Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kuyu izin belgesi izin lisans

Konu, 'Su Kirliliği ve Modellemesi' kısmında Deniz Mert tarafından paylaşıldı.

1. Deniz Mert

Deniz Mert CMNet Üyesi

Sevgili arkadaşlar atık su deşarjında kuyu izin belgesi için DSİ mi yetkilidir, Su kirliliği kont. yön. 26. maddesine göre ''e) Gerçek veya tüzel kişiler, faaliyet türlerine göre, alıcı ortama verdikleri atıksular için bu Yönetmeliğin ekinde yer alan Tablo 5’ten Tablo 21’e kadar konulan deşarj standartlarını sağlamakla yükümlüdürler'' diyor, bu durum sisteme eklenmeli midir? hepinizin görüşünü bekliyorum, sağlıklı günler diliyorum...

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Yeraltı sularının aranması ve kullanılması için izin gerekir. Bu izni DSİ veriyor.

3. Adem Taş

Adem Taş CMNet Üyesi

dsi'den alınıyor. ancak dsi'ye firmalar veya şahıslar direk bireysel başvuruda bulunamıyor. dsi'nin yetki verdiği su araması yapabilir sondaj yapabilir yetkisi verdiği firmalar ve şahıs jeoloji mühendilseri oluyor. bunlar gelip kuyu ile ilgili statik dinamik seviyelerini gösteren ve debiyi belirten bir rapor sunuyorlar dsi'ye o şekilde oluyor. eğer kuyunuz öçnceden açılmışsa yani herhangi izin alınmadan bir kuyu açılmış ve kullanılıyorsa bunu dsi'ye belli etmeyin çünkü bunun belli bir cezası var. bu durumdada dsi'nin yetki verdiği jeoloji mühendisi sanki o kuyu yokmuş yeni arama yapmışlar açmışlar gibi yani kuyu yeniden açılmış gibi gösteriyor ve kuyu kullanım iznini alıyor yani oarada biraz üçkağıt dönüyor :)

KaanDogukan ve cevreci_gokhan bunu beğendi.
  4. kzbn_53

kzbn_53 CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar bende aynı soruyu yönelticem önceden açılmış bir kuyu var. Bu kuyuya izin almak için nasıl bir yol izleyebilirim ve önceden açılmış kuyuda ceza var diyorsunuz. Tahmininizce bu ceza ne kadar. Yönetmeliği okuyorum ama önceden açılmış kuyular için bir şey bulamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler...

5. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Merhaba,
    Cezalı kuyu başvurusunda bulunuyorsunuz. Yanlış hatırlamıyorsam çok yüksek ceza miktarı yok; 1500-2000 TL gibi bir rakam..
    Cezanın ödenmesinin ardından normal işlemler devam ediyor.

kzbn_53 bunu beğendi.
  6. kzbn_53

kzbn_53 CMNet Üyesi

Teşekkür Ederim.

Kuyu izin belgesi izin lisans konusuna benzer içeriklerimiz
  1. izin lisans

arkadaşlar işletmiş olduğum endüstriyel atıksu arıtma tesisinin 1000m³/gün olan kapasitesi 2500m³/gün e yükseldiği için çevre il mudurlüğü deşarj iznimizi yenilememizi istedi.deşarj iznini yenilemek için neler yapmam gerekiyor.bilen en baştan anlatabilirmi.ayrıca lisans için de başvurmamız gerekiyormu? teşekkur ederim.
  2. Kuyu suyu izin belgesi!

Arkadaşlar bir firmam var ve kuyusu mevcut. Kuyusunun derinliği 10 m. altında izini yok , derinliği itibariyle izin almasınada gerek yok ama , acaba ben ekstra bişey yaptırmalımıyım, çevre denetimi esnasında sorun yaşamamak için, gelen denetçiler benden ne isteye bilir, ne yapmalıyım. Şİmdiden tşkler
  3. Satış izin belgesi / katı yakıt satıcısı kayıt belgesi ?

Ekte gönderdiğim yazı hakkındaki görüşlerinizi almak istedim .. bu yazıyı yeni anlaşmayı düşündüğümüz bir Kömür ocağı yetkilisi gönderdi bu yazılanları Çevre Danışmanlığını yaptığımız için bizmi yapmalıyız ? ve yapılması gerekenler ?
  4. Izin ve lisans

merhaba arkadaşlar biz ocak ayında çevre izin ve lisansı aldık fakat atık beyan sisteminde kapasite biligilerinde hala gfb görünüyor ve ben bunu bir türlü güncelleyemiyorum ne yapmam gerekiyor acaba
  5. Çed ve izin lisans

merhaba arkadaşlar Şirketin seyyar kırma - eleme tesisi var. İnşaat projelerinde hafriyat sırasında ortaya çıkan taşı kırıyor - eliyor. İş bitince başka bir inşaata geçiyor. Böyle bir tesisin çalıştırılmasının ÇED Yönetmeliği ve Çevre Kanununca Alınması Gereken İzinler Hakkında Yönetmelik gereğince durumu nedir. Hangi kapasitelerde hangi izinleri alması gerekir? acil cevaplayabilirseniz...