Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Meslek etiği ve adaletli rekabet hakkında

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

 1. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Kısaca paylaşmak istediğim bir konu var.

  Uzun süredir foruma girmiyordum. Aylar sonra bugün açtım bildirimlerime baktım ve firma değerlendirmeleri hakkında bir bildirim aldım. Daha önce adını dahi duymdığım ve hiç bir şekilde çalışmadığım bir arkadaş firmaya değerlendirme yapmış, olumsuz değerlendirme yaptığını fark ettim. Şöyle ki 2 oy kullanılmış 1 i zaten benim. 2.si ile yıldız düştüğüne göre değerlendirme olumsuz demektir. Ancak burada bir problem yok. Daha sonra aynı şahısın tüm firmaları değerlendirdiğini profil sayfasına girerek fark ettim.

  Sadece benim çalışmakta olduğum firmayı olumsuz değerlendirmesinde bir sorun yok. Netice de bir duyumla, ya da kişisel farklı bir sebeple değerlendirilmiş olabilir. Ancak bu değerlendirme panoda tanıtımı yapılmış tüm firmalara yapıldığı noktda iş değişir. Pardon ama siz bunların hepsi hakkında olumsuz yargılara ne sonucundaa vardınız? Bu şekilde ciddi anlamda emek vererek piyasada başarı yakalamış firmalara da haksızlık etmiyor musunuz? Profilden yaşa bakınca da insan diyemiyor ki yıllardır piyasa da ve şu panoya tanıtımı yapılmış tüm firmalardan ağzı yanmış. Ne yazık ki böyle düşünülmüyor. Bu apaçık diğer firmaların bir yıldızı dahi düşse öne geçerim anlayışıdır ve meslek etiğine son derece aykırıdır. Bırakın da size ekstra olumlu değerlendirme verilsin bu şekilde ön plana çıkın.

  Bunlar benim sadece şahsi fikirlerimdir.

  Tüm değerlendirmeleri yapan bu şahısın profilinde, değerlendirme hareketleri olduğu ekran resmini aldım. Talep edildiği takdirde paylaşmaktan bir sıkıntı duymayacağım.

  Herkese iyi çalışmalar dilerim.
   
Meslek etiği ve adaletli rekabet hakkında konusuna benzer içeriklerimiz
 1. İş Kazaları ve Meslek Hastalıkları

  Bu bölümde iş kazaları ve meslek hastalıkları hakkında bilgi paylaşımı ve tartışmalar yapılır.
 2. Zor meslek

  okuldan mezun olduğumdan beri (2010) askerlikten sonra bugünle birlikte toplamda 2 aylık iş tecrübem oldu. geçen şu günlerde meslekle ilgili o kadar çok terim öğrendim ki (tat, gdt, yetkilendirilmiş kuruluş, izinler, lisanslar, bakanlık, il müdürlüğü ,gfb, belgelendirme, piyasaya sürenler, ayp, sayamadığım bir ton başlık) kafam allak bullak. böyle olması olağan diyenleriniz olacaktır.ama ne...
 3. Çevre mühendisliği gereksiz meslek mi?

  Arkadaşlar çevre mühendisliğini gereksiz görenlere ne cevap veriyorsunuz sinirlerim bozuldu ya. Fabrikada herkesin işi çok herkes önemli çevre müh. işi önemli değil. Eminim sizlerde karşılaşıyorsunuz bu durumla, yardım bekliyorum. (Yeni konu nereden açılıyor bulamadım.)
 4. Sgk meslek bilgisi

  Arkadaşlar mrb, 2007 yılından bugüne bir geri dönüşüm tesisinde çalışıyorum. Forumda okuduğum yazılara istinaden SGK da ünvanım ne gözüküyor diye muhasebecimiz in yanına gittim. Baktığımızda uçak gövde bakım uzmanı olarak çalıştığım gözüküyordu :) Neden böyle dediğimde senin işe girdiğin yıllarda SGK da meslek girişi seçeneğinin olmadığını söyledi. Sonraki yıllarda Düzenlemelere göre sistem...