Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kullanım suyu analizi ?

Konu, 'Analizler ve Deneyler' kısmında Nuri Ünal tarafından paylaşıldı.

 1. Nuri Ünal

  Nuri Ünal CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar işletmemize giren kullanım suyumuzun analizini yaptırmak istiyoruz çıkan endüstriyel atıksuyumuz ile değerlerini karşılaştırmak istiyoruz işletmemize gelen kullanım suyumuzun analizini yaptırırken hangi değerleri istemem gerekir acaba?
   
 2. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  çıkış suyu ile karşılaştıracaksan çıkış suyundaki parametrelere baktırman gerek. ama kullanma suyu olarak değerlendiriyorsan senin proseslerine uygunluk kriterlerini(parametrelerin) belirleyip o analizleri yaptırmalısın. genel olarak kullanma suyunun kalitesini görmek istiyorsan da insani tüketim amaçlı sular hakkında yönetmelik yada TS266 standartındaki değerlere bakabilirsin.
   
  Nuri Ünal bunu beğendi.
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Proses giriş ve çıkış suyunu karşılaştırmak istiyorsunuz anladığım kadarıyla.buna karar vermek için sistemi bilmek gerekir diye düşünüyorum.
   
 4. aldemir072

  aldemir072 CMNet Üyesi

  TS266 ayrıca deşarj nereye yapılıyor o na göre deşarj standartlarına bakman lazım. orada ki bütün kriterler geçerli olacaktır.
   
  Nuri Ünal bunu beğendi.
 5. Nuri Ünal

  Nuri Ünal CMNet Üyesi

  Teşekkür ediyorum arkadaşlar
   
Kullanım suyu analizi ? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Klima suyu analizi nerede yapılır?

  haberlerde klimanın L. Pneumophilia adlı bakterinin zatürreye neden olduğu vardı bunu biliyordum zaten ama biri yorumlarda klimanın suyunu nerede tahlil ettirebiliriz demiş böyle birşey yapılabiliyor mu ? yapılıyorsa nereye başvurulmalı, ücretli midir?
 2. yer altı suyu analizi

  Merhabalar, Yer altı suyu analiz sonuçları hangi yönetmeliğe göre değerlendiriliyor ? Su kirliliği yönetmeliğine baktım ancak laboratuvarda analizi yapılan parametreleri bu yönetmelikte bulamadım. Bilgilendirirseniz sevinirim.
 3. Çevre boyutları ve risk analizi prosedürü ve risk analizi formu

  Merhaba..Ben çelik konstrüksiyon imalat ve montaj firmasında çalışıyorum..Bu sektörle ilgili çevre boyutları risk analizi formu ve prosedür örneğine ihtiyacım var..Bu konuda yardımcı olabilecek varsa sevinirim..
 4. Soğutma kulesi blof suları, yağmur suyu ve drenaj(kuyu) suyu arıtma projesi

  merhaba arkadaşlar, çalıştığım firmada başlıkta belirttiğim gibi, 1.soğutma kulesi blöf suları (Kullanılan kimyasallar- Depozit önleyici, pH düzenleyici, Biosit kullanılmaktadır.) 2.yağmur suyu 3drenaj (kuyu) suları arıtılarak tekrardan kullanma suyu olarak (lavabo suyu) olarak kullanmak istiyoruz. teknik şartnamede; -SİSTEM TEMELİ- Ön Kimyasal Dozajlar, UF & CEB ünitesi Filtrelenmiş...
 5. Kaplıca suyu analizi

  arkadaşlar kaplıca için çevre iznine başvurmam gerekiyor.bunun içinde çaya deşarj ettiğimiz suyun analizini yaptırmam lazım.kanalizasyon suları şebekeye gidiyor.diğer kaplıca sularının analizini skky nde hangi tabloya göre yaptırmalıyım,yardımcı olursanız sevinirim.