Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mühendislerin çalışma hayatındaki sorunlar ve riskler konulu panel

Konu, 'Sempozyum ve Kongre' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

 1. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Ülkemizdeki son günlerdeki ekonomik sorunlardan başlayarak, Mühendislerin Çalışma Hayatınında yaşadığı sorunları mercek altına alıyoruz.

  Son süreçte yaşadığımız bir gece de çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle, Torba yasalar ile yok sayılan mesleğimizi tartışıyoruz.

  Ücretli mühendislerin yaşadığı hak gaspları, SGK ile TMMOB arasında yapılan asgari ücret anlaşmasını ve sonrasını, fazla mesai, kıdem tazminatı ve iş hayatımızda yaşadığımız sorunları masaya yatırıyoruz.

  Yaşadığımız iş kazaları, Maruz kaldığımız mesleki riskler ve meslek hastalıkları, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile çalışma hayatımıza giren sorumluluklar, Mühendis İşveren arasındaki etkileşimi ve Mühendislerin iş hayatına yansımalarını gözler önüne seriyoruz.

  Bu kapsamda yaşadığımız çalışma yaşamında karşılaşacağımız tüm sorunlarının asıl sebebini ortaya çıkartıp, tüm bunların çözümü için ortak akılın yaratığı birikimi paylaşacağız.

  29 Eylül Pazar Günü Saat 13:00 - 18:00 de Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Yerleşkesi Konferans Salonunda aşağıdaki panelistlerimizin katılacağı panel formu gerçekleştireceğiz. (Panelistlerimizin katkılarında sonra form kısmına geçerek bu konuda yaşadığımız soru ve sorunları masaya yatırıp çözüm için panelistlerimizle kafamızdaki soru işaretlerini aydınlatacağız.)

  PANELİSTLER
  Prof. Dr. Aziz Konukman Ekonomist
  Ertuğurul Bilir İstanbul İş Sağlığı ve İşçiGüvenliği Meclisi
  Av. Fatma Arda Bicaz Umut- Sen Avukatı
  İsmail Macit A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
  Hakkı Uysal İşyeri Hekimi İş Sağlığı ve Güvenliği Bilim Uzmanı

  Program:
  13:00 - 16:00 Panel
  16:15 - 18:00 Forum

  Saygılarımızla
  ÇMO Kocaeli Bölge Temsilciliği
  Yönetim Kurulu
  PANEL _ FORUM: Mühendislerin Çalışma Hayatındaki Sorunlar ve Riskler
  TARİH: 29 Eylül 2013
  YER: Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Yerleşkesi
  SAAT: 13:00 - 18:00
   
Mühendislerin çalışma hayatındaki sorunlar ve riskler konulu panel konusuna benzer içeriklerimiz
 1. -panel-

  ÇALIŞMA YAŞAMINDA ÜCRETLİ ve İŞSİZ MÜHENDİS, MİMAR ve ŞEHİR PLANCILARI KATILIMCILAR: Prof.Dr. Serpil AYTAÇ (Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü ) Dr.Çağatay Edgücan ŞAHİN (Ordu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü) Disk Böl.Tem. Ayhan EKİNCİ TMMOB e. Gen Sek.Yrd. Ercüment ÇERVATOĞLU 5 EYLÜL 2009 CUMARTESİ SAAT 13:00...
 2. Özel sektörde mühendislerin asgari maaşları belli oldu

  TMMOB şirketimize gönderdiği yazıda mühendis ve mimarların asgari maaş ödemelerinin T.C. Sosyal güvenlik kurumu başkanlığıyla yapmış olduğu protokol ile belirlenmiş olup 01/01/2013 tarihinden itibaren 2,700 TL olarak duyurmuştur.
 3. Geri kazanım firmalarındaki riskler

  Geri kazanım firmasında çalışan arkadaşlar; çalışanlarınızın karşılaştıkları riskler neler acaba?
 4. Türk mühendislerin büyük başarısı

  ODTÜ'de, dokunmatik ekranlardan antibakteriyel ürünlere kadar birçok alanda kullanılabilecek gümüş nanoteller üretildi. Gümüş nanotellerin elektronik cihazlarda kullanılmasıyla esnek ve şeffaf cihazların üretimine bir adım daha yaklaşılacak. ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. H. Emrah Ünalan ile aynı bölümde araştırma görevlisi olarak çalışan Şahin Coşkun,...
 5. [29/09/2013] mühendislerin çalışma hayatındaki sorunlar ve riskler

  29 Eylül Pazar günü Kocaeli Çevre Mühendisleri Odası Ülkemizdeki son günlerdeki ekonomik sorunlardan başlayarak, Mühendislerin Çalışma Hayatınında yaşadığı sorunları Mühendislerin Çalışma Hayatındaki Sorunlar ve Riskler konulu panel forumda mercek altına alıyor. Son süreçte yaşadığımız bir gece de çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle, Torba yasalar ile yok sayılan mühendislik...