Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Online İmajınızı Yenileyin

Konu, 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Eki Görüntüle 11653

  Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda zaman geçiren birçok genç profesyonel vardır. Ancak arkadaşlara ve aileye sevimli görünen bazı şeyler potansiyel firmanız için pek de mizah içerikli olmayabilir. Bu yüzden firmaların online araştırma yapıp adayları internetteki imajlarına göre elemeleri çok şaşırtıcı değildir.

  2005’te 102 işi alım görevlisi ile yapılan bir ankete göre, görevlilerinin %75’i adayları incelemek için internette araştırma yaptıklarını, %26’sı ise adayların internet üzerindeki imajlarına göre onları elediklerini belirtmiştir.

  İş hayatına henüz atılan yeni mezun da olsanız, profesyonel bir pozisyonda çalışıyor da olsanız, internet üzerindeki imajınıza dikkat etmelisiniz. Özgeçmişiniz için bu kadar çok zaman harcarken, internetteki bilgilerinizin de onun devamı niteliğinde olduğunu unutmayın. İşte aklınızda tutmanız gereken birkaç nokta:

  Paparazzilere Dikkat Edin: Bloglarda ve fotoğraf paylaşım sitelerinde fotoğrafı paylaşılan birinin bu fotoğraf yüzünden başının derde girebileceğini belirten hiçbir şey yoktur. Bu yüzden dışarıdayken iyi zaman geçirmeniz gerektiğini, fakat aynı zamanda flaşların ne zaman üzerinizde patlayacağını asla bilemeyeceğinizi aklınızdan çıkarmayın. İnternette gezinen ve sizin hakkınızda kötü bir imaj çizen fotoğrafların ve videoların olmasını istemezsiniz.

  Kendi Tanıtımınızı Kendiniz Yapın: İnternet üzerinde pozitif bir imaj çizmenin sırrı insanların görmek istediği bir içerikte kendinizi tanıtmanızdır. Kişisel bir internet sayfası yaratabilir veya özgeçmişinizi online olarak yayınlayabilirsiniz(adresinizi, sosyal güvenlik numaranızı ve kişisel bilgilerinizi eklemeden). Sahip olduğunuz internet sayfasını ve online özgeçmişi gerektikçe yenileyin ve adınızı google’da arayan birini etkileyebileceğinizden emin olun.

  Teknolojiyi Akıllıca Kullanın: Özgeçmişinizi Monster’a yükleyerek teknolojinin sağladığı yeni iş arama imkanlarından yararlanın. Moster’ın yeni ayarlarıyla artık aday arama sürecinde birçok “eh işte” seçeneğiyle karşı karşıya kalınmayacak. Artık aramalar sonucunda firmaların eline birkaç tane çok yetenekli ve tamamen onların aradıkları kriterlere uyan adayların bilgileri geçecek. Özgeçmişinizin de firmaların isteklerini karşıladığından ve kalabalık içinde kaybolmayacağından emin olun.
  Sorumlulardan Yardım Alın: Eğer internet üzerinde sizinle ilgili resimlere veya uygunsuz bilgilere rastlar ve bunları silmek isterseniz, internet sitesinin tasarımcısı veya sorumlusuyla konuşup bu bilgilerin kaldırılmasını rica edin. Eğer bu yöntem işe yaramazsa ya internet içeriğini düzenleyen bir siteye bu konu hakkında şikayette bulunabilir ya da hukuki yardım alabilirsiniz.
  Nicole Hakkında: Kariyer uzmanı ve çok satan Girl on Top kitabının yazarı olan Nicole Williams, iş hayatını ilgi çekici, büyüleyici ve daha modern kalıplar içinde yeniden tanımlıyor. Nicole, özellikle iş hayatındaki dinamik, güçlü ve genç profesyonel kadınların kariyer gelişimleri üzerine odaklanan bir firma kurmuştur. İnternet sitesi olan Nicolewilliams.com, modern dünyanın çalışan kadını için ziyaret edilmesi gerekli bir sayfadır.

  Monster
   
Online İmajınızı Yenileyin konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Online İş Arayanlara Tüyolar

  İş arayanların en çok yararlandığı kaynak internet. Ancak internet üzerinden iş bulmak istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmenizde yarar var. Çünkü online dünyada atacağınız en küçük bir yanlış adım iş bulma şansını kaybetmenize neden olabilir... İŞ ARARKEN KULAK VERİLECEK 7 TAVSİYE İnternet, iletişim, üretim ve tüketim biçimlerini hızla dönüştürüyor. Araştırmalara göre, üniversitelerde...
 2. Çevreye "Online" Koruma

  Atık su arıtma tesisleri ve kirletici vasfı yüksek tesislerin atmosfere saldıkları emisyonlar, online olarak izlenmeye başlanacak. Belirlenen sınırlar aşıldığında sistem otomatik olarak sinyal verecek ve hangi tesisin çevreyi kirlettiği tespit edilecek. Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) İzin ve Denetim Genel Müdürü Mustafa Satılmış, AA muhabirine yaptığı açıklamada, genel müdürlüklerinin...
 3. online.cevre.gov.tr

  merhaba arkadaşlar, bir firmamız var. et ve et ürünleri işi yappıyorlar. firma ek 2 ve çed e tabi. bu firmanın birden fazla tesisi var ve farklı adreslerde. bunları online çevre sistemine kaydedeceğiz. bu farklı adreslerdeki tesisler nasıl kaydedilir çok acil lazım. şimdiden teşekkürler.
 4. Online destek

  Saygıdeğer meslektaşlarım. İzin başvuru aşamasında olan firmanın başvuru formları ve kaç gün kaldığı sistemde gözükmüyor. Birde izin için ek dekont açılan firmanında yüklenecek yeri açılmıyor. Böle birşeyle karşılaşan var mı?
 5. Online çevre uygulamaları

  arkadaşlar aşağıdaki online çevre uygulamalarına 3 farklı kullanıcı adı ve şifre ile giriyorum bunları tek kullanıcı adı altında toplayıp hepsini birden sistemde bütünen nasıl birleştirebilirim firmada çalışan çevre mühendisiyim tehlikeli atık beyan seveso kimyasallar nevanteri