Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Patlatma tekniği ve çed uygulamaları eğitimi

Konu, 'Eğitim Duyuruları' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

 1. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  2001 yılında kurulan Türkiye Çevre Koruma Vakfı, Bakanlığın desteklenmesi ve güçlendirilmesi faaliyetleri yanında, ülkemiz çevre değerlerinin korunması ve geliştirilmesine yönelik çalışmalara katkı ve destek sağlayan bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetini sürdürmektedir.

  T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü öncülüğünde, Türkiye Çevre Koruma Vakfı ile birlikte Kasım ayında madencilik ile ilgili uygulamaların güçlendirilmesi ve alt yapı uygulamalarındaki patlatma yöntemlerinin değerlendirilmesi amacı ile Bakanlığımız uzmanları tarafından 2 gün süre ile Antalya’da “Patlatma Tekniği ve ÇED Uygulamaları Eğitimi” düzenlenecektir.

  Son kayıt tarihi 30 Eylül 2013’ tür. Gerekli tüm bilgilere
  E-mail:tucev@tucev.org web sitesinden ulaşabilirsiniz.
   
 2. Pınar Pelit Demir

  Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

  Yıldız Hanım paylaşmınız için teşekkürler :harika:
   
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Rica ederim pınar hanım :)
   
Patlatma tekniği ve çed uygulamaları eğitimi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Kompostlaştırma Tekniği

  Nihai olarak deponiye gidecek çöp miktarını azaltmak, çöün bileşimi içinde bulunan biyokimyasal olarak ayrışıp organik gübreye yani komposta dönüşebilecek maddelerin komposta dönüştürülmesini sağlamak. Bunaları da toprak ıslah edicisi olarak kullanmak. Prof.Dr. Ertuğrul Erdin tarafından hazırlanan dökümanın tamamına ekten ulaşabilirsiniz.
 2. Netcad içmesuyu ve atıksu projelendirme uygulamaları eğitimi

  [COLOR=black]12-13-14-15 Ocak 2012 [COLOR=black] (Perşembe-Cuma- Cumartesi-Pazar) tarihlerinde gerçekleştireceğimiz "NETCAD İCMESUYU VE ATIKSU PROJELENDİRME UYGULAMALARI EGİTİMİ" [COLOR=black]ile ilgili ayrıntılar aşağıdaki gibidir. [COLOR=#333333] [COLOR=black]Saygılarımızla, Egitimin Adi "NETCAD İCMESUYU VE ATIKSU PROJELENDİRME UYGULAMALARI EGİTİMİ" Egitimin...
 3. Problem çözme tekniği

  -Kimse gördümü -Hayır :))
 4. Patlatma

  Arkadaşlar ÇED raporumuzda patlatma yok. Fakat maden işleri genel müdürlüğü'nden patlatma izin yazımızı aldık. Böyle bir durumda ne olabilir.
 5. Patlatma ile ilgili sorun

  Merhabalar arkadaşlar, karayolu yapımı için proje kapsamında yolun belli noktasında patlatma yapmamız gerekmektedir. Bu sebeple de Patlayıcı Madde Ruhsatı başvurusu yaptım, ve bu başvuruda istenen belli başlı evrak ve bilgiler mevcut. Bunlardan bir tanesi de il çevrenin istediği rapor. Ancak bu rapor ile ilgili ölçüm yapılamayacağını çünkü zaten patlatma yapabilmek adında başvuru için...