Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Okullarda Dağıtılan Sütlerin Kutuları Ne olacak??

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Ümit Aydın tarafından paylaşıldı.

1. Ümit Aydın

Ümit Aydın CMNet Üyesi

arkadaşlar lisanslı bir toplama ayırma tesisinde çalışıyorum ve atık yönetim planı uyguladığımız bölgedeki okullarda süt dağıtılmaya başlandı. bu süt kutularını kağıt fabrikası almıyor sebebi de %20 kağıt çıkıyormuş gerisi fire diyorlar. bununla ilgili çalışan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim. teşekkürler

Can Avşar, metinsengul ve Esra Alıç bunu beğendi.
  2. Esra Alıç

Esra Alıç CMNet Üyesi

Bu konuyla ilgili çalışma yapan arkadaşlar yardımcı olabilirse ben de çok sevinirim. süt kutuları kompozit malzeme olduğu için kağıt fabrikalarına verilemiyor. Bu malzemeleri değerlendiren geri dönüşüm firmaları var mıdır?

Ümit Aydın bunu beğendi.
  3. metinsengul

metinsengul CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar..
    Uzun ömürlü sut kutuları herkesin bileceği üzere kompozit bir yapıya sahip ve ayrışması muhtemelen zor diye düşünüyorum bununla ilgili üreticisi tetrapak ile görüşülebilir derim ben sonuçta ambalaj atığının üreticiside atıktan sorumludur.

4. Ümit Aydın

Ümit Aydın CMNet Üyesi

tetrapak çevkoya yönlendiriyor. çevkoda internetten bakın diyor. yani tetrapak da çözüm yok :))

taha_38 bunu beğendi.
  5. Ümit Aydın

Ümit Aydın CMNet Üyesi

sanırım bu konuda bilgi olan yok ????

6. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Kompozit malzemeler ayrıştırılmalarından ziyade yalıtım malzemesi olarak kullanılır,tat firmaları presleyip yalıtım malz. üreten firmalara veremezlermi yani yarı mamül olarak..

7. Neslihan Öztürk

Neslihan Öztürk CMNet Üyesi

arkadaşlar tetrapak heryerde sorun malesef elimde birikenleri en son bi kağıt fabrikasına gönderdim ama adam bidaha almam dedi.Şimdide bu süt dağıtımı başladı miktarlar çoğalıcak bakalım napıcaz .çözüm bulabilen yada bunları alan bi firma bulabilen arkadaşlar olursa bizleride bilgilendirirse sevinirim.

8. Ümit Aydın

Ümit Aydın CMNet Üyesi

aynen bende dün birkaç yerle görüştüm kendi stoklarını tüketemediklerini bu nedenle alamayacaklarını söylediler. yapılan yalıtım malzemesinin fazla bir piyasası olmadığı için bu süt kutularını da almak istemiyorlar ki alsalar bile 60 Tl/ton gibi rakamlar dan bahsediyorlar.buda masrafını kurtarmıyor. bende bu yüzden bunları toplamıyorum artık.

9. Yasin Güldeş

Yasin Güldeş CMNet Üyesi

arkadaslar okullara dağıtılan süt kutularını değerlendirebileceğimiz bir yer varmı? sizler alıyormusunuz ? piyasasına pek hakim değiliz yardımcı olursanız seviniriz

10. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

merhaba,
    biz alıyoruz mecburen fakat bunların içerisinde naylon alüminyum olduğu için( kompozit bir ürün olduğu için) verebılecegımız bır yer yok açıkçası almamaya çalışıyoruz çok. eğer bu mazlemeyi alan firma varsa hemen gönderelim. kağıt gibi suyla temas edınce hamurlasmıyor çünkü sıkıntı yarattıgı ıcın fırmalar pek almıyor.

11. Ümit Aydın

Ümit Aydın CMNet Üyesi

aynı konuyu daha önce burada tartıştık ama bir sonuç alamadık. ben toplamıyorum artık

12. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Konular birleştirilmiştir.

Ümit Aydın bunu beğendi.
  13. qbra

qbra CMNet Üyesi

bu kutulardan yekpan adlı bi inşaat malzemesi yapılıyormuş bunun üretimini yapan firmada yekasan şuna alım yapmıyormuş.. alım yapan tek bir firma var aydında kompozit atıkların geri dönüşümünü yapan bir firma onlarada düşük fiyata alıyorlar.

14. Ümit Aydın

Ümit Aydın CMNet Üyesi

15. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

alırlarsa ankaradaki ANKAş'a gönderin...tonaj olması lazım nakliye size ait para etmez kısacası

ÇEVKO yetkililerinden biri bu konuda 1 Milyon Avro yatırımla alınabilen bir makina olduğunu söylemişti..... kağıdını içindeki PVC streci ve alüminyumu ayıran ....bir keresinde onu da kim yapar bu ülkede bilmem

16. Ümit Aydın

Ümit Aydın CMNet Üyesi

o makinayı inceledim ben internette adam geriye hiçbirşey bırakmıyor herşeyi değerlendiriyor.

17. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

paylaşabilir misin link v.s.

18. Ümit Aydın

Ümit Aydın CMNet Üyesi

valla bu süt kutuları için tesis ararken denk gelmişti orda izledim link yok maalesef :((

19. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

20. qbra

qbra CMNet Üyesi

firmanın adını hatırlamıyorum internette lisanslı geri dönüşüm tesilerinin olduğu listeden bulmuştum ordan bakabilirsiniz

Okullarda Dağıtılan Sütlerin Kutuları Ne olacak?? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. sprey kutuları

Arkadaşlar size de danışmak istedim. Üretimde kullandığımız yapıştırıcı spreylerin bazı markalarının üzerinde tehlikeli atık işareti bulunmakta bunları tehlikeli atık olarak gönderiyorum. Bazı markalarda ise tehlikeli atık işareti veya yazısı bulunmamaktadır. Bu sprey kutularını tehlikeli atık olarak göndermeyip metal atık olarak gönderebilirmiyim?
  2. Grip aşısı olacak mısınız?

Gripten korunmanın yolları neler? Sizde bu yıl grip aşısı olacak mısınız? Arkadaşlar haberlerde son günlerde bir sürü yayın yapılıyor sizce de bu aşının yapılması gereken zaman geldiği için mi yoksa yine para kazanılması için mi? Ben normalde domuz gribi görülene kadar aşı yaptırıyordum. Gerçekten de faydasını gördüm. Ama yapılacak aşı içerisinde geçen yıla ait virüslerin de...
  3. Kullanılmış boya kutuları hk.

saygıdeğer meslektaşlarım, forumda aradım fakat biri tehlikeli atık derken bir tanesinde geri dönüşüm altında boya kutuları bulunmakta onun için kararsız kaldım... mağlum her firma gibi boyanın zamanla görüntüsü kaybettiği için kirlenmekte ve buralar aynı şekilde boyanmakta, tabi boyama işlemi güzel fakat buralardan çıkan boya kutuları (kullanılmış fakat içinde yinede boya olması sebebiyle)...
  4. Iç mekan kutuları hkk.

Arkadaşlar mrb, Ofislere iç mekan kutuları koymak istiyorum. Bunları nereden temin edebilirim? Tşkr.
  5. Çmo eğitimlerinde dağıtılan dökümanlar

Arkadaşlar odamızın yaptığı eğitimlerde özellikle atıksu arıtma tesislerinin işletilmesi konusunda verilen eğitime katılan var mı? Eğitime ait dökümanları arıyorum. Bu dökümanları oda sitede neden paylaşmıyor onu da anlamadım...Herşey mi para...