Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Online baca gazi ölçüm cihazları

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında moztoprak41 tarafından paylaşıldı.

1. moztoprak41

moztoprak41 CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar
    Online baca gazı ölçüm cihazları hakkında yardıma ihtiyacım var. Toz, gaz ve debi ölçümü için cihazlar arıyorum. Tecrübesi olan arkadaşların tavsiye edebilecekleri marka şirket varmı ? ayrıca konuyla ilgili tecrübe ettiğiniz diğer olumlu olumsuz şeyleride paylaşırsanız sevinirim..

Teşekkürler

2. Pınar Esin

Pınar Esin CMNet Üyesi

Konuyla ilgili malesef Bakanlığın yetki verdiği tek firma var. Alp Teknik, bunlar da tekel oldukları için verdikleri hizmet kalitesi oldukça kötü. Olumlu/olumsuz düşünce derken başka ne öğrenmek istiyorsunuz? Zaten debiniz belli bir değer üstündeyse online cihaza geçmeniz gerekiyor, aylık olarak raporlar İl Çevre'ye gönderiliyor, arada cihazlarda arıza meydana geldiğinde de yine İl Çevre'ye bildirim yapmak gerekiyor.

3. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Waztez aylık rapor dediğiniz tam olarak nedir,hangi yönetmeliğe tabiidir?

4. moztoprak41

moztoprak41 CMNet Üyesi

online cihaz tedarik edebileceğimiz birden çok firma var. şuan onlardan birkaçıyla görüşmekteyiz zaten. fakat alıcağımız cihazlar sayıca çok, fiyat olarak pahalı bakımı ve işletmesi sıkıntılı olduğu için buradan konuda tecrübesi olan arkadaşlara ulaşmak istedim. sütten bir kere ağzımız yandı birdaha yansın istemiyoruz.
    zaten şuanda mevcut bir cihazımız var ve uzun bir süredir özellikle bakımında ve servisinde sıkıntı yaşıyoruz. aslında benim öğrenmek istediğim satış sonrasıyla ilgili servis bakım yedek parça tedarik süresi vb. ayrıntılar.
    yeni çıkacak olan tebliğ hakkında bilgisi olan arkadaşlar mutlaka vardır. sürekli izleme cihazlarıyla ilgili 14181 standardı getiriliyor. yani mevcut olan cihazlarında yenilenmesi gerekebilir.

5. Pınar Esin

Pınar Esin CMNet Üyesi

Zaten online ölçüm cihazı verileri anlık olarak İl Çevre'ye bildiriyor. İl Çevre ayrıca rapor şeklinde her ay sonu bir önceki ayın verilerini göndermemizi talep ediyor. Limit değerler ve izlenmesi gereken yol Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Yönetmeliği ama rapor için özel bir madde yoki dediğim gibi İl Çevre'nin kendi talebi.

moztaprak41, online cihaz tedarik eden firmaları bizimle de paylaşırsanız memnun olurum. Bakanlığın yetki verdiği tek firma Alp Teknik.

6. moztoprak41

moztoprak41 CMNet Üyesi

burada marka ismi vermem doğru olmaz. konuyla ilgileniyorsan özelden mesaj atabilirim. zaten bilindik en az 5-6 adet firma var. online cihaz satan bakımlarını yedek parça tedarikini yapan. googledan aratırsanda kolaylıkla bulabilirsin. Sanayi kaynaklı hava kirliliği ve kontrolu yönetmeliğinde sürekli izleme ile ilgili gerekli açıklamalar ve online cihaz takılmasını geretirecek limit değerler mevcut,eklere bakarsanız kolaylıkla bulabilirsiniz. ayrıca il çevre orman müdürlüğüde extra durumlarda sizden bu cihazı kullanmanızı talep edebiliyor. biraz daha ayrıntılı bilgi vermem gerekirse, sürekli emisyon ölçüm cihazlarıya ilgili bir tebliğin her an yayınlanmak üzere olduğunu biliyoruz ve taslağıda elimizde mevcut. bu taslağa göre ts en 14181 standardından bahsediliyor. mevcut yada yeni alınacak cihazların QAL1 QAL2 QAL3 kalite güvence standartlarını sağlamsı isteniyor.
    fakat benim sorduğum konu daha farklı waztez, yinede ilgin için sağol ..

7. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Firma isimleri vermenizin sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. Reklam olmaz :)

8. moztoprak41

moztoprak41 CMNet Üyesi

:) ilgilenen arkadaşlara özel mesaj olarak gönderebilirim, googledan online baca gazı ölçün cihazı yazmanız yeterli zaten söylenebilecek bütün firmalar çıkıyor, teşekürler.

9. zuhall

zuhall CMNet Üyesi

Cevap: Online baca gazi ölçüm cihazları

Sürekli emisyon ölçüm sistemleri tebliği şuan taslak halinde ama yakın zamanda çıkması bekleniyormuş. Online baca gazı ölçüm sisteminde bizde sıkıntı yaşıyoruz. Hem servis yetersiz hem de ölçüm ölçümleme noktasında sıkıntı var.

Siz hangi firma ile anlaştınız memnun musunuz?

10. Okan Öztürk

Okan Öztürk CMNet Üyesi

Cevap: Online baca gazi ölçüm cihazları

Arkadaşlar bu online ölçüm sistemleri doğal gaz kullanılan içten yanmalı motor sistemi olan tesislerde yok değil mi ? Görüşlerinizi beklemekteyim

Online baca gazi ölçüm cihazları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Baca gazı arıtımı

arkadaşlar fosil yakıtlardan çıkan azot emisyonunu en aza nası indirgeyebiliriz? Bu konu hakkında dökümana sahip olan mı?
  2. Baca gazı nem ölçüm probu

nem ölçüm probu almamız gerekiyor. tavsiye edebileceğiniz firmalar varsa sevinirim.
  3. Biyolojik baca gazı filtresi

Biyolojik baca gazı filtresinin hakkında bilgiye ihtiyacım var. Almış olduğum derste sunum yapmam gerekiyor ondan dolayı. Bana bu sistem nasıl çalışır , içerisinde hangi mikroorganizmalar vardır, verimi ne kadardır. bunun gibi bilgiler lazım. şimdiden herkese teşekkürler.
  4. Baca gazi aritma çamurlari

Arkadaşlar; yakma sisteminde yakıt olarak pirina kullanılmaktadır. sulu sistem baca filtresi vardır ve kapalı devre çalışmaktadır. lakin zaman zaman filtre içindeki malzemenin temizlenmesi gerekmektedir. ayrıca da baca dibinde de kurum vs oluşmaktadır. bu atıklar hangi sınıfa girmektedir kesin bir karar veremedim. ayrıca kazan külününde sınıfı konusunda emin olamadım. bu konu hakkında yardımcı...
  5. Sürekli emisyon ölçüm cihazları seös dosyası oluşturma konusunda yardım

Merhaba Katı yakıtlı bir termik santralin İnşaatı aşamasında çalışıyorum. burdaki tesisimizin bacası için CEMS (SEÖS) cihazlarını kurduk. Bu Cihazlar İçin bir dosya oluşturmam gerekiyor. SEÖS Tebliğine baktım yalnız çok açıklayıcı olmadığı için kafamda birşeyler şekillenmedi. Bu dosya hakkında bilgisi olan , nasıl oluşturulduğunu bilen, yada elinde bir örneği olan varsa ve yardımcı olursa...