Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Organik ve evsel atıkların tespiti (samsun)

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Bayram Yolcu tarafından paylaşıldı.

1. Bayram Yolcu

Bayram Yolcu CMNet Üyesi

bitirme projesi kapsamında samsun bölgesinde oluşan organik atık miktarını kaynağını ve enerji potansiyelini ve enerjide kullanılabilecekleri alanları araştırıyorum. . benim problemim samsunda oluşan organik atık envanterini miktarını ve kaynağını tespit etme . Bu konuda oldukça yetersiz kalıyorum. bu alanda elimde sadece gazi belediyesinin 2008 yılına bir atık listesi var. Bunun dışında da bir şey yok. Bu bilgileri nasıl temin edebilirim. samsunda bu alanda çalışıp bana yardımcı olabilecek kişiler var mı acaba.

Ekli Dosyalar:

2. Hilal Tuncer

Hilal Tuncer CMNet Üyesi

Tezini bitirdin mi bilmiyorum ama ben böyle durumlarda direkt belediyeyi arayıp şu şu üniversitede okuyorum bilgilere ihtiyacım var yardımcı olabilir misiniz diyorum. Her seferinde de yardımcı oldular. Hatta bir tanesi çıkan atıkları % ve tonaj olarak kategorilere ayırıp + mahalle ve gelir dağılımı değişikliklerine göre ayrıntılı bir rapor hazırlayıp göndermişti. Böyle bilgilere ihtiyacın olduğu zaman direkt belediyenin çevre mühendisinden yardım isteyebilirsin.

3. Bayram Yolcu

Bayram Yolcu CMNet Üyesi

ilgin için teşekkürler. Bahsettiğin girişimlerde bende bulundum fakat belediyelerden bu konuda net cevaplar alamdım geneli bu konuda çalışma yapmadıklarını sadece genel atık miktarlarını söyleyebileceklerini söylediler. Bu arada tezde bitti :)

Hilal Tuncer bunu beğendi.
Organik ve evsel atıkların tespiti (samsun) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Arıtma çamuru kompostlaştırılmasında organik evsel katı atık ilavesinin etkisi

Arıtma çamuru kompostlaştırılmasında organik evsel katı atık ilavesinin etkisi Osman Atilla ARIKAN*, İzzet ÖZTÜRK İTÜ İnşaat Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü Bu çalışmada, evsel atıksu arıtma tesisi çamuru ile organik evsel katı atık(EKA)-evsel atıksu arıtma tesisi çamuru karışımı için havalı kompostlaştırma teknolojilerinin uygulanabilirliği ve evsel atıksu arıtma çamuru...
  2. Kentsel / evsel atıkların yönetımı semineri

TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI KENTSEL / EVSEL ATIKLARIN YÖNETIMI SEMİNERİ MERSİN 3- 4 Eylül 2009 Seminer Konuları Belediye Atıkları Yönetimi ve Katı Atıkların Kontrolü Yönetmeliği Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi İşletimi ve Rehabilitasyon Hafriyat Toprağı İnşaat ve Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği...
  3. evsel atıkların yakılması

mrb arkadaşlar evsel atıkların kazanda yakılabilirliği hakkında bilgisi olan varmı?
  4. Organik atıkların bertarafı hk.

Merhaba, Yemek artıklarını kompost gibi metod uygulayarak bertaraf eden bir firma arıyorum. Bu konuda bilgisi olan var mıdır? Veya barınaklara vermek ve nihai depolamaya gönderme dışında değerlendirebilen bir firma var mıdır? Teşekkürler.
  5. Evsel organik atıklardan kaliteli kompost üretimi

Merhaba, Bir kompost tesisinde evsel organik atıkları kullanarak oluşturulan kompost ürününün, tarımsal alanda daha verimli kullanılabilmesi için kalitesini nasıl yöntemlerle artırabiliriz? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkürler..