Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mühendislere sertifikalı eğitimler-lider mühendis

Konu, 'Eğitim Duyuruları' kısmında quality tarafından paylaşıldı.

1. quality

quality CMNet Üyesi

İş dünyasında aktif olarak çalışmakta olan veya yeni mezun Mühendislerin yöneticileri tarafından, kariyerleri boyunca bir çok projede bulunmaları istenmektedir. Mühendisler kimi zaman projelerde ekibin bir parçası olurken kimi zaman da projelere liderlik etmekle görevlendirilirler. Proje ya da bir ekip yönetirken en önemli kriter, iş ortamını sıkıcı ve monoton bir yer haline getirmeden analitik ve sonuç odaklı bir düşünce sistemi yardımı ile pratik çözümleri üretmek ve uygulamaya geçirmektir. Yönetim kadrosunda yer almak istiyor ise bir Mühendisin bu özelliklere sahip olması beklenmektedir.

Mühendislerin mutlaka alması gereken "Mühendisler İçin Ekip Liderliği"eğitiminde;

*Farklı Ekip Tipleri
    *Ekip / Takım çalışmasının çıkış noktası
    *Bir Ekibin oluşturulması
    *Performansı yüksek ekipler oluşturmak
    *Niçin Ekip Liderliği
    *Ekip Liderinin görev ve sorumlulukları
    *Unutulan noktalar
    *Liderlik stilleri
    *Lider mi Yönetici mi?
    *Yönetim biçimleri
    *Otoriter Yönetim
    *Yönlendiren Yönetim
    *Destekleyen Yönetim
    *Delege eden Yönetim
    *Sürekli Gelişme Ortamı
    *Operasyon Yönetimi
    *Proje ilişkili faaliyetler
    *Proje nedir?
    *Projenin hedefleri nelerdir?
    *Projelerin başarılı olması
    *Projelerin raporlanması
    *Toplantı gündemi oluşturmak, duyurmak, yönetmek, kapanış ve
    toplantı tutanakları
    *İşe alımda liderlik
    *Çeşitli işe alma, iş görüşmesi yöntemleri, hangisii neden daha etkili?
    *Motivasyon sanatı
    *Geri bildirim yapma ve liderlik
    *Gönülden desteklemek, ödüllendirmek
    *Problem çözme stratejileri
    *İletişim stratejileri
    *Kişiler-bölümler arası engellerin aşılması
    *Çatışmalar ve çatışma yönetiminde lider mühendis
    *Kariyer planlaması ve yönetimi
    konuları üzerinde durularak çeşitli örnekler ile başlıklar detaylandırılacaktır.

Eğitim Tarihi: Şubat 27-28
    Eğitim Yeri: İ.T.Ü. Maçka Kampüsü
    Eğitim Ücreti : 200 TL'dir
    Eğitim Süresi: 2 Gün
    Eğitim saatleri : 09-30-18:30 (C.tesi-Pazar)
    Eğitim sonunda sertifika verilecektir.
    Eğitim ücretine; Öğlen yemeği, ikramlar, eğitim dokümanları dahildir.
    İletişim: info@qualityacademia.com
    www.qualityacademia.com
    0 531 352 53 90

2. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Arkadaşlar bence kaçırmayın ya, üzüldüm şimdi İzmir'de de böyle imkanlar var mı? Bilen var mı?

Mühendislere sertifikalı eğitimler-lider mühendis konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İyi Bir Lider Olmanın Temel Koşulları

İyi Bir Lider Olmanın Temel Koşulları SANDER A. FLAUM Yukarıya tırmanmak için tuttuğunuz dalı hem sıkıca kavrayın hem de daha hızlı çıkmak için çaba gösterin. Gerçek bİr liderliğin en açık bir şekilde görülebileceği zaman, liderliğin yerine getirildiği andır. Üzerinde araştırma yapmak amacıyla böyle bir anın sonradan yinelenmesi genellikle olanaksızdır. Liderlik cesaret ve...
  2. çevre danışmanlık sertifikalı mühendis??

herkese merhaba, bir iş ilanında gözüme takıldı ve bilgisi olan arkadaşlardan ne demek istediklerini anlatmalarını rica ediyorum. çevre danışmanlık firmamızda çalıştırılmak üzere çevre mühendisi aranmakta, çevre mühendislerinin çevre danışmanlık sertifikalarının olmaları vs. demişler. bu çevre danışmanlık sertifikası hakkında bilgisi olan? teşekkür ederim
  3. Yeşil elektronikte lider kim?

Her yıl yayınlanan Greenpeace’in Yeşil Elektronik Rehberi’nde sıralamalar değişti. HP birinci, Dell ikinci, Nokia ise üçüncü oldu. Greenpeace, Yeşil Elektronik Rehberi’nin yeni ve güncellenmiş halini yayınladı. Rehberde, sürdürülebilir faaliyetleriyle Dell ve Nokia’yı geçen tüketici elektronik firması HP, listede birinciliğe yerleşti. Greenpeace bu yıl rehbereyeni kriterler ekledi....
  4. Mühendislere sorular

1 - Yahu sen inşaat mühendisiydin di mi? - Evet?? - Baksana bu bina yıkılır mı? - Ne bileyim ben, bir sürü testi var bu işin öyle karpuza vurur gibi anlaşılmaz bu işler! - Ne biçim mühendissin lan sen? -……. 2 - Bölüm ne? - Makine mühendisliği - Kaç tane kız var lan sizde? -…….. 3 - Ne çıkacan mezun olunca? - Gemi inşaat muhendisi. - Ha, kaptan felan yani. - Yok ebe olacaz. 4 - Mesleğin ne...