Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mesleğimiz için basına sesleniyoruz

Konu, 'ÇMO Duyurular' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Odamızdan gelen diğer mail aşağıdaki gibidir.

  Değerli Üyelerimiz,

  21 Kasım 2013 tarihinde yürürlüğe giren yeni Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkındaki Yönetmeliği‘nin değiştirilmesi için çalışmalarımız sürmektedir.

  Bu kapsamda, üye toplantılarımız gerçekleştirilmekte ve sürecin güçlü ve uzun vadeli yürütülmesi adına üyelerimizden gelen görüşlerle oluşturulan eylem planı peyderpey hayata geçirilmektedir. Sorunun çözümüne yönelik gerek Bakanlık gerekse TBMM üzerinden iletişimler kurulmuş ve görüşme sürecine yönelik adımlar atılmıştır. Yakın zamanda bir dizi ziyaret gerçekleştirilecektir. Odamız iletişim süreçlerini önemsemektedir. Ancak herkes bilmelidir ki, bu yönetmelik değişmedikçe ve çevre görevlisi kavramı Çevre Kanunu‘ndan kaldırılmadıkça Odamızın, meslektaşlarımızın ve öğrenci arkadaşlarımızın her türlü tepkisi olasıdır, meşrudur.

  Temel sorunumuz ne yazık ki, yönetmeliğe dair farkındalığın henüz istenen boyuna gelmemiş olmasıdır. Bu nedenle, kamuoyunu, meslektaşları, öğrencileri, akademisyenleri ve basın-yayın kuruluşlarını bilgilendirici faaliyetler oldukça önemlidir.

  Bu kapsamda imza kampanyalarından sosyal medyada başlattığımız #çevregörevlisideğilçevremühendisi hareketine kadar birçok çalışma yürütülmektedir. Çalışmalarımızın daha görünür hale gelmesi için sizlerin de desteğine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle aşağıda e-posta adreslerini verdiğimiz veya sizin belirleyeceğiniz gazetecilere, harekete geçmeleri ve tepkilerimizi kamuoyuna duyurmaları için, sizlerin de e-posta yollamanızı rica ediyoruz. Herkesin bireysel olarak göndereceği e-postalar, yönetmeliğin ortaya çıkardığı sorunları daha da gün yüzüne çıkaracak ve sorunu toplumsallaştıracaktır. Biz Birlikte Güçlüyüz...

  TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu
  aarman@hurriyet.com.tr – Ayşe Arman
  ahmethakan@hurriyet.com.tr – Ahmet Hakan Çoşkun
  balcicek@htgazete.com.tr – Balçiçek İlter
  candundarada@gmail.com – Can Dündar
  eozkok@hurriyet.com.tr – Ertuğrul Özkök
  f.bila@milliyet.com.tr – Fikret Bila
  rcakir@gazetevatan.com – Ruşen Çakır
  tbengin@milliyet.com.tr – Tunca Bengin
  sergin1@hurriyet.com.tr – Sedat Ergin
  takyol@hurriyet.com.tr – Taha Akyol
  yozdil@hurriyet.com.tr – Yılmaz Özdil
  ucakirozer@cumhuriyet.com.tr – Utku Çakırözer
  ekongar@cumhuriyet.com.tr – Emre Kongar
  aguclu@milliyet.com.tr – Abbas Güçlü
  info@fatihportakal.com – Fatih Portakal
  gunaydin@kanald.com.tr – İrfan Değirmenci
  koray.caliskan@radikal.com.tr – Koray Çalışkan
  cuneyt.ozdemir@radikal.com.tr – Cüneyt Özdemir
  emahcupyan@zaman.com.tr – Etyen Mahçupyan
  fkoru@stargazete.com – Fehmi Koru


  Sizlere kolaylık olması için topluca mail gönderimine uygun şekilde mail adreslerini aşağıya yazıyorum. Aşağıda ki tüm mail adreslerini kopyalayarak mail kutunuzda bcc kısmına yapıştırırsanız ilgili mail herkese ayrı ayrı gitmiş gibi gözükür. Bu nedenle genel bir hitapla mail yazarsanız çok iyi olacaktır.
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Sevgili arkadaşlar sanırım herkes mail atmayı biliyordur. Yapılan eylemler sesimizi duyurmak açısından önemlidir. Lütfen herkes katılsın ve arkadaşlarının katılmasını sağlasın.

  Ben mailimi de gönderdim sıra sizde..
   
  Emre Eryiğit bunu beğendi.
 3. Emre Eryiğit

  Emre Eryiğit CMNet Üyesi

  Destek verelim arkadaşlar,Lütfen herkes yazsın tek tek göndersin.Mesleğimize sahip çıkalım !!!
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.
 4. İrem Bengisu Erol

  İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

  Yazdım maili fakat Fikret Bila ve Ertuğtul Özkök 'ün maili geri dönü. Onlara ulaşmadı.
   
  Emre Eryiğit bunu beğendi.
Mesleğimiz için basına sesleniyoruz konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çevre mühendisi izgaranın başına geçti

  Aşğaıdaki haberi bir sitede tesadüfen buldum. Ne diyeceğimi bilemedim. Sizinle paylaşamak istedim. Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Fakültesini bitirerek “ Çevre Mühendisi olan İbrahim Çakın “ Ben kravat takıp koltukta oturmak yerine önce hayatı öğreneceğim “ diyerek merak ettiği Köftecilikte karar kıldı. Mühendisim ama hayat tecrübem yok dedi “Çevre Mühendisi Izgaranın...
 2. ÇASGEM'in başına bişey mi geldi?

  ÇASGEM'i neredeyse her gün arayıp bir sonraki İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitiminin ne zaman düzenleneceğini soran biri olarak son 1 haftadır yoğunluk nedeniyle arayamadım. Önceleri birilerine bağlar eğitim düzenlenip düzenlenmeyeceğiyle ilgili bir şeyler söylerlerdi hiç yoktan. Sonra kimse yoksa bile güvenlik cevap verirdi. 2 gündür telefon da düşmüyor. Bilgisi olan var mı?
 3. Kişi başına yarım ton çöp

  Kişi başına yarım ton çöp Almanya'da 2010 yılında bir kişinin ortalama 450 kilogram çöp ürettiği açıklandı. Birçok şehirde çöplerin ayrılması sayesinde bu atıklarının yarısı yeniden değerlendirildi. Güncelleme: 08:03 TSİ 14 Aralık. 2011 Çarşamba Merkezi Wiesbaden kentinde bulunan Federal İstatistik Dairesi, Almanya'da yaşayan her insanın yılda ortalama yarım ton çöp ürettiğini açıkladı....
 4. Rio+20 zirvesine doğru dünya çevre günü

  35 yıl önce Birleşmiş Milletler tarafından 5-16 Haziran 1972 tarihlerinde, Stockholm‘de düzenlenen Çevre Konferansı, 113 ülkenin katılımıyla gerçekleşmiş ve konferansta çevre-insan kavramına değinilerek, dünyanın doğal dengesinin korunması için insan ve doğal varlıklara öncelik veren bir anlayışın egemen olması gereği ortaya koyulmuştur. Bu konferansta alınan kararların bir anlamda çevre...
 5. Mesleğimiz

  arkadaşlar sizce türkiyedeki üniversitelerde verilen çevre mühendisliği eğitimi yeterli mi?yada eksikler var mı?bu konuda fikirleriniz neler?