Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pembe giyen çok kazanıyor yeşil giyen işe geç kalıyor

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

 1. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Cotton USA, 1.500 erkek çalışanla gömlek renkleri üzerine bir araştırma yaptı. Çıkan sonuçlara göre pembe renk gömlek giymeyi tercih eden erkekler diğerlerine göre yılda 1.000 dolar daha çok kazanıyor. Araştırmada çıkan bir başka sonuç ise yeşil gömlek giyen erkeklerin işe geç kaldığı, beyaz giyenlerin ise dakik olduğu.

  Cotton USA tarafından 1.500 erkek çalışanla yapılan bir araştırmaya göre pembe gömlek giyen erkekler diğerlerinden yılda 1.000 dolar daha çok kazanıyor. Ayrıca bu renk giyen erkeklere, kadın iş arkadaşları tarafından iltifatlar yağıyor. Araştırmaya göre, pembe, mor veya tonlarını giyen erkekler, mavi veya beyaz giyenlere göre daha romantik. Maviyi tercih edenler ise romantiklikten en uzak kişiler olarak öne çıkıyor.
  Dört erkekten biri ise pembe gömlek giydiği zaman kendini daha çekici hissettiğini söylüyor. Ayrıca beyaz giyenlerle karşılaştırıldığında, pembe giyen erkeklerin master derecesi olma ihtimali daha çok görülüyor. Araştırmada pembe gömlek giyen 10 erkekten birinin PHD yaptığı ortaya çıkmış.
  Araştırmayı yürüten Cotton USA Uluslararası Pazarlama Müdürü Stephanie Thiers-Ratcliffe, “Bir kişinin kuyafetlerinde seçtiği renge bakarak birçok şey söyleyebilirsiniz” diyor ve ekliyor: “Pembe, artık erkekler tarafından daha çok giyilen bir renk oldu. Ayrıca diğerlerini de böyle parlak renkler giymeleri konusunda da cesaretlendiriyor.”
  Araştırma ayrıca yeşil renk giyen erkeklerin işe geç kalanlar olduğunu gösterirken, beyaz renk gömlek giyenler tam zamanında ofise geliyor. Eğer terfi ya da zam istiyorsanız bunun için en uygun kıyafet yine pembe gömlek.
  Son 5 yılda pembe giyen erkekler daha çok zam almış. Yani araştırmaya katılan her 20 erkekten birinin 20 bin dolarlık bir araba kullanması sürpriz değil.
  Pembe gömlek giyenler, toplu taşıma araçlarını tercih ettikleri için daha az karbon ayakizi bırakıyor. Yani aynı zamanda çevreciler.
  Ankete katılan 20 erkekten biri, erkek çalışanlar arasında güzel görünme yarışı olduğunu itiraf ediyor. Katılımcıların büyük bir kısmı ise görüntülerinin iyi olması konusunda çaba sarf ettiklerini söylüyor.
  Şaşırtıcı bir şekilde erkeklerin yüzde 42’si, gömleklerini kendilerinin ütülediğini söylemiş. 20 erkekten biri ise bunun için birini tutuyor. Çeyreğinden fazlası gömleklerini sevgililerinin veya eşlerinin ütülediğini belirtirken yüzde 13’ü bu işi annelerine bırakıyor.
  Kaynak: Dailymail
   
 2. Şeyma Huyut Eyigün

  Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

  hımmm, oldukça farklı ve ilginç :D
   
Pembe giyen çok kazanıyor yeşil giyen işe geç kalıyor konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Buffalo'ya Pembe Kar Yağdı!

  Bir gıda boyası üretim tesisinde meydana gelen arızayı takiben tesisten atmosfere toz bulutu halinde gıda boyası salıverilmesiyle birlikte, New York, Buffalo'da oturan vatandaşlar karın pembe yağdığına şahit oldular. Pembe renkli karın etrafı kaplamasıyla endişeye kapılan Buffalo sakinleri, meydana gelen olayın sağlıklarını etkilemesinden korkuyorlar. Endişeli vatandaşların...
 2. Yeşil Bina

  Yeşil Bina Nedir? Bugün sürdürülebilir, ekolojik, yeşil, çevre dostu vb. pek çok isim altında karşımıza çıkan doğayla uyumlu yapılar, yapının arazi seçiminden başlayarak yaşam döngüsü çerçevesinde değerlendirildiği, bütüncül bir anlayışla ve sosyal & çevresel sorumluluk anlayışıyla tasarlandığı, iklim verilerine ve o yere özgü koşullara uygun, ihtiyacı kadar tüketen, yenilenebilir...
 3. Yeşil İş Yeri

  Merhaba Arkadaşlar, 'Yeşil İş Yeri' adlı kitabı konu ile ilgilenenlere tavsiye ediyorum.Konu başlıkları ile ilgili döküman ektedir. http://www.mess.org.tr/ti.asp?eid=3537&icid=0 İyi çalışmalar dilerim.
 4. Yeşil çatı

  Yeşil Çatıların Faydaları - Yağmur Suyu Yönetimi Tasarımı sayesinde, bazı durumlarda %90?a kadar su tutabilir, bu yüzden yağmur suyunu ciddi biçimde tutarak ani su taşkınları riski azaltmakta önemli bir rol oynar. - Su Sızdırmazlık Katmanı için İlave Koruma Su sızdırmazlık membranı üzerindeki yeşil çatı, ömür beklentisini büyük oranda arttırmaktadır. Bu yapı sıcaklık değişimlerinin...
 5. Yeşil bayrak

  Arkadaşlar yeşil bayrak hakkında bilgisi, çalışması olan var mı....tşkrler