Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kuruluş aşamasındaki atık kabul tesisi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Rıfat Yıldırım tarafından paylaşıldı.

1. Rıfat Yıldırım

Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

Henüz inşaatı başlamamış bir atık kabul tesisi ile anlaşma yapılarak Danışmanlık hizmeti verilebilir mi acaba? Verilirse ne tür hizmetler verebiliriz.? Sisteme sözleşmesini eklediğimizde ortada kurulu bir tesis olmadığı için ne tür sorunlarla karşılaşabiliriz?

Kuruluş aşamasındaki atık kabul tesisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tıbbi atık yakma tesisi

merhaba arkadaşlar size bir sorum olacaktı, tıbbi atık yakma tesisi kurulmak isteniyor ve bu tesisin kurulması için gerekli bilgi ve dökümanlar nelerdir, tıbbi atıklar kontrolü yönetmeliğinde bununla ilgili bir bilgi bulamadım, şimdiden çok teşekkür ediyorum.
  2. atık yağ yakma tesisi

Burdur da bulunan Çİmento fabrİkasinda atik yaĞ yakmak İstİyoruz. Bunun İÇİn neler yapmam gereklİ. Tesİste dÖner firini isitmak İÇİn fuel-oİl kullaniliyor sİstem deĞİŞİklİĞİne gİtmeden atik yaĞi kullanabİlİr mİyİz? Bu sorularima cevap verİrsenİz sevİnİrİm :)
  3. Paket Atık Su Arıtma Tesisi

bu konuda bir fikri olan arkadaşlar bana biraz bilgi verirseniz bir OSB bu sistemden kurucakta bende teknik şartname bide sözleşme var nasıl olacak karşılaştırdım uyuşmuyorlar nasıl olacak bu iş adam anlattı birazda ben tam anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.
  4. Atık Kabul Kriterleri

Merhaba, Atıkların Düzenli Depolanmasına Dair Yönetmelikte yer alan Atık Kabul Kriterleri ile ilgili bir sorum olacaktı. I. sınıf depolama tesisi sınır değer artırımlarında LOI (Kızdırma Kaybı) parametresi değerinin 3 kat artırımı ile ilgili bir bilgi yer almaktadır. Atığımız tehlikesiz vasfında olup sadece LOI parametresi yüksek çıkıyorsa, biz bu artırımı uygulayabileceğiz. Bu artırım tek...
  5. Katı atık depolama tesisi

ÇED dersimde Bartın ili için Katı Atık Depolama Tesisi için Çed raporu yazmamız istendi. Çed raporunu nasıl oluşturacağız başlangıç olarak ne yapmamız gerekir kafamız çok karışık bilgili kişilerden önerilerini bekliyoruz. Yardımcı olursanız seviniriz.Teşekkürler...