Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Metalik ambalaj atığı belgelendirmesi

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Mustafa Demir tarafından paylaşıldı.

 1. Mustafa Demir

  Mustafa Demir CMNet Üyesi

  malumunuz TAT'ların çıkışları GDTlere olmadığı sürece belgelendirme yapamıyorlar.
  metalık ambalaj atıklarını alan GDT firması bileniniz varsa yardımcı olabilir mi lütfen.
  (metalikten kastım çelik - teneke)
   
 2. Birgül Bakanoğlu

  Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

  metaller için gdt şartı aranmıyor diye biliyorum.
   
 3. Müjdat Öner

  Müjdat Öner CMNet Üyesi

  Belgelendirme yükümlülüğü

  GEÇİCİ MADDE 3 –
  (1) 2011 yılı belgelendirme yükümlülüğü, 31/12/2011 tarihine kadar 24/6/2007 tarihli ve 26562 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliğinin 18 inci ve 23 üncü maddeleri uyarınca uygulanmaya devam edilir.

  (2) 2010 yılına mahsus olmak üzere metal ambalaj atıkları için belgelendirme yükümlülüğünü yerine getirmeyen piyasaya sürenlere, bu Yönetmeliğin 19 uncu maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi uygulanmaz.

  (3) 2011 yılına mahsus olmak üzere metal ambalaj atıkları için belgelendirme yükümlülüğünde 31/12/2011 tarihine kadar 24/6/2007 tarihli ve 26562 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliğinin 23 üncü maddesinin ikinci fıkrasının (c) bendinde yer alan lisans şartı aranmaz.

  (4) Metal ambalaj atıkları için belgelendirme yükümlülüğünde 31/12/2014 tarihine kadar bu Yönetmeliğin 18 inci maddesinin sekizinci fıkrasında yer alan lisans şartı aranmaz.
   
  Mustafa Demir bunu beğendi.
 4. Fatih Közen

  Fatih Közen CMNet Üyesi

  GFB olması gerekiyor...
   
 5. Mustafa Demir

  Mustafa Demir CMNet Üyesi

  Metal belgelendirme yapan arkadaşlar nasıl yaptıklarını bir anlatırlarsa iyi olacak sanırım.
   
Metalik ambalaj atığı belgelendirmesi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. ambalaj atığı sözleşmesi hk.

  Elinde bir ambalaj atığı Gdt Firmasıyla anlaşma yapılmış bir sözleşme örneği olan paylaşırsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler
 2. Ambalaj atığı belgelendirme

  Merhabalar, İl sınırları içerisinde yer alan ama belediye sınırları içinde olmayan işletmelerden aldığımız atıkları belediyeye onaylatıp kaynağında ayrı toplama olarak belgelendirme de kullanılabilmesi hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi? Teşekkürler
 3. ambalaj atığı metal-çelik belgelendirmesi

  merhaba; bakanlıkta metal ve çelik için online belgelendirme yapamıyoruz. firmalara yapmış olduğumuz belgelendirme üst yazısında faturada olan miktarın ne kadarı belgelendirilmiş bunu nasıl görebiliyoruz? nasıl hazırlıyoruz bilgisi olan paylasırsa sevınırım ıyı calısmalar.
 4. Ambalaj atığı gfb

  merhaba arkadaşlar ; ambalaj atığı toplama ayırma için gfb ye başvuracağım ama önceden reddedilen ve eklememi gerektiren tesiste oluşabilecek bakiye atık kodları nelerdir ve oluşacak atıkları bertaraf etme yöntemleri nelerdir ? yardımcı olursanız sevinirim..
 5. Ambalaj atığı

  herkese kolay gelsin bu hurdacılardan ambalaj atığı alındıgı zaman sadece kantar fişi varsa bunu beyan yaptıgımızda herhangi bir sıkıntı cıkarmı birde beyan yapılacaksa eğer temin yöntemi ne seçilmelidir?