Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Örnek Çevre Politikası

Konu, 'Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001)' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Sizlerde bu başlık altında örnek çevre politikları paylaşabilirsiniz. ISO 14001 belgesi olan her firmanın web sayfasında da benzer politikaları görebilirsiniz...

ÇEVRE POLİTİKAMIZ
    Çevremizi korumak ve sürekliliğini sağlamak için tüm çevre yasa ve yönetmenliklerine uyarak
    Çevre etkilerini kontrol altına tutarak bu etkileri azaltarak çevresel performansımızı sürekli iyileştirmek ve bu bilincin tüm ürün üretim faaliyetini ‘Operasyonel İş Mükemmelliği’ ile gerçekleştirerek gelecek kuşaklara yaşanabilir temiz bir çevre bırakmaktır.

……….SAN. Ve Tic. A.Ş. olarak politikamızı hayata geçirmek için yapacağımız faaliyetler.

1.Çevre boyutları ile ilgili tüm yasal genellikler ile müşteri gerekliliklerini sağlayarak sürekli gelişim ve iyileştirme sağlamak.

2.Teknik ve ekonomik olanaklar çerçevesinde çevreye en az zarar veren uygun teknolojileri kullanıp ham madde kullanımını azaltarak, doğal kaynakların korunması sağlamak.

3.Tesis ve proses tasarımında çevresel etkileri göz önünde bulundurmak.

4.Çevresel performansımız sürekli iyileştirmesi yönünde çevre yönetim sistemimizi geliştirmek.

5.Çevreye olan sorumluluklarımız konusunda tüm çalışmalarımızı, taşeronlarımız ve çevre halkını bilinçlendirerek katılımlarını sağlamak.

6.Ürünün çevresel etkilerinin iyileştirilebilmesi için tedarikçilerle ve müşterilerle sürekli iletişim içersinde bulunmak.

7.Üretim taşıma, stoklama, işletme, arıtma ve bakım faaliyetleri sonucu oluşabilecek atık azaltarak geri dönüşüm ve yeniden değerlendirme alternatiflerini değerlendirmek.

8.İş sağlığı ve güvenliği kuralları çerçevesinde oluşabilecek acil durum risklerini azaltarak, sağlık güvenlik ve çevre bütünlüğünü oluşturmaktır.

Clark Kent, ibrahim87 ve Ahu Nur Şahin bunu beğendi.
Örnek Çevre Politikası konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sağlık ve Güvenlik Politikası Hazırlama Esasları

Sağlıklı ve güvenli bir çalışma çevresi sağlama ve sürdürme faaliyetlerinin ilk basamağını, sağlık ve güvenlik politikasının oluşturulması çalışmaları, oluşturmaktadır.Sağlık ve Güvenlik Politikası Hazırlamasına ilişkin notlar ilişikteki word dosyasındadır. İyi çalışmalar.
  2. Çevre Mühendisliği uygulamasına bir örnek : Ağrı Yazıcı Barajı İçme Suyu Arıtma Tesisi İnşaatı.

Bir meslektaşımız ÇMO mail grubunda aşağıdaki yazıyı paylaşmış, bence güzel bir tespit... ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Çevre Mühendisliği uygulamasına bir örnek : Ağrı Yazıcı Barajı İçme Suyu Arıtma Tesisi İnşaatı. Görevim gereği, yakında hizmete girecek olan Ağrı Yazıcı Barajı İçme Suyu...
  3. Büyük Kazaları Önleme Politikası (BKÖP) Belgesi

Merhaba arkadaşlar, Seveso bildirimi yaptığımda "alt seviyeli kuruluş" sınıfına girdik. Alt seviyeli kuruluşlar da BKÖP hazırlamak zorunda. İnternet ortamında araştırdım. Eğitim slaytları çıkıyor. Ancak pek de açıklayıcı değil. Elinde BKÖP ile ilgili örneği olan var mı? Paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.
  4. Örnek Çevre ve İSG El kitabı

Çevre yönetim sistemi ve İSG sistemi kuracak işletmelerde ortak kullanım sağlayan örnek bir el kitabı
  5. Yeni lpg sorumlu müdürlük yönetmeliği fiyat politikası

Arkadaşlar Yeni yönetmeliğe göre artık tek bir tesise bakabiliyoruz hepimiz biliyoruz acaba yeni fiyatlarda ne kadar yükseltmeyi düşünüyorsunuz :)