Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kuyu suyu izin belgesi!

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında dutoprak tarafından paylaşıldı.

1. dutoprak

dutoprak CMNet Üyesi

Arkadaşlar bir firmam var ve kuyusu mevcut. Kuyusunun derinliği 10 m. altında izini yok , derinliği itibariyle izin almasınada gerek yok ama , acaba ben ekstra bişey yaptırmalımıyım, çevre denetimi esnasında sorun yaşamamak için, gelen denetçiler benden ne isteye bilir, ne yapmalıyım. Şİmdiden tşkler

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Kuyu ile ilgili bir işlem yapmazlar.kuyu izni için dsi ye başvuru yapmak gerekiyor.o yüzden denetlemede sorun çıkmaz.

3. dutoprak

dutoprak CMNet Üyesi

Ali bey geçtiğmiz sene yapılan bakanlık denetimde firmaya eksiklik olarak yazmış il müdürlüğü ama ben araştırdım kuyu derinliği 10m. altında bunada izin alınmıyormuş. Şimdi busene geldiklerinde benden izin isterlermi die endişem, onun yerine ne yapmalıyım ?

4. Murat Akyüz

Murat Akyüz CMNet Üyesi

Hangi yönetmelikte geçiyo 10m altına izin alınmaması gerektiği. Ve kuyunuzun 10m'den az olduğuna dair yazı, belge mevcut mudur?

5. DSİ'den izin alman yeterli olur, eğer kuyu suyunu işletme içerisinde kullanıyorsan senden kuyu suyu analizi isteyebilirler. Bunun için kuyu suyu anali yaptırman ve DSİ'den izin alan gerekir.

6. Sema Kayıkcı

Sema Kayıkcı CMNet Üyesi

dsi kurum görüşü alabilirsiniz kuyunuzun derınlıgını yerını belırten bır yazı yazarsınız dsı'yeonlarda sıze gorus yazarlar bu konuda bır gırısımde bulundugnuzu belgelemıs olursnuz böylece..ayrıca tesıs yetkılısındende yazılı ımzalı bır taahhüt almanızda yararlı olacagı kanaatındeyım..beyanın dogrulugunu kanıtlamanıza ıstınaden

7. dutoprak

dutoprak CMNet Üyesi

Çok tşk ederim. 167 sayılı yeraltı suları hakkındaki kanunda belirtiyor 10 m olayı . Ben en iyisi görüş yazayım. tşler

8. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

keson kuyulara izin belgesi düzenlenmez. ama elinizde gene de resmi makamdan alınmış yazı olması iyi olacaktır. olmaması durumunda da bi sıkıntı çıkmaz

9. n.tas

n.tas CMNet Üyesi

arkadaşlar merhaba ambalaj atığı toplama ayırma tesisinde çalışıyorum tesis 1.5 yıldır faaliyette ve kuyu suyu kullanılıyor 30m derinlikte izin için neler yapabilirim bir fikriniz var mı?

10. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

@n.tas

Yeraltısuyu Kullanma İzni için DSİ ile görüşmen gerekecek. Onlar sana yardımcı olacaklardır. Selamlar,

11. Ulaş Özdemir

Ulaş Özdemir CMNet Üyesi

12. n.tas

n.tas CMNet Üyesi

13. L.Nergiz

L.Nergiz CMNet Üyesi

kuyu suyu izin belgesinin geçerlilik süresi var mı? yenilenmesi gerekir mi?

14. Serkan Çiçekay

Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

Belgenin üzerinde yazması lazım geçerlilik süresinin.

15. L.Nergiz

L.Nergiz CMNet Üyesi

DSİ'ni aradığımda kuyu suyu izin belgesinin veya ruhsatının geçerliliğinin kuyu ömrü boyunca devam ettiğini söylediler, cevap verdiğiniz için size ve @realastala'ya teşekkür ederim

realastala bunu beğendi.
Kuyu suyu izin belgesi! konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kuyu suyu Amonyak Giderimi

arkadaşlar merhabalar; içme ve kullanma suyu amacıyla kullanılan bir kuyuda yapılan analizde amonyak derişimi standartta 0.5 mg/l iken 1.53 mg/l olarak ölçülmüştür.kuyu 110 mt derinlikte ve 40.mt den itibaren dalgıç pompayla 25m3 lük depoya aktarılıyor.sonra klorlanıp kullanılıyor.amonyağın bu derecede olması çok tehlikeli olduğu biliniyor.su temini kuyudan yapıldığı için havalandırma ünitesi...
  2. Satış izin belgesi / katı yakıt satıcısı kayıt belgesi ?

Ekte gönderdiğim yazı hakkındaki görüşlerinizi almak istedim .. bu yazıyı yeni anlaşmayı düşündüğümüz bir Kömür ocağı yetkilisi gönderdi bu yazılanları Çevre Danışmanlığını yaptığımız için bizmi yapmalıyız ? ve yapılması gerekenler ?
  3. Soğutma kulesi blof suları, yağmur suyu ve drenaj(kuyu) suyu arıtma projesi

merhaba arkadaşlar, çalıştığım firmada başlıkta belirttiğim gibi, 1.soğutma kulesi blöf suları (Kullanılan kimyasallar- Depozit önleyici, pH düzenleyici, Biosit kullanılmaktadır.) 2.yağmur suyu 3drenaj (kuyu) suları arıtılarak tekrardan kullanma suyu olarak (lavabo suyu) olarak kullanmak istiyoruz. teknik şartnamede; -SİSTEM TEMELİ- Ön Kimyasal Dozajlar, UF & CEB ünitesi Filtrelenmiş...
  4. Kuyu izin belgesi izin lisans

Sevgili arkadaşlar atık su deşarjında kuyu izin belgesi için DSİ mi yetkilidir, Su kirliliği kont. yön. 26. maddesine göre ''e) Gerçek veya tüzel kişiler, faaliyet türlerine göre, alıcı ortama verdikleri atıksular için bu Yönetmeliğin ekinde yer alan Tablo 5’ten Tablo 21’e kadar konulan deşarj standartlarını sağlamakla yükümlüdürler'' diyor, bu durum sisteme eklenmeli midir? hepinizin görüşünü...
  5. Kuyu suyu analizleri

Atık barajımız için açılan kuyulardan numune alıp SKKY tablo 1'e göre analiz yaptırıyorduk. Yalnız tablo 1 kaldırılmış. Analizimizi hangi tabloya göre yaptıracağız. Orman ve Su işleri Bakanlığının yer altı sularıyla ilgili bir yönetmeliği olduğu söyleniyor. Ama ben böyle bir yönetmelik bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz