Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pasa döküm sahasına atık su deşarjı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Seçil Sağlam tarafından paylaşıldı.

1. Seçil Sağlam

Seçil Sağlam CMNet Üyesi

Arkadaşlar Mermer Ocağına atıksu arıtma tesisi yapacağız. Arıtma tesisini yapacağımız yerde hiç bir kuru dere yok. Etrafımız tamamen pasa döküm sahası olduğundan Arıtma tesisimizin deşarjını Pasa döküm sahamıza yapmak mecburiyetindeyiz. Bu durumda hangi yönetmelik kapsamında deşaj etmemiz gerekecektir .

2. mehmet küçük

mehmet küçük CMNet Üyesi

3. Meltem OSMANOĞLU

Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

pasa döküm sahasına deşarj yapılamaz ki :confused:

4. Nefin

Nefin Misafir

Katılıyorum size Meltem Hanım, pasa döküm alanına deşarj yaparsanız atığın duraylılığını sağlamanızda sıkıntı yaşanacaktır diye düşünüyorum.

5. SenayKS

SenayKS CMNet Üyesi

Nasıl bir arıtma olacak? Deşarj edilecek suyu geri çevirip tekrar kullanma imkanınız varsa bunu yapın.

6. Seçil Sağlam

Seçil Sağlam CMNet Üyesi

200 Kişilik Biyolojik Paket Arıtma Tesisi

7. Meltem OSMANOĞLU

Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

arıtılan suyun yeniden kullanımı için izin çalışmaları ayrıdır. deşarj için ayrıdır bilgilerinize,

8. SenayKS

SenayKS CMNet Üyesi

Seçil Hn, anladığım kadarı ile bu su evsel kullanımlar sonucu oluşan su ve proseste su kullanımınız yok. Ben kırma-eleme sisteminiz var, çöktürme v.s. yapıyor olabilirsiniz diye düşünerek proseste yeniden kullanın demek istemiştim.
    Bu durumda yerel yönetim ile görüşün, yazılı olarak başvuruda bulunun, deşarj ile ilgili sizi onların yönlendirmesini talep edin.

9. İbrahim Uysal

İbrahim Uysal CMNet Üyesi

mermer ocağında çalışma alanı ve yollarda tozumayı önlemek için sulama yapılması gerekiyor. Biz arıtılmış suyu arazözle sulamada kullanıyoruz. AAT proje onayı ve çevre izninde de işimizi kolaylaştırıyor.

İpekszksn ve SenayKS bunu beğendi.
  10. SenayKS

SenayKS CMNet Üyesi

İbrahim Bey'in yöntemi çok güzel ve size de uyar sanırım...

11. odasdemir

odasdemir CMNet Üyesi

Seçil hanım 200 kişilik bir arıtma tesisi için aşağıdaki linki incelemenizi öneririm. Firmayla direk iletişime geçebileceğiniz gibi bende iletişim konusunda yardımcı olmaya çalışırım. İşletme masrafı oldukça düşük bir sistemdir ve nüfusu 5000 kişiye kadar olan köy tarzı yerleşimlerde tercih edilmektedir.
    http://www.planettek-tr.com/