Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Oteller için hazırlanması gereken GFB başvuru evrakları

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında tuba-ak tarafından paylaşıldı.

 1. tuba-ak

  tuba-ak CMNet Üyesi

  Arkadaşlar oteller için geçici faaliyet belgesi başvurusu yaparken kapasite raporu yerine turizm işletme belgesi ve periyodik kazan kontrol raporu mu yüklenmeli? Bakanlık farklı, çevre il müdürlükleri farklı şey söylüyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...
   
 2. muhendis_emin

  muhendis_emin CMNet Üyesi

  bende bi otelin gfb işlerini yürütüyorum şu anda ben kapasite raporu yerine bi yazı yazıp kapasite raporundan muaf olduğunu belirttim ve kapasite bilgileri olarak turizm işletme belgesindeki bilgileri belirttim ve yazının ekinede turizm işletme belgesini koydum.
   
 3. muhendis_emin

  muhendis_emin CMNet Üyesi

  tuba hanım bende bir şey sorucam size iş akım şeması ve proses özetini bakanlığın belirttiği formatta hazırladınızmı yoksa sadece aırtma tesisinin proje raporuna veya akım şemasına göre birşeymi hazırladınız...
   
 4. Kübra Arslan

  Kübra Arslan Misafir

  Tuğba hanım bence bu konu hakkında bakanlıktan yazılı görüş isteyin gelen yazıya göre işleminizi yaparsınız. Bir sorun olursa da elinizde bakanlıktn gelen yazı olur kendinizi savunabilirsiniz.
   
 5. contaminant

  contaminant CMNet Üyesi

  İl müdürlüğüne göre istenen belge ne ise tam olarak o yüklenmeli. yani kapasite raporu istiyorsa başka bir belgeyi kabul etmiyorlar. ancak kapasite raporu verilemeyecek işletmeler için mutlaka bağlı olduğunuz sanayi odasından muaf yazısı almalısınız. bunu yüklerseniz problem çıkmayacaktır. biz gfb başvurusunda bu problemi yaşadığımız için iyi biliyorum.
   
 6. tuba-ak

  tuba-ak CMNet Üyesi

  Cevap: Oteller için hazırlanması gereken GFB başvuru evrakları

  Aranızda oteller için iş akım şeması ve proses özeti hazırlayan var mı? Eğer varsa gfb başvurumuzun geri dönmemesi için, bakanlığın hazırladığı iş akım şeması ve proses özeti formatı üzerinde dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler...
   
 7. Samet Öztürk

  Samet Öztürk CMNet Üyesi

  bu soru hakkında yardımcı olabilrseniz bende sevinirim.
   
 8. Orkun Mumcu

  Orkun Mumcu CMNet Üyesi

  valla bende sevınırım:)
   
 9. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Kapasite raporu yerine Turizm İşletme Belgesi kabul edilebilmekte ama ilden ile değişiklik gösterebilir. Sizin bölgenizdeki müdürlük ek bir şey isteyebilir. Sonuç olarak İl Çevre değerlendireceği için onları arayıp sormanızda fayda var Bakanlıktan ziyade.
   
 10. bll_2081

  bll_2081 CMNet Üyesi

  iş akım şeması ve proses özeti hazırlayan var mıdır?
   
 11. mgules

  mgules CMNet Üyesi

  ben iş akım şemasında bütün otelin vaziyet planı ve proses özetini kullandım ve tabiiki arıtma tesisinin proje özetini
  ü
   
Oteller için hazırlanması gereken GFB başvuru evrakları konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Geçici faaliyet belgesi için başvuru

  tehlikesiz atık lisansı için geçici faaliyet başvurusu yapmak istiyoruz. Acil durum müdahale planını nasıl temin edebiliriz. yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalışmalar..
 2. işyeri kooperatifleri için başvuru

  İşyeri kooperatifinin ortak arıtma tesisi ile ilgili çevre izin başvurusunda bulunacağım.Kooperatif kurulurken belediyeden yapı ruhsatı alınmış.İşyerleri faaliyete geçecekleri zaman bu yapı ruhsatı ile müracaat ederek kendi binaları için yapı kullanma izni alıyorlar.Kooperatif adına düzenlenmiş bir yapı kullanma izni yok.Başvuruda yapı ruhsatını ekleyip konu ile ile ilgili açıklama yazmayı...
 3. Oteller için iş akım şeması ve proses özeti

  Merhaba arkadaşlar, Aranızda oteller için iş akım şeması ve proses özeti hazırlayanlar var mı? Eğer varsa paylaşabilirlerse sevinirim.
 4. Tat lisansım bitiyor gfb almak için hangi evrakları hazırlamalıyım?

  TAT lisansımız Haziran ayında bitiyor.GFB için ne zaman başlamalıyım?
 5. Oteller için tehlikeli atık sunumu

  merhaba arkadaşlar oteller için hazırlamış oldugunuz tehlikeli atık sunumu olan varmıdır..örnek olması hasebiyle paylaşırsanız sevinirim.