Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Partikül madde arıtımında filtre odası boyutlandırması

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında essengul tarafından paylaşıldı.

1. essengul

essengul CMNet Üyesi

PM arıtılmasında termık santrallerde fıltre odası ve torba hesabı yapacam tezım ıcın ancak yardıma ıhtıyacım var takıldıgım yerler konusunda yardımcı olabılecek var mı?

2. Onur Altun

Onur Altun CMNet Üyesi

Hava kirliliği kontrol mühendisliği diye bir dersimiz vardı ordan bir kaç bilgim var unutmadıysam yardımcı olabilirim...

3. essengul

essengul CMNet Üyesi

valla cok memnun olurum.. tezımın konusu 400 mw gucunde bır termk santralın bacasından partıkul madde gıderımı tasarımı yapıyorum fıltre ıle.. hesaplamalarımı yaptım sımdı torba odasını boyutlandırıyorum atıkgaz debım yuksek oldugundan odayı bolmelere ayırdım.cunku fıltre odasında max 400 torba bulunması ıstenıyormus bende 1714 adet torba cıktı.. bana sımdı torba fıltre odası taasarım krıterlerı yada tasarımı ıle ılgılı kaynak lazım ancak bulamıyorum..... boyu hangı aralıklarda olur ,torbalar arası mesafelerı ne almam gerekıyor seklı semali falan lazım yani

4. Ahmet Ecevit

Ahmet Ecevit CMNet Üyesi

Cevap: Partikül madde arıtımında filtre odası boyutlandırması

esengül hanım, 24 yıllık havalandırma flitreleme konusunda yaptığımız çalışmalar var . pm arıtım konusunda 0.1upm konsantrasyonu yakalamış ve gaz arıtımı %90-99 arası arıtılmış islilik parametreleri sıkala 1 ' indirilmişitir.
    termik santrallerde pm arıtımı için yapacağınız tekstil flitreler işletim maliyetini çok fazla etkileyecek ,, sentetik elyaf olması halinde statik elektriklenme- ısıya maruz kalacağından deformasyon ve yanma sözkonusudur. Ayrıca cok yüksek debiler olduğu için kontrüksiyon çalışması bir hayli büyük olacak flitrelerin flitreleme yüzeysel alanları geçirgenlik katsayıları bilinmesi lazım ..
    uzmanlık alanımız içinde yapmış olduğumuz sistem(mutisiklon bataryalı parale lve seri işletim; gaz izalatörlü) flitre dir . ömür boyu bakım gerektirmez. gaz izalatörleri projeye göre 2-10 yıl kullanılır. uygulamış olduğumuz birçok işletme vardır . resmi emisyon ölçümleri yapılmıştır. bilgilerinize ... www.net-fan.net ecpa_ahmetecevit@hotmail.com dan ulaşabilirsiniz. selamlar

5. Ali Çarboğa

Ali Çarboğa CMNet Üyesi

baca filtreleri ile ilgili olarak www.ferkos.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Partikül madde arıtımında filtre odası boyutlandırması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Partikül ölçüsüne göre filtre seçimi

besleme özelliklerine ve partikül ölçüsüne göre filtre seçimi : firma linkinden faydalanabilirsiniz. http://www.antgroup.com.tr/turkish/products/filtration/sluselec/besleme.htm
  2. Ters Osmos Sistem Boyutlandırması Örneği

membran uygulamalarından bir örnek/ ters osmos sistem boyutlandırması
  3. Su arıtımında klorun kullanılması

Su arıtımında klorun kullanımı ile ilgili bir çok bilgiye bu sunumdan ulaşabilirsiniz...
  4. Içme suyu arıtımında ph dengesi için kullanılan kimyasallar

Arkadaşlar merhaba; İçme suyu arıtımında pH ayarlaması için kullanılan kimyasallardan hangileri en uygun olur? Mesela suyun dengesini asidik olarak ayarlamamız için H2SO4'ten başka hangi kimyasallar kullanılabilir ? Ayrıca suyun dengesini bazik olarak ayarlamamız için NaOH'ten başka hangi kimyasallar kullanılabilir? ve bu kimyasallardan tesisi için en uygun olanı hangileridir? Şimdiden çok...
  5. Deri sanayi atıksuları arıtma tesisi boyutlandırması

Merhaba arkadaşlar, deri sanayi atıksuları arıtma tesisi boyutlandırmasıyla ilgili bir proje hazırlıyoruz, Elinde yapılmış proje vs yardımcı kaynak olan var mı acaba???