Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mesleki eğitim

Konu, 'Eğitim Duyuruları' kısmında Can Doğan tarafından paylaşıldı.

1. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

Herkese kolay gelsin. Tat da çevre görevlisi olarak görev yapmaktayım. Bir fabrikanın ihalesini aldık, sözleşme için bizden çalışanların mesleki eğitim belgelerini istediler. Halk eğitim bu konuda yardımcı olacak ama en az 12 kursiyer istiyor. Bizde de o kadar çalışan yok. Bu eğitimi ben vererek belgeleri ben hazırlayabilir miyim?

2. jn6zo

jn6zo CMNet Üyesi

NACE KODU - TANIMI
    TEHLİKE SINIFI
    38 Atığın toplanması, ıslahı ve bertarafı faaliyetleri; maddelerin geri kazanımı
    38.1 Atıkların toplanması
    38.11 Tehlikesiz atıkların toplanması

38.11.01 Tehlikesiz atıkların toplanması (çöpler, geri dönüştürülebilir maddeler, tekstil atıkları, vb.) (inşaat ve yıkım atıkları, çalı, çırpı, moloz gibi enkazlar hariç)
    Tehlikeli
    38.11.02 İnşaat ve yıkım atıklarının, çalı, çırpı, moloz gibi enkazların toplanması ve kaldırılması
    Tehlikeli
    38.11.03 Tehlikesiz atık transfer istasyonlarının işletilmesi
    Tehlikeli
    38.12 Tehlikeli atıkların toplanması
    38.12.01 Tehlikeli atıkların toplanması (patlayıcı, oksitleyici, yanıcı, zehirli, aşındırıcı, bulaşıcı ve insan sağlığı için zararlı atıkların ve maddelerin toplanması faaliyetleri) (nükleer atıklar, biyokimyasal atıklar, kullanılmış piller vb.)
    Çok Tehlikeli

** 06.06.2012 Tarih 28339 sayılı resmi Gazetede yayınlanan 6331 Sayılı İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNUNUN 17 nci Maddesinde “Mesleki eğitim alma zorunluluğu bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde, yapacağı işle ilgili mesleki eğitim aldığını belgeleyemeyenler çalıştırılamaz, hükmü gereği Tehlikeli ve Çok tehlikeli İşlerde çalışanların mesleki eğitim almaları gerekmektedir.

** 13 Temmuz 2013 Tarih 28706 sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan TEHLİKELİ VE ÇOK TEHLİKELİ SINIFTA YER ALAN İŞLERDE ÇALIŞTIRILACAKLARIN MESLEKİ EĞİTİMLERİNE DAİR YÖNETMELİK’te eğitimlerin Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı kurumlarca verileceği belirtilmektedir.

Uğur B. bunu beğendi.
Mesleki eğitim konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Mesleki animasyonlar

3 Boyutlu Kanalizasyon Sistemi Videosu Hazırlayan arkadaşa teşekkür ediyoruz. Gerçekten faydalı bir çalışma yapmış. [media] Çökeltim havuzları genel olarak nasıl çalışır öğrenmek isteyenler için faydalı bir animasyon. [media] Üç Boyutlu Havalandırma Havuzu Havalandırma havuzu nasıl çalışır merak edenler izlesin bence. [media] 3 Boyutlu Damlatmalı Filtre Videosu Damlatmalı filtenin...
  2. Mesleki videolar

Arkadaşlar bu başlık altında herkes elinde bulunan teknik geziler, çeşitli mesleki videoları paylaşabilir. Burasını her türlü mesleki video için kullanabilirsiniz. İyi Çalışmalar. SEKA Kağıt Fabrikası Teknik Gezisi SEKA Kağıt Fabrikası Teknik Gezisi [media] Bu güzel videoları bizlere ulaştırdığı için sevgili hocam Yrd.Doç.Dr. Orhan Cerit 'e Teşekkür ederim. Aktif Çamur SistemiTeknik...
  3. Mesleki deneyimlerimiz

mesleki deneyimlerimiz stjla başlar ve ilk iş deneyimimizle devam eden bir süreçtir.. bu süreçte kendini kanıtlayan ortaya cıkaran kişiler iş hayatına daha hızlı temelli atılırlar ;) bu durumda da iş bulma konusundaki deneyim vs. gibi sorunlar aşılmış olur..
  4. Mesleki yabancı dil

Arkadaşlar çevre mühendisliği mesleki yabancı dil veya ingilizce terimler ile ilgili notlar var ise paylaşabilirseniz sevinirim
  5. Mesleki staj

Merhabalar ben mesleki stajımı tesis projelendirme üzerine yapmak istiyorum. yani bu dalda çalışmak istiyorum. ne tür yerler önerirsiniz?