• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kütle denge tablosu

Necip Balkya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Dönüşüm San. Ltd. Şti ÇEVRE MÜHENDİSİ
TAT ve GDT lisansları olan bir firmada çalışıyorum kütle denge tablosu doldurmam gerekiyor boş format var elimde ancak hiç bir şey anlaşılmıyor. Elinde doldurulmuş tablosu olan varsa atarsa çok iyi olur şimdiden teşekkür ederim
kolay gelsin herkese.

Ben bunları dolduruyordum. Diğer format biraz karışık. İstersen bunu doldurabilirsin.

Ekli dosyalar

• Tehlikesiz Atık Satışlar.xls
    18.5 KB · Görüntüleme: 94
  • Tehlikesiz Atık Alışlar.xls
    27.5 KB · Görüntüleme: 82
tablolar için teşekkür ederim eklediğim tablo da yapmayacak mıyız kütle dengeyi

Ekli dosyalar

• kütle denge tablosu.xls
    57.5 KB · Görüntüleme: 92
@Necip Balkya
Bu paylaştığın dosya karışık olduğu için ben sana gönderdiğimi kullanıyorum. Aslında senin gönderdiğini kullanmamız gerekli ama biliyorsun tehlikesiz atıkları 2015 yılı içerisinde yapacağımız için. İl çevre birşey demez.

burda 2015 e ne kaldı ki umarım dediğiniz gibi bir şey demez çok teşekkür ederim yardımlarınız için

@Necip Balkya
Siz gönderdiğime yapın uygun açıklama yaparsınız. 2015'e az kaldı bakalım bize neler getirecek:) Birşey değil kolay gelsin.

@Didem Çelebi
çevre il müdürlüğünün firmama birleşik denetiminde istediği kütle denge giriş çıkışlarınını motat kds üzerinden giriş yapmıştık o şekilde söyledik ve çıktılarını aldık birşey demediler. motat üzerinden girişlerinizi yapabilirsiniz.

Arkadaşlar birşey danışacağım sizlere. ÖTL geri kazanımı yapmaktayız ve GFB yi henüz yeni aldık. İşimiz sadece lastik alıp parçalayıp granül elde etmek. Bundan ne yapmam lazım sisteme yada il çevreye bildirmem gereken birşey varmı? varsa nasıl yapacağım?

@celalettin türkmen
Kolay gelsin. ÖTL geri kazanımı yapmıyorsanız, kütle denge sistemine aldığınız lastikleri beyan yapmalısınız ve geri kazanım sonucu oluşan granülleride çıkış yapmalısınız. İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden bu beyanları yapabilmek için kullanıcı kodu ve şifre talep etmeniz gerekir. Şu an sistemde sıkıntı var. Ben tehlikesiz atık alıyorum ve bu aldığım atıkları granül haline getiriyorum. Bunları sisteme beyan etmem gerekir ama stok miktarı yazılamadığı için şu an ben ayrı bir excel tablosunda beyanlarımı yapıyorum ve saklıyorum. İsterseniz excel dosyasını size gönderebilirim. Bir de dikkat etmeniz gereken nokta granül sattığınız firmalara fatura keserken tevkifatlı olmasına özen gösterin.

Gönder kardeşim sana zahmet. Bizim iş lastiği almak, parçalayıp granül hale getirip satmak. şu an daha hiç alım satım yapmadık. Bir miktar stoğumuz var ve onu kullanıyoruz. Bu aşamadan sonra napacağım? Sizin göndereceğiniz exel dosyasını doldurdum diyelim onu napacağım? Yani bildirimini nasıl yapacağım ve yapacaksam hangi sıklıkla ve hangi aylarda yapacağım?