• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kütle denge uygulaması

Tuğçe Kökbaş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
X
Kütle denge uygulamasında problem yaşayan var mı? Bende aşağıdaki gibi bir sorun çıkmaktadır.
Untitled.jpg

@Tarik Can
ben firma kullanıcısı şifre alıp tesisleri birleştirdim ancak düzelme olmadı siz nasıl yaptınız yardımcı olabilir misiniz?Teşekkürler

@emreçakır
tamamını birleştirmeyecektiniz, ben hepsine kullanıcı adı ve şifre vererek deneyerek buldum. mükerrer kayıdın beşincisi çıktı. bununla ilgili alper beyle görüşün bence. birleştirme işleminizi iptal etsin.

Merhabalar arkadaşlar,
Kütle denge uygulamasında aynı sorun bende de var. Düzelten arkadaş varsa yardımcı olabilir mi ?

@Selçuk BAYSAL
ben hepsine kullanıcı adı ve şifre vererek deneyerek buldum. mükerrer kayıdın beşincisi çıktı.​

@Selçuk BAYSAL

selçuk bey, firma kullanıcısından girip tesislerim e gireceksiniz, oradan yapacaksınız. ama isterseniz özelden kullanıcı adı şifre verin deneyeyim. yine de siz bilirsiniz.

İyi Günler Tarık Bey,
Öncelikle forumdaki yardımlarınız için sizlere teşekkür ederim . Benim sıkıntım diğer arkadaşların ve sizin yaşadığınız gibi kütlle denge uygulamasında aktif lisans gözükmemesinde. tesisi iin önceden tam 6 adet tesis kaydedilmiş. Konu ile ilgili "Firma Kullanıcı Adı ve Parolası" il müdürlüğünden talep ettim. Gönderdiler fakat hiç birşey anlamadım. Bana bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Çünkü şu zamana kadar herhnagi bir işlem gerçekleştiremedik.

İyi Günler Tarık Bey,
Öncelikle forumdaki yardımlarınız için sizlere teşekkür ederim . Benim sıkıntım diğer arkadaşların ve sizin yaşadığınız gibi kütlle denge uygulamasında aktif lisans gözükmemesinde. tesisi iin önceden tam 6 adet tesis kaydedilmiş. Konu ile ilgili "Firma Kullanıcı Adı ve Parolası" il müdürlüğünden talep ettim. Gönderdiler fakat hiç birşey anlamadım. Bana bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Çünkü şu zamana kadar herhnagi bir işlem gerçekleştiremedik.

@Fatma

gözüken 6 adet tesisin hangisi üzerinden lisans aldıgınızı tespit edip ona kullanıcı adı şifre tanımlamanız gerekmektedir

@Tarik Can
Lisansı hangisinin aldığını bulduk fakat kullanıcı adı ve şifre tanımlarken hata oluştu diyor :S

@dudujan
kullanıcı adı şifre tanımlayıp giremiyorsanız bir çözüm önerecektim :)

@Tarik Can
İlginize çok teşekkür ederim.Çok uzun uğraşlar sonucunda hal ettim.
Yaptığımı anlatayım belki işe yarar.
1.CBS den kendi çevre görevlisi sayfama girip tesis bilgileri kayıttan firmamın hangi tesisinin lisanslı olduğunu buldum.
2.Firma Kullanıcı ile girip firmamın tesislerine girip lisanslı tesisinin yanındaki kullanıcı adını öğrendim.
3.CBS den şifremi unuttum yapıp kullanıcı adını yazıp yeni şifre istedim.
4.Şifremi unuttum yapabilmek için kullandığımız kullanıcı adının yetkilisinin tc sini ve mail adresinin bilmek gerekiyor.Şansıma hepsini aynı yapmıştık böylelikle 4 ayın sonunda bulmuş oldum.

@dudujan
aynen şifre unuttum ile sisteme tanıtıyorsunuz ;)

Mrb arkadaşlar atık madeni yağ geri kazanımı yapıyoruz. Tesisimizde 191105 kodlu atık çıkıyor.Bu atığı kütle denge sisteminde gönderdiğimiz firmayı kabul etmiyor hatta bu atığı alabilen diğerlerini de Bu tür sistemsel hatalar ne zaman düzelir veya kütle dengeyi yapabilen var mı ?

Merhaba arkadaşlar bu kütle-denge sisteminde gelen uatf kısmında atık üreticisini bulamıyorum.Vergi numarası bile girsek atık aldığımız firmayı bulamıyoruz.

Merhabalar; Kütle Denge Sistemi sadece Tehlikeli ve Tehlikesiz Atıkları mı kapsıyor yoksa sadece tehlikeli atıklar için gerçerli olan bir sistem mi? Tam olarak netleştiremedim. Tanımların içerisinde tehlikesiz atıklar geçmemekte fakat geri kazanım prosesleri içerisinde R1 dışındaki proseslerde tanımlanmış durumda. Yadım masasına da ulaşamamaktayım. Konu ile ilgili olarak bilginiz var mı? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Merhaba Arkadaşlar;
Sorum için bakanlıktanda bir cevap alamadım konu ile ilgili bilgisi olan varmı? Sisteme tehlikesiz atık geri kazanım firmalarıda giriş yapması gerekmektemidir?
Yardımlarınız için teşekkür ederim.