Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kutter tablosu

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında Mücahit Topdaş tarafından paylaşıldı.

1. Mücahit Topdaş

Mücahit Topdaş CMNet Üyesi

Kanalizasyon sistemleri projelendirmesinde kullandığımız, tam dolu akım/kutter tablosu arıyorum.

Bilgisi olan arkadaşların dikkatine.. :)

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Dosya ektedir.

iyi çalışmalar...

Ekli Dosyalar:

Mücahit Topdaş bunu beğendi.
  3. Mücahit Topdaş

Mücahit Topdaş CMNet Üyesi

Teşekkür ederim.Ancak benim beklediğim tablo bu değil.
    eğimlerden Q(kutter) debisi ve hızı belirlediğimiz tablo gerekli :(

4. makifdikbas

makifdikbas CMNet Üyesi

Arkadaşlar kutter tablosu kullanarak kanalizasyon hesabı yapan hazır excel dosyası var ise ekleyebilir misiniz?

5. Abdulkerim Doğam

Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

burun kolay gelsin

Ekli Dosyalar:

Esra Zengin ve seyaher bunu beğendi.
  6. İbrahim Özen

İbrahim Özen CMNet Üyesi

Aslında başka bir başlık altında da aynı soruyu yazdım ancak bu başlığa daha uygun olur diye burada da yazayım diye düşündüm... Bir köye kanalizasyon projesi yapacağım... Ancak köyün nüfusu çok küçük olduğu için özellikle başlangıç bacalarında debi değeri çok küçük çıkıyor (0,006 gibi) buda Q/Qd değerinin çok küçük çıkmasına neden oluyor (0,00007 gibi) ancak doluluk oranları tablosunda en küçük Q/Qd değeri 0,001 var olduğundan çıkan sonucumun h/D ve v/Vd değerlerini bulamıyorum... Yardımcı olursanız sevinirim...Şimdiden teşekkürler...

7. Eyilmaz

Eyilmaz CMNet Üyesi

köyün şimdiki nüfusu mu küçük?

Kutter tablosu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kütle-denge tablosu

Geçici faaliyet belgesi alan ,tehlikesiz ve tehlikeli atık geri dönüşümü yapan firmalar her ay kütle-denge tablosu yapmak zorundadır.Bu kapsamda tehlikeli atıklar için olan kütle-denge tablosunu bulabildim ancak tehlikesiz atıklar için ayrı bir tablo var mı? varsa nerden bulabilir e-izin sayfasında bulamadım.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum:)
  2. Risk değerlendirme tablosu

Arkadaşlar merhaba, Tehlikeli atık depolama sahası veya atık depolama sahası için iş güvenliği kapsamında risk değerlendirme tablosunu oluşturmam gerekiyor. Elinde örnek dosyaları olan varsa gönderme şansı olabilirmi?
  3. Kütle Denge Tablosu

Arkadaşlar elinde Kütle Denge Tablo formatı olan var mı?
  4. Kütle denge tablosu hk.

Arkadaşlar Merhabalar, Plastik geri dönüşüm firmasıyız kütle denge bildirimleri hakkında siteden 2015 ertelendiği yönünde bazı yazılar okudum son durum nedir ? elden doldurulması gerekli midir ? elden doldurma konusunda bulunan formatta elinde örnek doldurmuş tablo olan paylaşabilir mi lütfen Herkese sıkıntısız bir hafta diliyorum
  5. Kütle denge tablosu

Arkadaşlar Merhaba, Danışmanlığımı yaptığım bir elektronik atık firması için Kütle Denge Tablosu hazırlamam gerekiyor. Ancak tabloda geri kazanım yüzdesi ve çıkan atıklar soruluyor. Firmada ise gelen atıklar türlerine göre ayrılıyor sadece, sonra bir kısmı paketlenip ihraç ediliyor kalan kısmı geri dönüşüm firmalarına veriliyor. Benim kafama takılan şey ise burada bir kazanım yok, ikincil bir...