Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maden tesislerinde tehlikeli atık depolama tesisleri

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Özlem Kocaman tarafından paylaşıldı.

1. Özlem Kocaman

Özlem Kocaman CMNet Üyesi

Merhaba arkadaslar kırma eleme tesislerinde (maden tesislerinde) tehlikeli atık depolama, atık depolama sahası nasıl olmalıdır. örnek resim varsa gönderirseniz sevinirim

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Özlem Hanım,
    Tehlikeli atık geçici depolama sahasının, kırma-eleme tesislerine özel bir uygulaması yoktur.
    Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği'nde ve sitemizde bu konu detaylandırılmıştır. İncelemenizi tavsiye ediyorum. :)

3. Özlem Kocaman

Özlem Kocaman CMNet Üyesi

İnceledim teşekkür ederim :)

Maden tesislerinde tehlikeli atık depolama tesisleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tehlikeli atık(özel atık) ara depolama sahası

Merhaba Öncelikle nereye yazacağımı bilemediğim için yeni konu açtığım için özür dileyerek başlamak istiyorum. Tehlikeli atık ara depolama tesisi tasarımı hakkında çok az veya hiç bilgi bulamadığımı belirtmeliyim. Bu konuda nereye bakmalıyım ve elinizde bu konuya ait döküman mevcut ise paylaşırsanız sevinirim.
  2. Tehlikeli Atık Ara Depolama

Herkese merhaba, Fabrikadan çıkan tehlikeli atıkları lisanslı ara depolama tesisine gönderdiğimizde, ara depolama tesisi de nihai arıtma için yakma veya geri dönüşüm tesisine gönderecek. Bu durumda atık üreticisi olarak bizim sorumluluğumuz nerede bitiyor? Ara depolama tesisinin atıkları nereye göndereceğini takip etmeli miyiz?
  3. Tehlikeli atık ara depolama tesisi

TEhlikeli atık ara depolama tesisi başvurusu için Örnek proje tanıtım dosyasına ihtıyacım var. Bilgisi olan arkdaslardan yardım ıstıyorum..
  4. Tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri

merhabalar tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri hakkında ödevim var. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim