kadrodur. arkadaşlar tercihlerinizi ona göre yapın :)

Kpss-2013/4 ve 5 başvuruları başlıyor konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kpss 2013/1 atamaları

Kpss atamaları başladı ama forumda tercih yapacak kimse yok herhalde. Benim açımdan durum vahim. Kendi branşımda çoğunluk doğu kadrosu. Tercihlerimi yapmaya başladım. Hayırlısı bakalım. Varmı benden başka ''Aday'' ?
  2. Isag 19 - 22 eylül 2013 tarihlerinde isaf-safety and health 2013 iş güvenliği ve iş sağlığı fuarında

İSAG ( İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği ) 19 Eylül - 22 Eylül 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan ISAF-Safety and Health 2013-İş Güvenliği ve İş Sağlığı Fuarına Türkiye'nin en Büyük İş Sağlığı ve Güvenliği Bilim Topluluğu olarak katılımda bulunacağız. İSAG olarak Türkiye yaşanan iş kazalarına ve meslek hastalıklarına dur demek için bir araya gelen İş Sağlığı ve Güvenliği...
  3. Kaç puanla nereleri tercih ediyorsunuz? kpss 2013/2 tercihleri

Arkadaşlar tercih haklarımız boşa gitmemesi için kim kaç puanla nereleri tercih ediyor ? Çevre Mühendisliği en son kaç puan kapatır sizce
  4. [07/12/2013] "genç" çevre mühendisleri 07.12.2013 cumartesi istanbul'da bir araya...

Çağrımız Mesleğimize, Çağrımız Odamıza, Çağrımız İSTANBUL’a… 2010 yılından beri Odamızın birçok organında çalışma yapmış olan “genç” Çevre Mühendisleri olarak Mesleğimize, Odamıza, Ülkemize sahip çıkmak üzere İstanbul’da bir araya geliyoruz. Hızla büyüyen şehirlerimiz çevre sorunlarını geçmişten bugüne beraberinde taşımaktadır. Sanayileşen şehirlerimiz ile çevre sorunlarının çözümünde bilim...
  5. Kpss-2013/4 ve 5 yerleştirme sonuçları açıklandı

Yine açıkta kaldım 69'la :/ :) Atanan arkdaşlara şimdiden hayırlı olsun Tarım Bakanlığı - KPSS-2013/4 Yerleştirme Sonuçları Çevre Bakanlığı - KPSS-2013/5 Yerleştirme Sonuçları Gıda, Tarım ve Hayvancılık ve Çevre ve ŞehircilikBakanlığının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edeceği sözleşmelipozisyonlara yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Yerleştirme...