Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Osb'lerde danışmanlık

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Burcak Bulut tarafından paylaşıldı.

1. Burcak Bulut

Burcak Bulut CMNet Üyesi

arkadaşlar,

organize sanayi bölgelerinde danışmanlık sözleşmeleri yönetimle mi yoksa bağlı tesislerle ayrı ayı mı yapılıyor? yönetimle yapılıyorsa nasıl işler prosedür?

2. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Organize sanayi bölgelerindeki tesisler kendi işlerini kendileri hallettirecekler. Siz OSB ile sözleşme yapacaksınız

3. Burcak Bulut

Burcak Bulut CMNet Üyesi

osb lere bağlı tesislerle ayrı sözleşme yapılamıyor yani

4. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Sorunuzu tam olarak anlayamadım. Benim demek istediğim OSB ile yaptığınız sözleşmenin OSB sınırları içinde bulunan işletmeleri bağlamadığı.

5. Burcak Bulut

Burcak Bulut CMNet Üyesi

demek istediğim şu.. organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren bir tesisle danışmanlık için sözleşme imzalayabiliyor muyuz. eğer direk osb yönetimiyle imzalarsak bu tesislerin durumu ne olur. sonuçta onlar bu prosedürü bir şekilde uygulamak zorundalar

6. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Tabi ki imzalarsınız. OSBnin çevre biriminin olması yada bir danışman firma ile anlaşmış olması OSB sınırları içindeki tesislerin çevre görevlisi bulundurma veya çevre birimi kurma veya danışman firma ile anlaşma zorunluluğunu ortadan kaldırmaz.

7. Burcak Bulut

Burcak Bulut CMNet Üyesi

öğrenmek istediğim buydu çok teşekkür ederim. peki osb nin danışmanlık anlamında takip edilmesi gereken prosedürleri nelerdir. sonuçta tesislerle anlaşma yapabiliyorsak ayrı osb neden böyle bir anlaşma sözleşme içine girsin ki . böyle bir zorunluluk varmıdır

8. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Yönetmelik gereği var. Mesela OSB lerin arıtma tesisi yapma zorunluluğu var atık suyla ilgili çevre izni gerekli

9. ugurkavakli

ugurkavakli CMNet Üyesi

Biz OSB müdürlüğü ile sözleşme yaptık ve atık su arıtma tesisleri olduğu için atık su ile ilgili çevre izni alınıyor.

10. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Yani bu aldığınız izin sadece OSB ile ilgili diğer tesisleri yükümlülüklerini gidermez. O tesislerle anlaştığınız taktirde istediğiniz gibi sözleşme yapabilirsiniz.

11. Burcak Bulut

Burcak Bulut CMNet Üyesi

çok açıklayıcı oldu çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için..

12. Ceyda Arif

Ceyda Arif CMNet Üyesi

osb lerde çevre yönetim birimi kurulabilmesi için bir çevre mühendisi ve bir çevre görevlisi gerekiyor sanırım. bu durumda çevre görevlisi belgem olmadan da onlarla bu yönetim birimi bünyesinde sözleşme imzalayabiliyorum anladığım kadarıyla doğru mudur acaba?

13. zaim zengin

zaim zengin CMNet Üyesi

Örnek OSB için Çevre Danışmanlık Sözleşmesi bulunuyor mu ? Bu konuda yardımcı olur musunuz

Osb'lerde danışmanlık konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Deri o.s.b'lerde atık su arıtma tesisleri

Tabakhanelerin üretim süreçlerinde kullandıkları sular atıksu tesisine gittikten sonra yine aynı üretim için kullnılabiliyor mu yoksa sadece desarj edilip denize göle vb. yerlere mi atılıyor bununla ilgili bilgisi olan var mı?