Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Membran Teknolojileri ve Uygulamaları Sempozyumu 2-3 Kasım 2009

Konu, 'Sempozyum ve Kongre' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

1. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Eki Görüntüle 11811
    ''Membran Teknolojileri ve Uygulamaları Sempozyumu'' 2-3 Kasım 2009 tarihleri arasında İTÜ Ayazağa Kampüsü, Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenleniyor.

Türkiye'de bu alanda ilk kez düzenlenecek olan sempozyum, 2010 yılında yapılması planlanan ''IWA Regional Conference on Membrane Technology and Water Reuse'' isimli uluslararası sempozyum için hazırlık niteliğinde olup, ülkemizde bu konuda yapılan araştırma ve uygulama sonuçlarının bilimsel seviyede tartışılacağı bir sempozyum olma niteliği taşıyor. Aynı zamanda ülkemizdeki membran teknolojilerinin çevre mühendisliğindeki teorik ve uygulamaya dönük araştırmalarda elde edilen deneyimler ve karşılaşılan problemlerin çözümüne yönelik çalışmaların sonuçları da sunulacak. Sempozyuma üniversiteler ve araştırma enstitülerinden araştırmacıların, kamu kurumları, sanayi kuruluşları ve mühendislik-müşavirlik firmalarından yönetici ve teknik elemanların katılmaları bekleniyor.

KONULAR

* Hibrit membran prosesler
    * Membran tıkanma mekanizması ve kontrolü
    * İçme suyu arıtımı
    * Evsel atıksuların arıtımı ve geri kazanımı
    * Endüstriyel atıksu arıtımı ve geri kazanımı
    * Batık membran sistemleri
    * Desalinasyon
    * Yeni membran malzemeleri ve konfigürasyonları
    * Katalitik membranlar
    * Uygulamalardan örnekler
    * Sıvı membranlar
    * Gaz ayırımında membranlar

ÖNEMLİ TARİHLER

Başvuru formunun gönderilmesi 31 Ağustos 2009
    Genişletilmiş bildiri özetlerinin gönderilmesi 31 Ağustos 2009
    Kabul yazılarının gönderilmesi 15 Eylül 2009
    Sempozyum 2-3 Kasım 2009

KAYIT ÜCRETİ

Sempozyum katılım ücreti 200 TL’dir.

Sempozyuma sadece izleyici olarak katılacaklardan (öğrenciler dahil) ücret alınmayacaktır.

Kayıt ücretine bildiriler kitabı, sempozyum materyalleri, ikramlar, öğle yemekleri ve gala yemeği dahildir.

Katılımcılar sempozyum katılım ücretini belirtilen banka hesap numarasına yatırdıktan sonra Kayıt Formunu doldurup bir çıktısını alarak dekont ile birlikte Sempozyum Yürütme Kuruluna (+90 212 285 6545) fakslamaları gerekmektedir.

Kayıt Ücreti: Türkiye İş Bankası İTÜ Ayazağa Kampüsü Şubesi (Şube Kodu:1281) " " nolu hesabına yatırılmalıdır. Dekonttaki açıklama kısmında, “Membran Teknolojileri ve Uygulamaları Sempozyumu 2009” ifadesi mutlaka yer almalıdır.

Detaylı bilgi için tıklayınız..

2. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

iSTANBULDA YAŞAYANLAR/ÇALIŞANLAR İÇİN UYGUN BİR FIRSAT, KAÇIRMAMANIZ TAVSİYESİYLE...

3. Lokman Güvenç

Lokman Güvenç CMNet Üyesi

ya başvuru formu gönderin faln diyorlarda ben öle bi form bulamadım yardımcı olabilecek olan varmı acaba...

4. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

internetten başvuru formu var mı bilmiyorum ama broşürlerinde başvuru formu var. broşürün taranmış halini ekte bulabilirsiniz.

Daha detaylı başvuru formu için koyuncu@itu.edu.tr adresine danışabilirsiniz.

membran1.jpg

membran2.jpg

Membran Teknolojileri ve Uygulamaları Sempozyumu 2-3 Kasım 2009 konusuna benzer içeriklerimiz
  1. TÜRKAY 2009 Sempozyumu

SEMPOZYUM TAKVİMİ Sempozyum çağrısı 15 Aralık 2008 Özet gönderme son tarih 13 Şubat 2009 Kabul edilen bildirilerin ilanı 16 Mart 2009 Bildiri teslimi için son tarih 1 Mayıs 2009 Sempozyum tarihi 15-17 Haziran 2009 [COLOR=Red]15-17 Haziran 2009 tarihlerinde [COLOR=Red][COLOR=SeaGreen]Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryum ve Sergi Sarayında düzenlenecek olan [COLOR=Blue]Türkiye’de Katı Atık...
  2. ll. Ulusal Arıtma Çamurları Sempozyumu- AÇS 2009

II. ULUSAL ARITMA ÇAMURLARI SEMPOZYUMU- AÇS2009 04-06 Kasım 2009, İzmir Su ve atıksu arıtma işlemleri sırasında farklı arıtım kademelerinde oluşan arıtma çamurlarının çevre sağlığı kriterlerine uygun olarak işlenmesi ve bertaraf edilmesi gerekmektedir. 23-25 Mart 2005’ de gerçekleştirilen “I. Ulusal Arıtma Çamurları Sempozyumu” ile arıtma çamuru yönetimi konusunda çalışan bilim...
  3. 10 Kasım 2009 hala en doğru sensin ATAM

[COLOR="Red"]10 Kasım 2009 hala en doğru sensin ATAM Ey milletim Ben Mustafa Kemal'im Çağın gerisinde kaldıysa düşüncelerim Hala en hakiki mürşit değilse ilim Kurusun damağım dilim Özür dilerim Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi Özgürlük hala En yüce değer Değilse eğer Prangalı kalsın diyorsanız köleler Unutun tüm dediklerimi...
  4. 3.Atık Teknolojileri Sempozyumu ve Sergisi 2 - 3 Kasım 2011 / İSTANBUL

IWES 2011- 3.Atık Teknolojileri Sempozyumu ve Sergisi Tarihi 2-3 Kasım 2011 Olarak Değiştirildi... 3-4 Kasım 2011 tarihlerinde WOW Convention Center' da gerçekleştirilecek IWES 2011- 3.Atık Teknolojileri Sempozyumu ve Sergisi tarihi bir gün önceye alınarak 2 - 3 Kasım 2011 (Çarşamba-Perşembe) olarak değiştirildi. Atık teknolojileri konusunda her türlü gelişmenin ve teknolojik ilerlemenin...
  5. Çevre ve Madencilik Sempozyumu (14-16 Kasım 2012) (TRABZON)

[COLOR=#2d6600]Çevre ve Madencilik Sempozyumu (14-16 Kasım 2012) [COLOR=#505050] T.C.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün öncülüğünde, madencilik ile ilgili uygulamaların güçlendirilmesi, geliştirilmesi ve ilgili paydaş gruplarla (Üniversiteler, özel sektör, çevresel STK’lar, oda ve birlikler, Enstitüler, Belediyeler) bilgi...