• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Langmuir-freundlich izoterm soru

mehmet sezer

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Tümad
Sınavımla ilgili bu birbirine benzer 2 soru var fakat nasıl bir yol izliceğimi ve adsorbsiyon eğrilerinden nasıl sonuç elde edileceği konusunda bi sorun var. Nasıl ilerletebilirim acaba ?adsorbsiyon 2.jpg adsorbsiyon 1.jpg

Sorunu çözdüm arkadaşım ancak kendi varsayımlarımı yaparak çözdüm. Soruyu soran veya yazan arkadaş eksik bilgi vermiş. Kullanılan aktif karbonun granül aktif karbon mu toz aktif karbon mu olduğu yazmıyor, başlangıç konsantrasyonu yazmıyor vs vs... Hatta ikinci soruda hacim veya debiye ait hiç bilgi yok. Her neyse, ben yaygın olarak kullanılan granül aktif karbona göre hesap yaptım, başlangıç konsantrasyonunu da ilk değeri aldım. Soruların ikisi de aynı zaten, sadece ilk yazdığın soruyu çözdüm. Eğrilerle ilgili nasıl fikir yürüteceğini de yazdım, varsayımlarım da yanlış veya farklıysa kendi değerlerin ile değiştirebilirsin. 2.si de artık zahmet olmaz diye düşünüyorum. Bu arada umarım doğru çözmüşümdür, hata varsa düzeltirsin artık. Okul biteli asır geçmiş gibi geldi çözerken :D

Ekli dosyalar

• Langmuir-Freundlich İzoterm Sorusu.pdf
    612.1 KB · Görüntüleme: 372