Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mermer atıkları

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Kübra Arslan tarafından paylaşıldı.

 1. Kübra Arslan

  Kübra Arslan Misafir

  Mermer atıklarının çimento fabrikalarında yada seramik fabrikalarında kullanımı geri dönüşüm müdür, geri kazanım mıdır?
   
 2. cemba82

  cemba82 CMNet Üyesi

  Geri kazanım olabilir diye düşünüyorum. Diğer taraftan da yakılmıyor yada başka bir ikincil amaç için kullanılmıyor, bu nedenle de geri kazanım olmaz gibime geliyor. Diğer taraftan, bu malzeme yine kendi iş dalında değil de bir başka iş dalında alternatif hammadde olarak kullanılmış oluyor. Bu malzemenin geri dönüştürülmüş olduğunu söylemek için yeterli midir? Kafa karıştırıcı bir durum, klinker bünyesine katılıyor ve bir nevi dönüştürülmüş oluyor. Ama bazen mantık yürütmek doğru cevaba ulaşmaya yetmeyebiliyor :)
   
Mermer atıkları konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Mermer tesisleri

  Mermer tesisi atık suyunu geri dönüşüm yaparsa cevre izni kapsamına girmiyormu cevre görevlisi tutmasına gerek olmuyormu arkadaşlar ...teşekkürler
 2. Cam atıkları hkk.

  Arkadaşlar mrb, Elimde MERCK firmasına ait kırılmış camlar var. Bu atıkları nereye gönderebilirim? Teşekkürler.
 3. Mermer Madeni

  Saha gezisinde denk geldiğim ve ilgimi çeken bir durum. Mermer madeni çıkartılmaya hazır bekliyor resmen.
 4. Mermer atıkların değerlendirilmesi

  mermer atıklarını değerlendirmek isteyen Denizli'den bir firma için belli bir büyüklüğe getirilen kum yada çakıl formatındaki mermer atıklarını birleştirmek için yapıştırıcı özellikli kimyasal birleştirici ihtiyacı vardır.bilgisi ve ilgisi olan arkadaşlara duyurulur.
 5. Cd atıkları

  Merhabalar Arkadaşlar; CD atıkları hangi kategoride değerlendirilmektedir? Hastanede biriken CD atıkları ile ilgili olarak ne yapmamı tavsiye edersiniz? Daha önce CD atıkları problemiyle karşılaşanlarınız bana yardımcı olursa çok sevinirim.