Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Parlayıcı ve Patlayıcı Ortamlarda Güvenlik Sempozyumu

Konu, 'Sempozyum ve Kongre' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

atex.jpg
    Petrol, petrol ürünleri, kimya, doğal gaz, kömür madenleri, hububat siloları. şeker fabrikaları, kereste ve mobilya fabrikaları, ekmek fırın ve fabrikaları, ilaç sanayi, gıda sanayinin bazı kolları, gibi, yanıcı, parlayıcı ve patlayıcı maddeler ile uğraşan bir çok sanayi sektöründe normal çalışmada, arıza veya bakım gibi hallerde (gaz, toz veya yanıcı sıvı buharı gibi nedenler ile), patlayıcı ortam oluşmaktadır. Bu ortamlar ile ilgili düzenlemelerin genel adı ATEX Direktifleri olarak anılmaktadır.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı`nın desteği ile TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası sekreteryasında Elektrik, Çevre, Jeoloji, Kimya, Maden ve Petrol Mühendisleri Odası`nın ortak etkinliği olarak ATEX Sempozyumu düzenlenecektir.

SEMPOZYUMUN AMACI

Parlayıcı ve Patlayıcı ortamlarla ilgili olarak ulusal ve uluslararası mevzuat uygulamaları, personel eğitimi, iş ve işçi sağlığı güvenliği, kamusal denetim, ürün belgelendirme konuları yer alacaktır. Sempozyum; bu alandaki sektörlerde çalışan, üreticiler, ürün geliştiren, ürün kullanıcıları, denetim sürecinde yer alanlar ile mevzuat yapıcılarını bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

SEMPOZYUM YERİ
    134_13_29_07.jpg

İMO TEOMAN ÖZTÜRK KONFERANS SALONU NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA

SEMPOZYUM TAKVİMİ

Sempozyum Tarihi : 22-23-24 Eylül 2011
    Danışma Kurulu Toplantı Tarihi : 16 Nisan 2011
    Düzenleme Kurulu Toplantı Tarihi : 30 Nisan 2011
    Bildirilerin gönderilmesi için son tarih : 1 Ağustos 2011
    Bildirilerin Değerlendirilmesi : 1 Ağustos - 1 Eylül 2011
    BİLDİRİ KONULARI

- İş sağlığı ve iş güvenliği, İş kazaları ve kaza istatistikleri
    - Patlayıcı, Parlayıcı ortamların denetimi
    - Güvenlik önlemleri
    - Tesislerde projelendirme ve ruhsat işlemleri
    - ATEX ürün belgelendirme ve test işlemleri
    - Yangın ve yangından korunma
    - Parlayıcı patlayıcı ortamlarda topraklama ve statik elektrik
    - Diğer konular
    İLETİŞİM

Sempozyum Sekreteryası
    Elektrik Mühendisleri Odası
    Emre Metin-Yılmaz Kocaoğlu
    Tel: 0312 4253272 145-111
    Faks: 0312 4173818
    atex@emo.org.tr

DİĞER BİLGİLER

www.atex.org.tr

atex.jpg

134_13_29_07.jpg

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Cevap: Parlayıcı ve Patlayıcı Ortamlarda Güvenlik Sempozyumu

İş güvenliği konusunda çalışan yada ilgi duyan herkesin şiddetle katılmasını öneririm. Bu fırsat her zaman ele geçmez.

3. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Cevap: Parlayıcı ve Patlayıcı Ortamlarda Güvenlik Sempozyumu

Çok faydalı olacak diye düşünüyorum...Değerlendirmeli ..

Parlayıcı ve Patlayıcı Ortamlarda Güvenlik Sempozyumu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Patlayıcı Madde

Hammadde çıkarılması amacıyla kullanılan patlayıcıların öncelikle çuvalları daha sonra kapsullerinin nasıl bertaraf edilceği hakkında ambalaj atıgı kapsamında mı yoksa tehlikeli atık kapsamındamı değerlendirileceği hakkında,bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevirim. Saygılar
  2. Çalışanların patlayıcı ortamların tehlikelerinden korunması hakkında yönetmelik

Bugünkü resmi gazetede yayımlanmıştır.Bilgilerinize.
  3. 2.atex (parlayıcı ve patlayıcı ortamlarda güvenlik) sempozyumu bildirileri

2.ATEX (PARLAYICI VE PATLAYICI ORTAMLARDA GÜVENLİK) SEMPOZYUMU BİLDİRİLERİ 1. Atex Direktifleri Sektörel Uygulamaları / Nurettin Terzioğlu 2. Atex Kapsamında Tozlu Ortamlarda Elektrikli Ve Elektriksiz Ürünlerin Kullanılması Ve Koruyucu Tedbirler / Salih Aydın 3. Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği Ve Denetimi Genel Müdürlüğü Sunum / Serkan Çelik 4. Atex...
  4. Taş ocaklarında patlayıcı madde artış raporu hazırlama.

Patlatma değerlendirme raporu hakkında bilgisi olan ya da daha önce bu projeyi hazırlayan var mı arkadaşlar? Elimdeki taş ocaklarına hazırlamam gerekiyor il çevreden istenildi . bu proje bakanlık onaylı oluyor. Bilgisi olan yapan arkadaşlardan yardım bekliyorum Hesap işleri var rapor şablonu ekli dosyadadır. yardımlarınızı bekliyorum