Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mühendislik yönetimi

Konu, 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' kısmında Sevil Eryılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Sevil Eryılmaz

Sevil Eryılmaz CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar

''Mühendislik Yönetimi'' bilim dalında y. lisans yapmak istiyorum. Bu konuda düşünceleriniz neler?

2. Ece İyidirli Öner

Ece İyidirli Öner CMNet Üyesi

ben yapıyorum inşallah bu dönem bitecek. öğrenmek istediğin şeyleri sorarsan yardımcı olmaya çalışırım

3. Fatma Gül Es

Fatma Gül Es Genel Yönetici

Sayın @Ece İyidirli Öner Hanım,

Mesajınızı yazdığınız tarihe göre, bir aksilik çıkmadıysa eğer -ki umarım çıkmamıştır- yüksek lisansınızı bitirmişsinizdir diye tahmin ediyorum. Sizden bazı konularda bilgi ve görüşlerinizi rica ediyorum. Mesela siz tezli mi yoksa tezsiz mi yaptınız ve her nasıl yaptıysanız neden onu tercih ettiniz? Faydalı olduğuna inanıyor musunuz; tavsiye eder misiniz ve neden? Yüksek lisansınızı Mühendislik Yönetimi bölümünde yapmış olmanızın olumlu/olumsuz sizde bıraktığı izlenimlerden, size katkılarından bahseder misiniz? Hangi üniversitede yaptınız; üniversite seçimi ne kadar önemli (Çevre Mühendisliği dışında bir bölüm olduğu için özellikle soruyorum bunu)?

Yabancı dil, ALES, sağlanması gereken not ortalaması vs. gibi bilgiler internet üzerinden ya da gerektiği durumlarda üniversiteler aranarak da öğrenilebiliyor bir şekilde, fakat yüksek lisans sürecini yaşamış birisinin görüşleri daha değerli benim için. O nedenle, özellikle bahsettiğim bölümde eğitim almış, almayı düşünen ya da bilgi sahibi olan, Ece Hanım dışında başka arkadaşlarım var ise onların da fikirlerini öğrenmek isterim.

4. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Mühendislik yönetimi yüksek lisansı hakkında net bir bilgim yok ama.. kendi meslek dalımda tezli yüksek lisans yapıyorum. 2 farklı okulda (AÜ ve PAÜ) dersleri ve seminerimi tamamladım. 3.senem de de tezimi tamamlayarak mezun olmayı hedefliyorum.

Genel olarak, kendi meslek dalımızda tezli yada tezsiz yüksek lisans yapılmasını öncelikli olarak tavsiye ediyorum. 2. olarak diğer branşlarda yüksek lisans yapılmasını öneriyorum.

Ece hanım hangi dersleri aldınız yada alacaksın? ve de hangi okullarda bu eğitimi alabiliriz? bilgilerinizi merakla bekliyoruz.

Mühendislik yönetimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Su Kaynakları Yönetimi

Devlet Planlama Teşkilatının 1997 yılında hazırladığı Ulusal Çevre Eylem Planı için hazırlanan Su Kaynakları Yönetimi raporu. Dökümanın tamamına ekten ulaşabilirsiniz.
  2. Süreç Yönetimi

İÇİNDEKİLER 1. Giriş 2. Süreç Yönetiminin Gelişimi 2.1. Organizasyon Yönetimindeki Anlayışlar 2.1.1. Klasik Yönetim Düşüncesi 2.1.2. Neoklasik Organizasyon Kuramları 2.1.3. Modern Organizasyon Kuramı 2.1.3.1. Sistem Kavramı Ve Sistem Yaklaşımı 2.1.3.2. Durumsallık Yaklaşımı 2.1.4. Çağdaş Yönetim Anlayışı 2.1.4.1. Toplam Kalite Yönetimi [FONT=&quot]2.1.4.2....
  3. Atık yönetimi şema

Merhaba, İşletme içerisindeki atıkları departmanlara göre şematize edeceğim ve atık yönetmeliği oluşturacağım.Bununla ilgili elinizde örnek döküman varsa paylaşırsanız sevinirim. İyi çalışmalar.
  4. Çevre yönetimi

Arkadaşlar; Elinde çevre yönetimi ile ilgili eğitim sunumu olan varsa paylaşabilir mi? teşekkürler
  5. Doküman yönetimi

Fabrikadaki tüm dokümanlar bilgisayar ortamında tutuluyor ve yayınları buradan yapılıyor.Fakat kontrollü kopya dağıtımı imza karşılığı formla yapılmakta.Dağıtım ve yayın için sadece bilgisayar ortamına atıfta bulunarak bu imza karşılığı dağıtım olayını kaldırmak istiyorum.Bununla ilgili elinde örnek prosedür olan var mı.Böyle yapmamda bir sakınca olur mu.