Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kütle denge uygulaması

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Tuğçe Kökbaş tarafından paylaşıldı.

1. Tuğçe Kökbaş

Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

Kütle denge uygulamasında problem yaşayan var mı? Bende aşağıdaki gibi bir sorun çıkmaktadır.
    Untitled.jpg

2. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

bende de oldu firma kullanıcısı başvurusu yapıp oradan düzeltebilirsiniz.

Duygucan Erdoğan bunu beğendi.
  3. Tuğçe Kökbaş

Tuğçe Kökbaş CMNet Üyesi

Teşekkür ederim. Deneyeceğim.

4. Duygucan Erdoğan

Duygucan Erdoğan CMNet Üyesi

ben firma kullanıcısı şifre alıp tesisleri birleştirdim ancak düzelme olmadı siz nasıl yaptınız yardımcı olabilir misiniz?Teşekkürler

5. Emre Çakır

Emre Çakır CMNet Üyesi

bende firma kullanıcısı aldım tesiste birleştirdim ama hala düzelmedi :S

6. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

tamamını birleştirmeyecektiniz, ben hepsine kullanıcı adı ve şifre vererek deneyerek buldum. mükerrer kayıdın beşincisi çıktı. bununla ilgili alper beyle görüşün bence. birleştirme işleminizi iptal etsin.

7. Selçuk Baysal

Selçuk Baysal CMNet Üyesi

Merhabalar arkadaşlar,
    Kütle denge uygulamasında aynı sorun bende de var. Düzelten arkadaş varsa yardımcı olabilir mi ?

8. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

ben hepsine kullanıcı adı ve şifre vererek deneyerek buldum. mükerrer kayıdın beşincisi çıktı. ​

9. Selçuk Baysal

Selçuk Baysal CMNet Üyesi

bende şuan firma kullanıcısı ile giriyorum fakat açılmıyor. Tuğçe hanımdaki sorun ile aynı.

10. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

selçuk bey, firma kullanıcısından girip tesislerim e gireceksiniz, oradan yapacaksınız. ama isterseniz özelden kullanıcı adı şifre verin deneyeyim. yine de siz bilirsiniz.

Fatma Sena bunu beğendi.
  11. Fatma Sena

Fatma Sena CMNet Üyesi

İyi Günler Tarık Bey,
    Öncelikle forumdaki yardımlarınız için sizlere teşekkür ederim . Benim sıkıntım diğer arkadaşların ve sizin yaşadığınız gibi kütlle denge uygulamasında aktif lisans gözükmemesinde. tesisi iin önceden tam 6 adet tesis kaydedilmiş. Konu ile ilgili "Firma Kullanıcı Adı ve Parolası" il müdürlüğünden talep ettim. Gönderdiler fakat hiç birşey anlamadım. Bana bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Çünkü şu zamana kadar herhnagi bir işlem gerçekleştiremedik.

İyi Günler Tarık Bey,
    Öncelikle forumdaki yardımlarınız için sizlere teşekkür ederim . Benim sıkıntım diğer arkadaşların ve sizin yaşadığınız gibi kütlle denge uygulamasında aktif lisans gözükmemesinde. tesisi iin önceden tam 6 adet tesis kaydedilmiş. Konu ile ilgili "Firma Kullanıcı Adı ve Parolası" il müdürlüğünden talep ettim. Gönderdiler fakat hiç birşey anlamadım. Bana bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Çünkü şu zamana kadar herhnagi bir işlem gerçekleştiremedik.

12. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

gözüken 6 adet tesisin hangisi üzerinden lisans aldıgınızı tespit edip ona kullanıcı adı şifre tanımlamanız gerekmektedir

13. Fatma Sena

Fatma Sena CMNet Üyesi

teşekkür ediyorum ilginize , gerçekleştirdim. :)

14. Duygucan Erdoğan

Lisansı hangisinin aldığını bulduk fakat kullanıcı adı ve şifre tanımlarken hata oluştu diyor :S

15. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

kullanıcı adı şifre tanımlayıp giremiyorsanız bir çözüm önerecektim :)

16. Duygucan Erdoğan

İlginize çok teşekkür ederim.Çok uzun uğraşlar sonucunda hal ettim.
    Yaptığımı anlatayım belki işe yarar.
    1.CBS den kendi çevre görevlisi sayfama girip tesis bilgileri kayıttan firmamın hangi tesisinin lisanslı olduğunu buldum.
    2.Firma Kullanıcı ile girip firmamın tesislerine girip lisanslı tesisinin yanındaki kullanıcı adını öğrendim.
    3.CBS den şifremi unuttum yapıp kullanıcı adını yazıp yeni şifre istedim.
    4.Şifremi unuttum yapabilmek için kullandığımız kullanıcı adının yetkilisinin tc sini ve mail adresinin bilmek gerekiyor.Şansıma hepsini aynı yapmıştık böylelikle 4 ayın sonunda bulmuş oldum.

17. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

aynen şifre unuttum ile sisteme tanıtıyorsunuz ;)

18. akint.

akint. CMNet Üyesi

Mrb arkadaşlar atık madeni yağ geri kazanımı yapıyoruz. Tesisimizde 191105 kodlu atık çıkıyor.Bu atığı kütle denge sisteminde gönderdiğimiz firmayı kabul etmiyor hatta bu atığı alabilen diğerlerini de Bu tür sistemsel hatalar ne zaman düzelir veya kütle dengeyi yapabilen var mı ?

19. Duygucan Erdoğan

Merhaba arkadaşlar bu kütle-denge sisteminde gelen uatf kısmında atık üreticisini bulamıyorum.Vergi numarası bile girsek atık aldığımız firmayı bulamıyoruz.

20. Burçin Hekimoğlu

Burçin Hekimoğlu CMNet Üyesi

Merhabalar; Kütle Denge Sistemi sadece Tehlikeli ve Tehlikesiz Atıkları mı kapsıyor yoksa sadece tehlikeli atıklar için gerçerli olan bir sistem mi? Tam olarak netleştiremedim. Tanımların içerisinde tehlikesiz atıklar geçmemekte fakat geri kazanım prosesleri içerisinde R1 dışındaki proseslerde tanımlanmış durumda. Yadım masasına da ulaşamamaktayım. Konu ile ilgili olarak bilginiz var mı? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Merhaba Arkadaşlar;
    Sorum için bakanlıktanda bir cevap alamadım konu ile ilgili bilgisi olan varmı? Sisteme tehlikesiz atık geri kazanım firmalarıda giriş yapması gerekmektemidir?
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Kütle denge uygulaması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kütle-denge tablosu

Geçici faaliyet belgesi alan ,tehlikesiz ve tehlikeli atık geri dönüşümü yapan firmalar her ay kütle-denge tablosu yapmak zorundadır.Bu kapsamda tehlikeli atıklar için olan kütle-denge tablosunu bulabildim ancak tehlikesiz atıklar için ayrı bir tablo var mı? varsa nerden bulabilir e-izin sayfasında bulamadım.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum:)
  2. Kütle Denge Tablosu

Arkadaşlar elinde Kütle Denge Tablo formatı olan var mı?
  3. Ambalaj toplama ayırma tesislerinde kütle denge uygulaması

Tuba Hanım, TEHLİKELİ ATIKLARIN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ Kapsam Madde 2 – (Değişik:RG-4/9/2009-27339) Bu Yönetmelik, 5/7/2008 tarihli ve 26927 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin ekinde yer alan EK-IV’te tehlikeli atık olarak sınıflandırılan, EK-III A’da listelenmiş olan ve tehlikeli kabul edilen özelliklerinden birini veya birden fazlasını...
  4. Kütle denge tablosu hk.

Arkadaşlar Merhabalar, Plastik geri dönüşüm firmasıyız kütle denge bildirimleri hakkında siteden 2015 ertelendiği yönünde bazı yazılar okudum son durum nedir ? elden doldurulması gerekli midir ? elden doldurma konusunda bulunan formatta elinde örnek doldurmuş tablo olan paylaşabilir mi lütfen Herkese sıkıntısız bir hafta diliyorum
  5. Kütle denge tablosu

Arkadaşlar Merhaba, Danışmanlığımı yaptığım bir elektronik atık firması için Kütle Denge Tablosu hazırlamam gerekiyor. Ancak tabloda geri kazanım yüzdesi ve çıkan atıklar soruluyor. Firmada ise gelen atıklar türlerine göre ayrılıyor sadece, sonra bir kısmı paketlenip ihraç ediliyor kalan kısmı geri dönüşüm firmalarına veriliyor. Benim kafama takılan şey ise burada bir kazanım yok, ikincil bir...