Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mazgallara bağlı yağ tutucu

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında dilek kaya tarafından paylaşıldı.

1. dilek kaya

dilek kaya CMNet Üyesi

Tesisten kaynaklı yağların alıcı ortama verilmeden mazgal etrafına yağ tutucu yaptırmak mümkün olurmu?Bilgisi olan paylaşabilir mi?

2. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Cevap: mazgallara bağlı yağ tutucu

atık suyunuzda yağınız çıkıyorsa evet yağ tutucu yapmanız gerekmekte.

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

prosesinize özel yağ tutucular imal edebilecek bir firma ile bunu kolayca halledebilirsiniz. debi değişimleri ve atıksu girişi için tesisat bilgileri vermeniz yeterli olacaktır. eğer ilgilenirseniz bu konu üzerine imalat yapan bir firmada çalışıyorum. iletişim bilgilerimi verebilirim.

4. Canan Mete

Canan Mete CMNet Üyesi

yağ tutucu arıtma çıkışına değil girişine yapılır, buda zaten arıtma verimide dahil ekipmanların verimliliğini arttıracaktır.

5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

sanırım bir arıtma tesisi değil doğrudan kanala deşarj söz konusu.

6. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Muhtemelen restaurant yada oto yıkama yağlama işletmesidir.

7. v for vendetta

v for vendetta Misafir

yağ tutucu yapılmalıdır.otel restaurant kısacası yemek çıkarılan yerlerde denetlemeler yaptım.yağ tutucusu bulundurmayan işletmelere cezai işlem uygulanmıştır.
    ayrıca yağ tutucu yüzeyinde bulunan yağları alan ve yağ tutucunuzu temizleyen bitkisel atık yağ firmaları var.anlaşma durumunda (1 yıllık)ücretsiz alım yapıyorlar.
    Kanalizasyon Sistemleri Tam Arıtma ile Sonuçlanan Atıksu Altyapı Tesislerinde Yağ ve Gres parametrelerinin sınır değeri 250 mg/lt olmalıdır.Kanalizasyon Sistemleri Derin Deniz Deşarjı İle Sonuçlanan Atıksu Altyapı Tesislerinde Yağ ve Gres parametrelerinin sınır değeri 50 mg/lt olmalıdır.
    önemle dikkatinize...

8. dilek kaya

dilek kaya CMNet Üyesi

Bahsettiğim hurda tesisi.Hurda atıklardan gelen yağların yağmur sularıyla beraber sisteme vermeden mazgalda yağ tutucu koyup yağını almak için sordum.Bilgisi olan yine paylaşırsa sevinirim.

9. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Her durumda yağ tutucu bir filtre

10. v for vendetta

v for vendetta Misafir

bulunmalı

mazgallara bağlı yağ tutucu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. yağ tutucu örnekleri..

Sistem olarak çalışan ve çalışmayan yağ tutucu örnekleri.. (yapmış olduğum denetlemelerde)
  2. Mesafeye bağlı olarak dB(A) hesabı

Arkadaşlar merhaba mesafeye bağlı olarak ses seviyesini bulmamızı sağlayacak bir formul varmı acaba? kaynakla alıcı arasındakı mesafe biliniyor. ve kaynagın 7 metrede ki ses seviyesi dB(A) olarak biliniyor ben 10 metre ve 15 metre mesafedeki sesi dBA olarak hesaplayabileceğim bir formül var diye hatırlıyorum öğrencilik yıllarımdan , logaritmik bir şeydi sanırım.
  3. Devlete bağlı çalışan çevre uzmanı

Arkadaşlar bizim mesleğin biraz daha saygın hale gelmesi devlet kontrolünde denetim gerçekleştirsek olabilecek sanırım. Bunun için öncelikle şu yeni yönetmelik saçmalığını çözmeliyiz tabi ama. Aklıma gelen bir düşünceyi paylaşmak istedim. Fikrimi çürütecek, destekleyecek, geliştirebilecek birileri var mı ve neler yapabiliriz merak ediyorum. Çevre görevlisi olarak çalışacak pozisyondaki Çevre...
  4. Yağ tutucu

merhabalar ankara veya izmir ilindek yağ tutucusu yapan firmalar hakkında bilgisi olan var mı?
  5. Toz tutucu esp

Toz tutucu esp hakkında bilgisi olanlar paylaşabilirler mi?