Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nükleer atıksuların arıtılması

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında meelih tarafından paylaşıldı.

1. meelih

meelih CMNet Üyesi

Nükleer atıksuların arıtılması ile ilgili bilgilere ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim..

2. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

arkadaşım nükleer derken biraz daha açıklayıcı olursan soğutma sularından mı bahsediyorsun yoksa başka bir su mu bu.

3. Burak Kesen

Burak Kesen CMNet Üyesi

4. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

nükleer atıklarda genel olarak gama ışınması nötron ışınması gibi nükleer kirlilikler görülebilir. çelik gama ışınmasını engelleyebilecek atom yapısına sahip olmasına rağmen nötron ışınmasının tamamını tutamaz bunun içinde bu nötronları yani iyonları yakalayabiecek iyon yükü bir zırh daha lazımdır ki oda reçinedir. odun dersen de darbe emme oranı yüksek olduğundan kapak kısmında kullanılmış herhangi beklenmeyen bir kaza felan olduğunda en zayıf yer olan kapağın darbeyi emerek herhangi bir sorun çıkmasını engeller.

Fatma Sena bunu beğendi.
  5. Burak Kesen

Burak Kesen CMNet Üyesi

çok teşekkürler:harika:

meelih bunu beğendi.
Nükleer atıksuların arıtılması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Elektrokimyasal yöntemlerle atıksuların arıtılması

Merhabalar, Elektrokimyasal yontemlerle atiksuyun aritilmasi benim su anki tez konumdur. Bunla ilgili olarak elinde dokuman ve bu elektrokimyasal yontemler nelerdir bunla ilgili fikri olanlar bana donerse çok sevinirim. Simdiden Tesekkurler... nilusyas86@gmail.com
  2. Atıksuların arıtılması

Arkadaşlar atıksuların arıtılması dersinin uygulaması olan projemi sizlerle paylaşıyorum özenle hazırlanmış olup özellikle sakarya üniversitesi çevre mühendisliğini okuyan arkadaşlar için bulunmaz bir fırsattır :) ara dosyası halinde sunduğum bu projede hem word dosyası içinde tasarımı ve ayrı bi klasörde ise çizimleri mevcuttur. ben bunları zamanında bulamadım kendim yaptım ama sizler için...
  3. Atıksuların arıtılması

merhaba arkadaşlar bana acil atıksuların arıtılmasıyla ilgili proje örneği lazım. eğer yardım edebilirseniz çok sevinirim. iyi akşamlar Özgül ÇİMEN
  4. Yılmaz Muslu, Atıksuların Arıtılması

satınalmak için bu kitaba nerden ulaşabilirim?? Veyahut elinde olan biri varmıdır, kopyası için alabilirmiyim???
  5. Atıksuların arıtılması

SDÜ atıksuların arıtılması dersi ayla hocanın sınav sorularını hatırlayan var mı???