Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Paket arıtma yardım...

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Kamil Safa Kalay tarafından paylaşıldı.

1. Kamil Safa Kalay

Kamil Safa Kalay CMNet Üyesi

merhabalar
    örnek paket arıtma projeleri lazım okuldan mezun olabilmem için elinde olan varsa yardımcı olabilirseniz cok memnun olurum netten baktım da kayda değer birşey elde edemedim
    şimdiden teşekkürler.

2. Adem Taş

Adem Taş CMNet Üyesi

nasıl bir paket arıtma projesi arıyorsun?

3. Kamil Safa Kalay

hocam evsel nitelikli olursa çok iyi olur ama elinizde başka varsa onu da kullanabilirim bitirme projesi olarak verdi hoca kabul ettirebilirsem her türlü olur yani :)

4. atık su artıma tesisi dersi hesaplamalarının aynısı değişen birşey yok. aynısını kullanabilirsin

5. Adem Taş

Adem Taş CMNet Üyesi

proje olarak bende yok ama elimde olan bilgileri paylaşıyorum. Biyolojik (evsel) atıksu arıtma tesisi 40 m3/gün kapasiteli kesikli bir sistemdir. Arıtma tesisi öncesinde bir dengeleme tankı mevcuttur. Atıksu, dengeleme tankından dalgıç pompa vasıtası ile biyolojik arıtma tankına pompalanmaktadır. Biyolojik arıtma sonrasında klor dozajı gerçekleşmektedir. Dengeleme tankında biriken çamur zaman zaman belediye vidanjörü ile alınmaktadır.

sdsd.jpg

şekil.jpg

6. Serap Töre Çelik

Serap Töre Çelik CMNet Üyesi

Süt işleme tesisine ait paket arıtma tasarımı var ekte.Evsel atıksular da aynı arıtmada arıtılıyor.
    İşinize yarar diye düşünüyorum.

Kolay Gelsin,

Ekli Dosyalar:

Fatma Sena bunu beğendi.
  7. Kamil Safa Kalay

çok teşekkür ederim sağolun

Paket arıtma yardım... konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Paket Arıtma Sistemleri

Paket Arıtma sistemleri üzerine yazlımış bir tez çalışması... İYİ ÇALIŞMALAR
  2. Paket Arıtma

Merhaba Arkadaşlar. Atıksu Paket arıtma yapan bir firmada işe başlayacağım. Daha önceden bu konuda çalışmadığım için, atıksu paket arıtma işi yapan veya bilgisi olan arkadaşların döküman yada çizimleri paylaşırlarsa memnun olurum. Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.
  3. Paket arıtma işi

merhabalar; paket arıtma işi yapan arkadaşımız var mı ???
  4. Elinde örnek paket arıtma projesi olan varmıııı?yardım lütfennnn

Elinde hesaplamaları ve çizimleri olan paket arıtma projesi olan varsa paylaşırsanız çok sevinirimmm not alıcam projeden elimde sadece 1 tane örnek var onunlada çok yol alamadım:((
  5. Elinde örnek paket arıtma projesi olan var mı? yardım lütfen

Elinde hesaplamaları ve çizimleri olan paket arıtma projesi olan varsa paylaşırsanız çok sevinirimmm not alıcam projeden elimde sadece 1 tane örnek var onunlada çok yol alamadım:((