Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Marmara bölgesinin en iyi il çevresini seçiyoruz.

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Mahmut Cimşit tarafından paylaşıldı.

?

Marmara bölgesinin en iyi il çevresini seçiyoruz.

Anketin kapanma tarihi 30 Mayıs 2014.
  1. İSTANBUL

oy sayısı 6
    18,8%
  2. KOCAELİ

oy sayısı 3
    9,4%
  3. SAKARYA

oy sayısı 2
    6,3%
  4. BİLECİK

oy sayısı 2
    6,3%
  5. BURSA

oy sayısı 7
    21,9%
  6. EDİRNE

oy sayısı 2
    6,3%
  7. TEKİRDAĞ

oy sayısı 9
    28,1%
  8. KIRKLARELİ

oy sayısı 0
    0,0%
  9. BALIKESİR

oy sayısı 1
    3,1%
  10. YALOVA

oy sayısı 2
    6,3%
  11. ÇANAKKALE

oy sayısı 3
    9,4%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

bağlı bulunduğunuz il çevreyi oylamanız istenmektedir.

Brcnsrc bunu beğendi.
  2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

çanakkale unutulmuş ama iyi ki de unutulmuş.

bi de, bilecik diye bir yer hakikaten var mı yav? hem de marmarada? hiç dikkat etmemişim.

3. Mahmut Cimşit

YOK bu kadar izin verildi. şimdiden Çanakkale için özür dilerim.

Brcnsrc bunu beğendi.
  4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

yok, hakikaten hiç lazım değil. çanakkale il çevreyle iyi hatıralarım yok zaten.

5. Adem Taş

Adem Taş CMNet Üyesi

bence çanakkale il çevre gayet iyi işliyor. ben bugüne kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım açıkcası :)

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

:mzkdnlmk: idarelere özel sektör çalışanı olarak bakıyorum. yorum farkı ondan olsa gerek.

7. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Çanakkalede benden olsun. Cevap ekleme limitini arttırdım. Unutulan başka iller var ise ekleyebilirsiniz.

Brcnsrc bunu beğendi.
  8. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

Tekirdağ Çevre İl Müd. Ergene havzası çalışmaları kapsamında baya kapsamlı denetimler yapıyor. Seminer verme konusunda da çok hızlı çalışıyorlar kesilen çevre cezalarında ise İzmir 1.sırada yer alırken Tekirdağ 2. sırada.

Göksel Kurtuluş bunu beğendi.
  9. Adem Taş

Adem Taş CMNet Üyesi

bende özel sektörde çalışmış ve izmir, manisa, muğla, aydın il müdürlüklerini görmüş hatta çoğuylada gidegele tabiri caizse kanka olmuş biri olarak söylüyrum çanakkale onlara göre çok çok iyi durumda;)

10. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

benim yaşadığım sorun biraz şundan galiba. istanbulda çalışan ve birden fazla ilde sürekli uzaktan evrak takibi yapan biri için zorlayıcı oluyorlar. tanıtım dosyası yolluyorsunuz mesela, akıbetini sormak için arayıp 1 hafta boyunca ilgili birini arıyorsunuz. ortaokullara çevre bilinci kampanyası eğitimi varmış. ya da öçk ile ilgili sempozyumdaymışlar. nihayet ulaşıldığında, dosyaların henüz evrak kayıttan çıkmadığını öğrenince, kafadan 2 haftalık gecikme falan derken.. iyi hatıralarım yok.

11. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

tabii bunlar çalışanlarla ilgili şikayetler değil. öyle anlaşılsın istemem. sorun yapısal. bir de 2 sene geçti bunların üzerinden, düzelmeler muhakkak vardır.

12. Adem Taş

Adem Taş CMNet Üyesi

oo sen çok eski zamandan birleşmenin olduğu zamandan bahsediyorsun şimdi öle birşeyin olacağını pek sanmıyorum

13. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Tekirdağ İl Çevre seneler öncesinde yapılan yolsuzluklar sonrası temizlikten sonra çok iyi çalışmaya başladı. Orada çalıştığım süre boyunca hem bilgili kişi, hem yardım edilmesi, sık düzenlenen eğitimler hem de sıkı denetimler yaparak takdirimi kazanmışlardır.

14. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

Kocaeli de sanayi şehri olmasına karşın iyi oy alamamış maalesef..

15. Göksel Kurtuluş

Burada ne demek istediğinizi anlayamadım :kötü:

Mahmut Cimşit bunu beğendi.
  16. Jetsis Cevre

Jetsis Cevre Misafir

Bırakın marmarayı bence türkiyenin en iyi ve en çalışkan il çevre müdürülüğü Kocaeli. Az bir personelle türkiye ekonomisinin %40 nı barındıran bir sanayi şehrini ellerinden geldiğince iyi denetliyor ve yönetiyorlar.

17. Mahmut Cimşit

düzeltilmiştir.

Brcnsrc ve Göksel Kurtuluş bunu beğendi.
  18. Göksel Kurtuluş

Bağlı bulunduğumuz İl Çevre'den daha iyi olduğunu düşündüğümüz İl Çevre'yi oylayamaz mıyız? Eğer öyleyse hangi İl Çevre'ye bağlısınız diye bir anket olsa daha doğru olmazmıydı?

İyice kafam karıştı. :kötü:

19. Mahmut Cimşit

@Göksel Kurtuluş Bey,
    forumda üye olanların ve kullananların çoğunluğunun danışman firmada çalışanlardan oluştuğunu ve çevre mühendisi olarak fazla iş değiştirdiğimizi düşündüğümden böyle bir anket yapma gereksinimi doğdu içimde.

Brcnsrc bunu beğendi.
  20. Mahmut Cimşit

ben şahsen 3 yıllık danışmanlık hayatımda İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Sakarya, Düzce, Bilecik, Aydın, Kastamonu, Burdur, Tokat gibi farklı il çevreler ile tanışma fırsatım oldu. benim gibi veya daha farklı durumda olan bir sürü arkadaş olduğu kanaatindeyim.

Brcnsrc bunu beğendi.
Marmara bölgesinin en iyi il çevresini seçiyoruz. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Marmara Üniversitesi

Marmara Üniversitesinde Çevre mühendisliğinde okuyan arkadaşlar buradan her konuda bilgi paylaşımına başlayalım...
  2. Marmara'da deprem: 5.2

İstanbul'da da hissedilen depremin merkez üssü Marmara Denizi'nin Tekirdağ açıkları olarak açıklandı. İSTANBUL - Marmara Denizi'nde 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Tekirdağ açıklarındaki depremin yerin 15.3 km derinliğinde meydana geldiği belirtildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'nin verdiği bilgiye göre, deprem saat 20.57'de meydana geldi. Deprem İstanbul ve çevre...